Aizvērt

Glābējiem atkal karstas dienas

2014. gada 19. maijā, 13:28
Raksta autors: Juris Lipsnis, Iveta Grīniņa
Glābējiem atkal karstas dienas
Foto: Aivars Vētrājs
Nedēļas nogalē kuldīdznieki vairākas reizes dzirdēja kaucam ugunsdzēsēju sirēnas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kuldīgas daļas komandieris Aivars Raukaitis pastāstīja, ka aizvadītajās dienās reģistrēts viens kūlas ugunsgrēks (svētdienas pievakarē Lapegļu ielā dega kūla un atkritumi 200 kvadrātmetru platībā), vienreiz nācies sniegt tehnisku palīdzību (pa Liepājas ielas 12. nama otrā stāva logu ar kāpnēm evakuēti četrus un deviņus gadus veci bērni, kuri vecāku īslaicīgas prombūtnes laikā pamanījušies iekurt krāsni, neatverot šīberi). Uz notikuma vietu glābējus bija izsaukuši pašvaldības policijas darbinieki, kuri palīdzēja bērnu evakuācijā.

Savukārt sestdien ap septiņiem vakarā Jaunsaimnieku ielā notikusi visai smaga autoavārija – BMW markas auto, kurā brauca vairāki jaunieši, ietriecies kokā, bet pēc tam iebraucis grāvī. Nopietnāk cietuši trīs braucēji, turklāt, lai izceltu aizmugurē sēdošo pasažieri, glābējiem vispirms nācies izgriezt salocītās durvis. „Cietušais bija bezsamaņā, mūsu darbinieki viņu uzcēla uz glābšanas dēļa un nodeva mediķiem,” skaidroja A.Raukaitis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Kurzemes reģionālā centra vadītājas vietnieks medicīnas un operatīvajos jautājumos Māris Kozlovskis Kurzemnieku informēja, ka uz negadījuma vietu izsaukums saņemts 17. maijā ap 19.00. NMPD  mediķu uzmanības lokā nonākuši četri cilvēki, no kuriem viens no palīdzības atteicies. Pārējie – 24, 17 un 16 gadus veci vīrieši  - nogādāti slimnīcā. „Avārijas sekas ir diezgan smagas: ir galvas traumas, diviem pacientiem ir aizdomas par muguras skriemeļu traumām, arī trešajam pacientam konstatēts kaulu lūzums,” atklāja M.Kozlovskis. 

 

Attēlā: pirms pāris nedēļām (7. maijā) VUGD darbinieku palīdzība bija nepieciešama Kuldīgas apvedceļa un Planīcas ielas krustojumā, kur arī nācās atbrīvot cietušo no sasistas automašīnas.
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kā vērtējat policiju darbu Kuldīgā?
Labi strādā abas policijas.
Labi strādā pašvaldības policija.
Labi strādā Valsts policija.
Neviena nestrādā labi.
Mani tas neskar.
Kurzemnieks Horoskopi