Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (6.novembris-12.novembris)

2014. gada 19. novembrī, 22:28
Raksta autors: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas (6.novembris-12.novembris)
Foto: Juris Lipsnis
Kuldīgas novadā Lāčplēša diena, Skrundas novadā - aizdomīgi zvejnieki

Kuldīgas novadā (stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns)

 

6. novembris. Mums zvana, ka Alekšupītē pie rātsnama uz akmens sēž kaķis un netiek krastā. Nu, ko, velkam zābakus un brienam pakaļ. Video redzams, ka Liepājas ielā nolikts auto traucē gājējiem. Pēc laiciņa netālu līdzīga situācija, abos gadījumos uzrakstīts protokols. Baznīcas ielā aiz zīmes noliktas divas automašīnas. No Mežvaldes ziņo, ka pa centru pastaigājas neadekvātas uzvedības sieviete. Noskaidrojam, kur viņa dzīvo, izsaucam mediķus.

Valsts policija (VP) lūdz palīgā – pie bibliotēkas kādam vīrietim nozagts ritenis.

Pēc brīža riteni atrodam pie mūzikas skolas, aizgādājam uz VP.

 

7. novembris. Planīcas ielā kāpņu telpā kāds skaļi uzvedas – pēc skata varētu būt piekauts. Iesniegumu viņš neraksta, arī no palīdzības atsakās, katram gadījumam aizvedam mājās. Video redzams, ka Ventā zibinās gaismas, iespējams, darbojas malu zvejnieki. Mums tuvojoties, no turienes aizskrien divas personas, bet piefiksējam aizdomīgu auto. Pie Mucenieku ielas lielveikala pieaugušais nodod alkoholu un cigaretes četriem nepilngadīgajiem, aizturam visu kompāniju. Pie Sūru ielas lielveikala auto nolikts uz gājēju pārejas. Divu stundu laikā trīs auto nolikti aizlieguma zīmes darbības zonā. Priedainē kāpņu telpā guļ vīrietis, izskaidrojam, ka tā darīt nedrīkst. Ventspils ielā piedzērusies sieviete neielaiž dzīvoklī dēlu, izskaidrojam, kādas kuram tiesības.

Novada domē iegājis cilvēks alkohola apreibumā, lamājas un agresīvi uzvedas.

Aizvedam uz slimnīcu, lai noteiktu reibuma pakāpi, pēc tam (kopā ar protokolu) uz dzīvesvietu. VP ziņo, ka Ēdoles un Nomales ielas krustojumā kāds auto traucē pārējiem. Sūru ielas lielveikala apsargs sūdzas, ka picērijā guļ kāda persona, ko viņš nekādi nevarot pamodināt. Aizbraucam, pamodinām,

pēc tam padiskutējam ar apsargu par to, kas kuram rakstīts dienesta pienākumos.

Kautiņš kādas kafejnīcas sētā Liepājas ielā. Kad aizbraucam, ceļu policisti kaušļus jau aizturējuši un nogādājuši VP. Slimnīcas uzņemšanas nodaļa lūdz nogādāt dzīvesvietā personu, kam tikko sniegta palīdzība.

 

8. novembris. Dzintaru ielas dzīvoklī skaļa mūzika. Durvis neviens never, bet mūziku pieklusina. Tas gan nenozīmē, ka viss beidzies – ieviešam administratīvo lietvedību. Kautiņš pie spēļu zāles Liepājas ielā. Mediķi ziņo, ka Aizputes alejā ir vīrietis stiprā apreibumā, nogādājam viņu dzīvesvietā. Pēc brīža uzņemšanas nodaļa lūdz aizvest uz mājām viņu klientu. Mums zvana, ka 1905. gada ielā

pagalmā nepieskatīts taksis rej un traucē naktsmieru (piecos pēcpusdienā!).

Piltenes ielā kāpņu telpā piedzēries vīrietis, bet viņu savāc VP. Priedainē ģimenes skandāls, ko izdodas atrisināt mierīgā ceļā. Piltenes ielā sūdzība par kaimiņiem, kuri dauzoties pie durvīm, izrādās, tur vesela drāma – viena kaimiņiene apsūdz otru zagšanā. Aizvedam cietušo uz VP rakstīt iesnieguma. No Vilgāles krustojuma Kuldīgas virzienā braucot auto, kura vadītājs, iespējams, ir alkohola reibumā, paziņojam VP.

 

9. novembris. Krasta ielā nevēlama persona neiet prom no mājām, palīdzam aiziet. Virkas ielā pie Melnās kolkas kādai sievietei uzbrucis suns. Dzintaru ielā uz soliņa guļ vīrietis, sens mūsu paziņa. Uzrakstām protokolu un vedam uz mājām. Mucenieku ielā pie veikala stāv vīrietis bez biksēm, tas pats, kuru pirms pāris dienām savācām Aizputes alejā.

Palīdzam uzvilkt bikses, aizgādājam uz nosaukto adresi.

Piltenes ielas kāpņu telpā guļ vīrietis. Pēc bāriņtiesas lūguma no ģimenes Kurmāles pagastā izņemam bērnu un nogādājam krīzes centrā Ventspilī. Māte nogādāta VP.

 

10. novembris. Sūdzība par nesakoptu īpašumu Dzelzceļa ielas rajonā, noskaidrojam, kam tā pieder, liksim sakārtot. Piltenes ielā pie konteinera izbērti atkritumi. Ganību ielā pie apļa beigts kaķis, ziņojam patversmei. Slimnīcas uzņemšanas nodaļa lūdz nogādāt autoostā pacientu. Liepājas ielas kāpņu telpā guļ kāds mūsu paziņa, kuram ir paradums no Padures atbraukt uz Kuldīgu piedzerties. Izvedam no pilsētas un parādām, uz kuru pusi ir Padure.

 

11. novembris. Apsardzes darbinieks sūdzas, ka no degvielas uzpildes stacijas negribot iet ārā klienti. Tā kā personas par pakalpojumu jau norēķinājušās, palūdzam doties prom.

Jautājums, kam iestādei vajadzīga tāda apsardze...

Pārbaudām, kur nav izlikts valsts karogs, desmit īpašniekiem izsūtām ielūgumus atnākt un izskaidrot, kāpēc tas nav izdarīts. Rumbas pagastā bērnu rotaļu laukumā neadekvātas uzvedības sieviete uzbrūkot citiem ar grābekli. Instruments gan ir maziņš, turklāt sieviete ar to nodod citiem svētību, tomēr izsaucam ātros. VP ziņo, ka Liepājas ielā guļ vīrietis no Padures, pēdējās dienās jau trešo reizi. Nodrošinām kārtību Lāčplēša dienas sarīkojumā. Ventspils ielā nozagts karogs. Piltenes ielas pieturā guļ vīrietis, izrādās, palaists no slimnīcas, jānokļūst Zlēkās, bet autobusi vairs nekursē. Aizvedam līdz novada robežai, tālāk tikšot pats. Jelgavas ielā no dzīvokļa neiet prom divi jaunieši.

 

12. novembris. Video redzams, ka Baznīcas ielā aiz zīmes stāv divi auto. Autoostā guļ piedzēries vīrietis. Vārmes centrā pie upītes guļ pārdzērusies sieviete. Bāriņtiesa lūdz palīgā pārbaudīt kādu ģimeni. Liepājas ielā piekauts vīrietis, izsaucam mediķus un VP. No slimnīcas pie drauga Kuldīgā jāaizved kāds skrundenieks.

 

 

Skrundas novadā (stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Andis Doniņš)

6. novembris. Saņemam informāciju par zvejniecību Nīkrāces pagastā, iespējams, nelikumīgu. Pārbaudot šo ziņu, neko nelikumīgu nekonstatējam – Ventā ar laivu brauc Lietuvas pilsonis, viņam ir divas makšķeres un visas nepieciešamās atļaujas. Skrundas novadā meža ceļā pamests balts auto bez numuriem. Noskaidrojam, ka

tas pirms diviem gadiem nodots pārstrādei, bet nez kāpēc joprojām braukā pa ceļiem.

Raņķos sadzīves strīds starp laulātajiem.

7. novembris. Kušaiņos konflikta situācija starp kaimiņiem, vainīgs nepiesiets suns, kazas kāpostos un citas problēmas. Rudbāržu skolas 9. klasē novadām drošības stundu. Skrundas estrādē kāds sasitis gaismas elementu, skaidrojam iespējamos vainīgos. Aicinām iedzīvotājus zvanīt mums, ja ir kāda informācija par šo gadījumu (29106501 vai 29258421).

10. novembris. Piegružota kādu māju piebraucamā ceļa mala, turklāt saņemta informācija, ka pa šo ceļu braukājot automašīnas, kuru vadītājiem nav tiesību. Iepazīstinām pilsoņus, kuri Raņķos strīdējās, ar tiesas lēmumu par nošķiršanu (vīrs tiek nošķirts no sievas, varbūt konflikti izbeigsies). Nīkrāces pagastā kāda persona pērkot cigaretes un alkoholu nepilngadīgajiem. Šoreiz pie rokas noķert neizdodas, bet brīdinām pircēju par iespējamām sekām. Skrundā pie veikala invalīdu stāvvietā kāds nolicis auto, nākas izskaidrot gados jaunajam šoferim, kam šī stāvvieta paredzēta.

11. novembris. Saņemam informāciju, ka Lētižas upē notiek nelikumīga zveja. Kopā ar VP darbiniekiem dodamies turp, bet – pie upes nav ne cilvēku, ne automašīnu. Skrundas veikalā

kāds pilsonis mēģinājis iepirkties ar svešu norēķinu karti.

Izrādās, ka tās īpašnieks ir tik pamatīgā dzērumā, ka nevar paiet, tādēļ iedevis karti draugam. Pārbaudām, kā Skrundā izlikti valsts karogi, vairākām personām būs jānāk skaidroties, kāpēc nav ievērots likums (svētku dienās karogam pie mājas jāatrodas no deviņiem rītā līdz deviņiem vakarā).

12. novembris. Kāds izmetis gružus pie Skrundas kapsētas, diemžēl šoreiz īpašnieku noskaidrot neizdodas. Saņemam ziņu, ka Skrundā kādā dzīvoklī notiekot iedzeršana, kas traucē kaimiņiem, bet informācija neapstiprinās – dzīvoklī viss ir mierīgi.

Novadā paklīdušas baumas, ka kāds vīrietis tumšajās stundās mēģinot kontaktēties nepilngadīgām meitenēm.

Noskaidrojam, ka šis vīrietis ir redzes invalīds, kuram pat vēlu vakarā jānēsā tumšas brilles – ar to varētu būt skaidrojama vēršanās pie citiem cilvēkiem.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: