Aizvērt

Profilakse Ēdolē: brauksim vēl! (Kuldīgas novada pašvaldības policijas ziņas)

2013. gada 8. jūnijā, 20:06
Raksta autors: Juris Lipsnis
Profilakse Ēdolē: brauksim vēl! (Kuldīgas novada pašvaldības policijas ziņas)
Foto: Juris Lipsnis
30. maijs. Klusa diena. Apsekojam pilsētā nesakoptās teritorijas. Ēdoles centrā sadzērušies jaunieši braukā ar auto, informējam Valsts policiju (VP), lai nosūta ceļinieku ekipāžu.

31. maijs. Palīdzam nogādāt pie narkologa kādu personu ar psihiskas dabas traucējumiem. VP informē, ka kaimiņu rajonā nozagta automašīna – ja nu gadās pamanīt. Jelgavas ielā izsists logs, cietusī sola rakstīt iesniegumu, esam noskaidrojuši arī vainīgo. Apsardze ziņo, ka maksas tualetē Torņa ielā sabojāta naudas lādīte. Ventmalā Virkas ielas rajonā trīs padsmitnieki lieto alkoholu, nogādājam viņus VP. Kabiles pagastā kāds pilsonis dauzās pie kaimiņu durvīm. 

Torņa ielas tualetē atkal trauksme, šoreiz nekas nav noticis. Ēdolē klīst iereibis vīrs – esot nomaldījies, draugi pametuši. Nogādājam viņu dzīvesvietā Kuldīgā. Rumbā makšķerē mazs puika, izstāstām, ka to darīt nedrīkst. Mucenieku ielā izklaidējas seši jaunieši, cilvēkiem ir aizdomas, ka tiek lietots alkohols (tās neapstiprinās).

1. jūnijs. Grants ielā ātrajiem vajadzīga palīdzība, kad aizbraucam, izrādās – paši tikuši galā. Torņa ielas tualetē divreiz nostrādā signalizācija. Rātslaukumā uz trepēm snauž ļoti saguris vīrs, aizvedam viņu uz dzīvesvietu. Aizbraucam uz Ēdoli, bet tur viss mierīgi. Gaismas ielā lieto alkoholu.

2. jūnijs. VP ziņo: Mucenieku ielā traucēts naktsmiers. Skrundas ielā nobraukts kaķis, informējam dienestu, kas to savāc. Atpūtas vietā Liepājas ielā demolējas jaunietis. Jelgavas ielā saliekta ceļa zīme. Smilšu ielā guļ divi rendenieki, aizvedam uz Mežvaldi, lai var stopot mājās. Pārventā ar akmeni sabojāta plēves siltumnīca, sagādājot zaudējumus, pilsonim ieteikts vērsties VP. Planīcas ielā svešas personas lietojot alkoholu. Svešinieki no sētas izraidīti, bet alkohola lietošanu nekonstatējam.

Torņa ielas tualetē sabojāta naudas lādīte. Snēpelē skaļa mūzika, gan dienas laikā, bet iesakām pagriezt klusāk. Atkal apciemojam Ēdolei, trim personām aizrādīts, ka nedrīkst staigāt ar atvērtu alus pudeli. Jelgavas ielā nesaskaņas starp tēvu un dēlu, vienam no viņiem uzrakstīts protokols.

3. jūnijs. Robežu ielā trako kāds vīrietis, brīdinām – ja nenorims, izolēsim viņu no sabiedrības. Tas palīdz. Jaunieši pie estrādes izbraukājuši zālienu. Kabilē iereibusi sieviete apsaukā garāmgājējus. Putnudārzā pazudis bērns, bet pēc brīža atrodas – bijis apciemot kaimiņus. Vēlreiz aizbraucam uz Ēdoli – profilaksei. Liepājas ielā tiek lietots alkohols, māte nepieskata bērnus. Alsungas ielā mājā laužas divas personas.

4. jūnijs. Rātslaukuma invalīdu stāvvietā kāds cenšas novietot auto, bet, kad izskaidrojam, ka tas maksās 40 latu, pilsonis nolemj, ka nemaz negrib te stāvēt. Autobusa šoferis sūdzas, ka automašīna pie pieturas traucē satiksmei, bet nekas nav pārkāpts. Skolas ielā kāds auto nolikts zem zīmes, ielu remontētājiem problēmas ar izbraukšanu. Rātslaukuma stāvvietā kāds cenšas novietot auto, viņam ir arī invalīda apliecība, bet – stāvvietas kartes nav (tā jāizņem CSDD). Skolas ielā klīstot iereibusi sieviete ar diviem bērniem, bet mēs nevienu nesastopam. Pēc brīža saņemam ziņu, ka sieviete ar bērniem jau ir uz tilta. Izrādās, omīte no Rīgas ar mazbērniem atbrauksi uz Kuldīgu pie radiem, satikusi draugus, pasvinējuši... Rezultātā – pamatīgs reibums. Informējam bāriņtiesu.

Gaismas ielā tiekot lietots alkohols, bet process ir tikko sācies – vīri vēl diedelē naudu. autobusu pieturā pie Nabes ezera sēž bezpajumtnieks no Rīgas, nogādājam viņu Kabiles Zilajā krustā. Nākamajā dienā sola braukt atpakaļ uz Rīgu. Pa Pilsētas estrādi braukā divi auto. No bērnunama izmucis audzēknis, aizturam un nododam iestādes pārstāvjiem. Rumbā kāds makšķerē, uzrakstīts protokols.

5. jūnijs. Jelgavas ielā kāpņu telpā kāds cilvēks ar uzvedības traucējumiem. Rumbā zem videokameras atkal makšķernieks, šo vienreiz jau esam noķēruši. Jelgavas ielā noķeram vīru ar maisiņu,

tajā ir cigaretes ar Baltkrievijas akcīzes markām un divas degvīna pudeles – bez jebkādām markām.

Sākta notikušā pārbaude. Rātslaukumā atkal nolikts viltus invalīda auto. Raiņa ielā pasākumā kautiņš, ir arī cietušais, bet vainīgie aizbēguši. Ziņojam VP un mediķiem. Pilsētas laukumā divi vīri ar atvērtām alus pudelēm, viens tāds pats sēž autoostā – taisoties uz Aizputi.

Alekšupītē tek netīrumi, bet tas ir gultnes tīrīšanas dēļ. Darba ielā mēslu kaudze – smird un traucē apkārtējiem. Torņa ielā tualetēs atkal nostrādā signalizācija. Sūru ielā pie lielveikala divi dzer alu. Jelgavas ielā kāds piekauts, vainīgais turpat snauž, bet no dzīvokļa pazudušas mantas. Saucam VP un mediķus.

Pašvaldības policijas priekšnieka Rinalda Gūtpelca stāstīto pierakstīja Juris Lipsnis

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi