Aizvērt

Pilsētas svētku prieki un atraugas

2013. gada 25. jūlijā, 15:24
Raksta autors: Pašvaldības policijas priekšnieka Rinalda Gūtpelca
Pilsētas svētku prieki un atraugas
Foto: Pašvaldības policijas arhīvs
18. jūlijs. Jelgavas ielā guļ cilvēks. Sūru pļavās iemitinājies bezpajumtnieks.

Palīdzam bāriņtiesai. Pārlūkojot videoierakstus, redzam, ka jaunietis Estrādes parkā iesper miskastei (attēlā). Pēc aizturēšanas parādām izdruku, un puisis negribīgi atzīst, ka apgāztais konteiners ir viņa darbs. Pārbaudām tirdzniecības atļaujas, vienam tirgotājam tās nav. Mucenieku ielā panākam izlīgumu ģimenes skandālā. Pilsētas laukumā sūdzība par kādu dejotāju – sieviete pieskaras intīmām vietām. Rumbas pagastā jau zināmā mājā atkal tracis, iesaistās arī Valsts policija (VP).

19. jūlijs. Pie bibliotēkas kāds dabūjis ar pudeli pa galvu. Cietušais nogādāts pie mediķiem, vainīgais – VP. Naktī skeitparkā sēž nedaudz trokšņaini jaunieši. Palīdzam VP nodrošināt kārtību. Citā izklaides vietā pārāk skaļa mūzika. Pie mūzikas skolas kāds auto-vadītājs, iespējams, ir reibumā, ziņo-jam VP. Noķeram personu, kura raisījusi VP interesi. Svētku laikā vairāk uzmanības pievērsām invalīdu stāvvietām un īpaši traucējošiem satiksmes noteikumu pārkāpumiem, piemēram, 1905. gada ielā kāds nolicis auto uz ietves, par to saņem protokolu. Kāds iebraucējs par šādu attieksmi ir sašutis, viņaprāt, svētkos mums jābūt vēl iecietīgākiem, bet – nevaram taču pieļaut, ka viens neapzinīgs autovadītājs izveido sastrēgumu, kas skar pusi pilsētas. Vulkāna teritorijā tiek dedzināti vadi, pie vainīgā atrodam nelegāla alkohola pudeli. Kāds apgūlies pie viesnīcas. Baznīcas ielā izskaitļojam smago auto, kas nolauzis barjeru. Viens svinētājs atlaidies pie benzīntanka Sūru ielā, cits gulšņā Jelgavas un Vienības ielas krustojumā. Pie veikala Pilsētas laukumā kautiņš. Cietušo aizvedam uz slimnīcu, viņš apgalvo, ka pretenziju pret pāridarītājiem neesot. 

20. jūlijs. Ventspils ielā kāds agresīvi uzvedas, tas ir jau zināmais klients no Sūru pļavām. Grants ielā skaļa mūzika. Kāda mums zināma sieviete attapusies, ka ir taču Pilsētas svētki, un aktīvi metusies uz svinēšanu. Nogādājam viņu nosauktajā adresē. Pilsētas laukumā apsargiem problēmas ar kādu pilsoni, vedam viņu uz VP. Liepājas ielā kautiņš, ir video. Pie izklaides vietas atpūšas nakts svinētāji, traucējot tirgotājiem. Izklīdinām kompāniju, bet pēc laika tā atkal ir kopā un sāk kautiņu. Viņi ir kā skudras – piecas izdzen, pārējās velkas atpakaļ. Divi ar alkohola pudelēm traucē pasākumu Rātslaukumā. Liepājas ielā uz ietves nolikts auto. Kalpaka ielā, pēc tam arī Pilsētas laukumā vairākkārt kāds aizņēmis invalīdu stāvvietu. Pārbaudām tirdzniecības vietas, dažās ir nelielas problēmas. Mālu ielā vīrietis rupji lamājas bērnu klātbūtnē. Mucenieku ielā auto nolikts tuvu autobusu pieturai, bet pārkāpuma nav. Jelgavas ielā uz kāpnēm guļ vīrietis. Mediķi ziņo – autoostā sēž kāds, kuru vajagot nogādāt mājās. Nekā nebija – vīrs skaidrā, lai gaida autobusu!

21. jūlijs. Viesnīcas sētā guļ vīrietis, bet radinieki viņu pagūst savākt. Kautiņš Pilsētas laukumā, apsardze aiztur vienu izraisītāju. Liepājas ielas pagalmā guļ piedzērusies jauniete, viņu aizved ātrie. Pie veikala Piltenes ielā guļ sieviete. Kāds gulšņā arī Dzintaru ielā. Rātslaukumā jaunieši aizsvinējušies par ilgu. 1905. gada parkā bļaustās jaunieši. Liepājas ielā vīrs nometies ceļos, nogādājam nosauktajā adresē. Pilsētas laukuma stāvvietā divi neīsti invalīdi. Braucot uz Priedaini, ceļa malā atrodam gulošu vīru – no Sūru pļavām... Skrundas ielā klaiņo suns.

22. jūlijs. Pelčos skaļa mūzika. Liepājas ielā sēž persona ar cirvi, bet pēc laiciņa dodas mājās. Ar visu cirvi. Liepājas ielā vējš uz auto uzgāzis ceļazīmi. Ķelšu ielā sabojāts žogs, vainīgais noskaidrots. Veicam alkohola pārbaudi vīram, kurš stiprā reibumā ieradies darbā. Piltenes ielā kāds guļ, aizvedam uz norādīto adresi, bet pēc laiciņa viņš jau snauduļo Liepājas ielā. Nu, ko, vedam vēlreiz.

23. jūlijs. Pie bērnu un jauniešu centra smēķē jauniešu kompānija. Adatu ielā sēž divi vīri ar alus pudeli, pagaidām tā vēl nav atvērta... Cita kompānija uz dzeršanu briest Piltenes ielā. Mediķi lūdz palīgā – pie viņiem ievests vīrs ar sabojātu fizionomiju. Aizvedam cietušo uz VP. Piltenes ielā iereibusi sieviete dauzās pie palodzēm – gribot iekļūt pie mātes, bet tā neverot durvis.

24. jūlijs. Kalna ielā zem zīmes nolikts auto. Sūru pļavās kāds kurina ugunskuru, tas ir mums jau zināmais vīrs bez noteiktas dzīvesvietas.  1905. gada parkā guļot piedzēries vīrs ar pliku dibenu. Jā, guļ gan, tikai – sieviete. No terapijas nodaļas izgājis vīrs tikai kreklā, tomēr pēc brīža ierodas atpakaļ. 1905. gada parkā aizturam astoņus nepilngadīgos, kuri dauza pudeles – esot svinējuši Kristīnes (kompānijā viena tāda patiešām ir).

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi