Aizvērt

Četri auto esot nodedzināti aiz atriebības

2019. gada 13. maijā, 16:55
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Četri auto esot nodedzināti aiz atriebības
Kafejnīcas „Goldingen Room” īpašnieka Roalda Ciņa senlaicīgais „Ford”, kas jau bija kļuvis par daļu no Kuldīgas sejas, naktī nodedzināts savā ierastajā vietā Rātslaukumā. Cietis arī blakus nams. Otrs Ciņu ģimenes auto sadedzis pagalmā pie Kuldīgas katoļu baznīcas žoga.
Foto: „Kurzemnieks”
Naktī no svētdienas uz pirmdienu restorāna Goldingen Room līdzīpašnieka Roalda Ciņa ģimenei vienlaikus nodedzinātas četras automašīnas: divas Kuldīgas Rātslaukumā un divas Sabilē.
Pēc uzņēmēja domām, tas ir mēģinājums sena konflikta dēļ viņu izsist no ritma un morāli sagraut. Taču tas neesot izdevies: izjūtas esot lietišķas un vainīgais viņam zināms.

„Mēs skaidri zinām, ka Kuldīgā neesam īpaši gaidīti, bet par to sevišķi nesatraucamies,” saka R.Cinis. „Vainīgais jau var slēpties, bet dzīve ir tāda lieta, kas galu galā visu noliek savā vietā. Mums nekādu uztraukumu nav – tā bijusi viena cilvēka agonija. Viņš ir bankrotējis kā personība, partneri no viņa novērsušies. Lai Kuldīgā zināmās aprindās savu autoritāti atgūtu, viņš paveicis šādas darbības. Izmantojis piecus gadus vecu situāciju, kas mums ir atrisināta, bet viņš visu laiku negribēja to risināt.

Izjūtas nav briesmīgas. Protams, žēl, ka nodedzināta arī tā mašīna, kas kļuvusi par Kuldīgas simbolu. Cilvēki pie tās fotografējās, un tā jau tika identificēta ar pilsētu. Bet, tā kā mašīnu dedzināšanas tradīcija Kuldīgā ir diezgan stingri iedibināta, tas ir noticis atkal. Mašīna, protams, tiks atjaunota, jo simbols jāsaglabā. Tā jau ir servisā. Arī Kuldīgas tilts karā bija uzspridzināts, bet tas jau nenozīmē, ka tā palicis. Tas ir atjaunots, un cilvēki atkal par to priecājas.” Automašīnas bijušas apdrošinātas, tādēļ par izdevumiem uztraukuma neesot. Vienkārši viss jānokārto.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests apstiprina, ka naktī uz pirmdienu 3.00 saņemts izsaukums uz Avotu ielu Sabilē, kur dega automašīnas Mercedes Benz un Audi. Pēc stundas ugunsgrēks likvidēts. 3.13 saņemts izsaukums uz Baznīcas ielu Kuldīgā, kur dega Ford un divstāvu koka dzīvojamās mājas ārsiena (1 m2), 3.58 ugunsgrēks likvidēts. Bet 3.28 uz Baznīcas ielu saņemts otrs izsaukums, kur dega vieglā automašīna Mercedes Benz.

Valsts policijas pārstāve Madara Šeršņova informē, ka visās dedzināšanās ir aizdomas par ļaunprātību un ir sākts kriminālprocess.
Komentāri
Susis
2019. gada 14. maijā, 08:08
Nav ko pārmest Kurzemniekam.No vietējās avīzes nekādu pētniecisko, analītisko žurnālistiku nav ko gaidīt.Tas vienkārši ir jāpieņem. Kurzemnieks esam mēs visi šīs pilsētas iedzīvotāji.Mēs tiekam baroti ar šāda veida rakstiem, jo ir pieprasījums pēc tiem.Tik primitīvi esam, diemžēl.Šoreiz vismaz īpašnieks nosauca lietas īstajos vārdos, tāpēc Kurzemniekam atlika tikai pārrakstīt, nemaz nebija jāiet aptaujāt kaimiņus. Mani vairāk uztrauc kas cits. Kad beidzot tiks atklāts kāds vainīgais, kad beidzot sekos reāli sodi.Slavenie tūristi, kas redz tikai pilsētas skaisto kleitu, atbrauc un aizbrauc, bet kā ar vietējiem, kas te dzīvo, strādā un galu galā baro lielo ierēdņu armiju, kas padomās par mūsu drošību.
Kļavas lapa
2019. gada 14. maijā, 07:35
Es ar tur nebij! Mēklē cits..
Einārs
2019. gada 14. maijā, 07:01
Nesaprotu "Kurzemnieku" - tagad katru, kam nodegs automašīna intervēs un taisīs rakstu par to?
Un kāds vēl Kuldīgas Simbolsb- vnk. Oldschool mašīna, kuru cilvēki ieraugot nofočējas ar to un viss.

Bodžīš
2019. gada 14. maijā, 06:22
Veči, es tas nebij!!
Klondaiks Andrejs
2019. gada 14. maijā, 01:14
Nu nekas, vēl jau vilciens Ludis paliek.
CSI KULDĪGA
2019. gada 14. maijā, 00:37
03.00 saņemts izsaukums Sabilē.

03.13 kuldiga

Pa 13 minūtēm nevar atbraukt no Sabiles un vēl uzmest degpudeli, takā Roal tur nebūs vainīgs viens
Kaco
2019. gada 14. maijā, 00:31
Vainīgais esot gūtpelcs. Un vispār tas vecais fords jau bija līdz brošai. Stāv tas vraks un aizņem vietu. Paldies rinald
J.
2019. gada 13. maijā, 23:14
Kuldīgā mašīnas deg regulāri, tas ir vietējo bandītu "paraksts" jau kopš 90-tajiem. Arī manam radiniekam sadega, kad laicīgi nesamaksāja "meslus". Protams, neko neatklāja, un policijā vēl pasmējās un pateica, ka pats vainīgs, ka nespēlē "pēc noteikumiem". Tā lūk. Bērziņas kundzei ieteiktu papētīt, vai daži no izbijušajiem policistiem tagad gadījumā nestrādā pie kādreizējiem "izsitējiem" un vai viens no viņiem ar apvidus auto (kā te jau komentāros minēja) nav biežs viesis pie viena no policijas amatpersonām.
Simis
2019. gada 13. maijā, 22:16
Salti meli, drošvien pur kā apšu lapa, jo nākošais varbūt arī restorāns un tad vairs nebūs kur naudu mazgāt un varēs braukāt ar savu ludi, muļķis.
Kristine Sagmeister
2019. gada 13. maijā, 21:51
Cik lielam degjeneraatam un siikcilveekam ir jaabuut, lai ko taadu izdariitu, un veel pie tam, apdraudeetu savas kultuuras un veestures pieminekli! Skumji bezgala! Ja nav ko dariit, ej , uzar atmatu!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.