Aizvērt

„Parunājāmies kā tādi psihologi...” (pašvaldības policijas ziņas)

2013. gada 26. oktobrī, 20:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
„Parunājāmies kā tādi psihologi...” (pašvaldības policijas ziņas)
Foto: Juris Lipsnis
"Skrundas ielā ģimenes strīds, kā tādi psihologi izrunājamies ar abām pusēm, un konflikts norimst. Lapegļu ielā sieviete sauc palīgā, bet durvis nevar atvērt."

18. oktobris. Zvana no Ventspils ielas – mums jau pazīstams vīrs izsitis logu bijušās sievas dzīvoklim. Patruļa video redz, ka pie veikala Mucenieku ielā trīs personas lieto alkoholu, visām uzrakstīts protokols. Pie veikala Cepurīšu ielā kāda persona bez tirdzniecības atļaujas tirgo binokļus. Tirgonis, kāds rīdzinieks, aizturēts, ierosināta administratīvā lieta. Planīcas ielas autobusu pieturā lietots alkohols, bet, redzot mūsu busiņu, kompānija pazudusi. Valsts policijas (VP) dežūrdaļa ziņo, ka aizdzīts auto, bet pēc mirkļa atzvana – tas atradies, tikai citā vietā. Apsardze ziņo, ka Torņa ielas tualetē nostrādājusi signalizācija, naudas kastītei pazudis vāks. Tā kā tas notiek visai regulāri –

narkomāni laikam domā, ka tur ir daudz naudas. Plānojam šai vietā uzlikt novēršanas kameru.

19. oktobris. Šķērsu ielā piecos no rīta izsists stikls, vainīgais esot zināms. Kad ierodamies, notiek izlīgums, loga sitēju nogādājam mājās (pa dārgo). Jaunsaimnieku ielā it kā berot pelnus un lapas, bet mēs pārkāpumu nesaskatām. Apskatām rumbu, bet tur viss kārtībā. Mediķi lūdz palīdzību – Leona Paegles ielā jaunieši sadzērušies alkoholu kopā ar tabletēm un nu trako. Nogādājam abus slimnīcā. Liepājas ielā pie bāra apgāzta dekorācija – koka zābaks, salauzts sols. Vainīgā persona noskaidrota, nogādāta policijā.

20. oktobris. Dzintaru ielā kādā dzīvoklī skan draudi un necenzēti vārdi.

Draudētājs ieslēdzies savā istabā un never durvis,

dzīvokļa saimniecei ieteikts viņu izdeklarēt, tad mēs varēsim nemiera cēlāju izraidīt. Mums sūdzas, ka pie mājas Piltenes ielā kāds vīrietis apzāģē ceriņus, tomēr nekādu pārkāpumu nekonstatējam. Liepājas ielas dzīvoklī notiek dzeršana, kas traucē kaimiņiem. Vēl gan ir pārāk agrs, lai kādu sodītu, tomēr parunājam ar dzīvokļa saimnieku, bet aktīvāko no viņa draugiem aizvedam uz dzīvesvietu. Mediķi lūdz palīdzību – kāds vīrietis jānogādā no slimnīcas uz autoostu.

21. oktobris. No Vijolīšu ielas zvana sieviete – puķu dobē atradusi savu kaķi, ko nokodis kaimiņu suns. Noskaidrojam vainīgo suni, bet situācija atrisinās mierīgā ceļā – saprotoši kaimiņi! Mucenieku ielā pieklīdis suns, paziņojam patversmei. Jelgavas ielā nozagta malka. Zināms arī iespējamais vainīgais, par to paziņots VP. No kāda Mucenieku ielas dzīvokļa izraidām nepiederošas personas. Skrundas ielā ģimenes strīds, kā tādi psihologi izrunājamies ar abām pusēm, un konflikts norimst. Lapegļu ielā sieviete sauc palīgā, bet durvis nevar atvērt. Izsaucam mediķus, kā arī glābšanas dienesta darbiniekus, kuri atver durvis. Izrādās, sievietei cienījamos gados radušās nopietnas veselības problēmas. Tieši pusnaktī pamanām, ka pie kāda veikala saliecies prožektors, paziņojam tā darbiniekiem.

22. oktobris. Pievakarē Dzintaru ielā notiek dzeršana, saimnieks grib tikt vaļā no draugiem, kuri neiet prom. Kad aizbraucam, kompānija jau ir prom. VP dežūrdaļa ziņo par skandālu Pētera ielā. 

23. oktobris. Piltenes ielā kādā dzīvoklī iegājusi piedzērusies meita un neliek mieru tā iemītniekiem. Dzirdot, ka tiek izsaukta pašvaldības policija, meita dodas prom. Mums sūdzas, ka pie bērnudārza Cīrulītis kāds aizņēmis invalīdu stāvvietu.

Tā gan ir visu bērnudārzu problēma – pēcpusdienā, kad sākas bērnu izņemšana,

mašīnas tiek liktas visās iespējamās un arī neiespējamās vietās. Iespējams, vainīgie būtu jāsoda (nospiedošā pārsvarā – māmiņas), bet tad sūdzības būs no otras puses, jo par sods stāvēšanu invalīdu stāvvietā ir Ls 40. Nu, jā, bet šis gan vairāk ir ceļu policijas jautājums. Dzintaru ielā pie durvīm bungo piedzēries vīrietis, aizgādājam viņu uz norādīto adresi.

 

Pašvaldības policijas vecākā inspektora Dzintara Pakalna stāstīto pierakstīja Juris Lipsnis.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: