Aizvērt

Sausās zāles un ledus vilinājums

2014. gada 2. martā, 19:49
Raksta autors: Juris Lipsnis
Sausās zāles un ledus vilinājums
Foto: Juris Lipsnis
Kuldīgas novada pašvaldības policija ziņo: "Tā kā sniegs beidzot nokusis, sākam apskatīt nesakoptās teritorijas, to tagad darīsim pastiprināti. Otra prioritāte, kas ar šo saistīta – kūlas dedzināšana. Pagaidām mūspusē vēl lielu briesmu nav, jo zeme slapja, bet nebūs ilgi jāgaida, kad nesakoptās teritorijas degs."

20. februāris. Mežvaldes centrā staigā suns, ziņojam patversmei. Liepājas ielā fiksējam automašīnu, kurai nav norādīts apstāšanās laiks. Tā kā sniegs beidzot nokusis, sākam apskatīt nesakoptās teritorijas, to tagad darīsim pastiprināti. Otra prioritāte, kas ar šo saistīta – kūlas dedzināšana. Pagaidām mūspusē vēl lielu briesmu nav, jo zeme slapja, bet nebūs ilgi jāgaida, kad nesakoptās teritorijas degs. Uzrakstām septiņus protokolus par laika limita neievērošanu Liepājas, Baznīcas un 1905. gada ielas autostāvvietās. No Vilgāles zvana pilsonis, kurš pie garāžām aizturējis zagļu grupu ar visām nozagtajām mantām. Izrādās, nelūgtajiem viesiem dubļos iestidzis auto... Pieskatām kompāniju, kamēr atbrauc Valsts policija (VP). Kalna ielā pie dzīvokļa durvīm dauzās iereibis vīrs, kurš mums izsaka vēlmi rakstīt iesniegumu par viņa piekaušanu. Lai atvieglotu rakstīšanu, nogādājam viņu VP. Redzam, ka pa Aizputes ielu aizbrauc ugunsdzēsēju auto ar ieslēgtām bākugunīm. Dodamies pakaļ – varbūt vajadzīga palīdzība. Izrādās, pļavā deg ugunskurs, pie tā – viens no mūsu pastāvīgajiem klientiem. Dzintaru ielā uz soliņa guļ vīrietis. Ar mokām noskaidrojam, kā viņu sauc un kur dzīvo, un, tā kā ir pavēss, aizgādājam mājās, kas ir visai patālu.

21. februāris. Divām mašīnām limitēta laika stāvvietā nav norādīts apstāšanās laiks. Pēc publikācijas Kurzemniekā visi kartona pulkstenīši, ko bijām sagādājuši, jau piektdien izķerti, cerams, ka šī problēma pamazām izzudīs. Mums ziņo, ka pa 1905. gada parka dīķa ledu staigā puikas. Redzot mūs, puikas laižas prom. Piltenes ielā frizētavā iegājušas divas sievietes, traucē darbu un nevēlas iet prom. Izraidām. Iepretī Alekšupītes ietekai pa Ventas ledu staigā jaunieši, izskaidrojam iespējamās sekās. Puiši saprot, ka var ielūzt, bet neapjēdz, ka

upē izglābties nav cerību – straume paraus zem ledus, un izpeldēt varbūt izdosies kaut kur Ventspilī. Pēc mēneša.

Sociālais dienests lūdz pārbaudīt kādu dzīvokli Policijas ielā. No rumbas izņemts bezsaimnieka murds ar pieciem nēģiem, ko atlaižam Ventā.  

22. februāris. Baznīcas ielā pārkāpti apstāšanās noteikumi. Rumbas pagastā piedzēries vīrs sit sievu. Veicam pārrunas, sieviete uzskata, ka viss būs kārtībā.

23. februāris. VP ziņo, ka Piltenes ielā piedzēries vīrietis neiet prom no dzīvokļa. Pētera ielā iereibusi sieviete – sen neredzēta paziņa. Pēc protokola uzrakstīšanas aizvedam viņu uz mājām Kurmāles pagastā.

24. februāris. Mums ziņo, ka Ventspils ielā guļ cilvēks. Kad aizbraucam, viņš jau izgulējies un aizgājis. Sociālais dienests lūdz palīdzēt izņemt no ģimenes bērnu, bet – neviena nav mājās. Aprakstītas trīs nepareizi novietotas automašīnas. Pārbaudām divas nesakoptas teritorijas, īpašniekus aicinām uz policiju paskaidrojumu sniegšanai. Planīcas ielā izmesti sadzīves atkritumi, domāju, ka šāda parādība būs redzama bieži. Liepājas ielā protokols par laika nenorādīšanu stāvvietā. Virkas ielā kaimiņi satraukti, ka viena no mājas iedzīvotājām met pa logu atkritumus, staigā pa māju un meklē sērkociņus, un vispār – neadekvāti uzvedas. Paziņojam sociālajam dienestam. Jaunieši ar riteņiem un skrituļdēļiem braukā pa estrādi, kaut gan blakus ir skeitparks. Piltenes ielā pie trenažieriem guļ vīrietis, mums neizdodas viņu pamodināt, tāpēc saucam ātros.

Pēc trim stundām ātrie sauc palīgā mūs – vīrs atpumpēts un kļuvis agresīvs. Nogādājam viņu Zilajā krustā.

25. februāris. Četrās stundās uzrakstīti seši protokoli par pārkāpumiem stāvvietās. Pārbaudām dzīvokli Jelgavas ielā.

26. februāris. Divi protokoli par neatļautu stāvēšanu. Baznīcas ielā pie veikala trīs personas lieto alkoholu. Jelgavas ielā liels suns neļauj cilvēkiem izkļūt no dzīvokļa, nākas pielietot speciālo līdzekli...
Pašvaldības policijas vecākā inspektora Dzintara Pakalna stāstīto pierakstīja Juris Lipsnis.

 

Arī vista ir mājdzīvnieks
Ziņo Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Normunds Eihe.

Piektdien Kušaiņos vistas izrakņājušas kaimiņa dārzu. Īpašniece brīdināta, ka mājputni jāpieskata. Cilvēki laikam iedomājušies, ka vistas var staigāt, kur vien grib, bet tā nav – arī tās ir mājdzīvnieki.
Svētdien Jaunmuižā nepieskatīts suns (rotveilers) uzbrucis kaimiņu sunim un sakodis to tā, ka cietušais suns nomiris. Sākta administratīvā lieta.
Sāku pārbaudīt īpašumus – pēc sniega nokušanas labi redzams, kuri nav sakopti. Nekārtīgie īpašnieki saņems brīdinājumus.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi