Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (27.novembris-3.decembris)

2014. gada 6. decembrī, 21:31
Raksta autors: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas (27.novembris-3.decembris)
Foto: Juris Lipsnis
Kuldīgas novadā uz dīķiem parādās ledus un jaunieši, Skrundā ziemas priekus nākas pabojāt.

Uz dīķiem parādās ledus un jaunieši

(stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns)

27. novembris. Pa Dārza ielu skraidot suns, informējam dzīvnieku patversmi (viņiem jāreaģē stundas laikā, cerams, ka suns pagaidīs). Piltenes ielā kāds no iekšpuses izsitis pagraba logu. Izrādās, viens no mājas iemītniekiem to izdarījis nejauši, cenšoties aizvērt, pats arī sola iestiklot.

28. novembris. Veikalā Piltenes ielā kāds vīrietis guļ uz radiatoriem, izraidām viņu laukā. Šie cilvēki iet sildīties, zinot, ka viņus izraidīs, bet siltumu tomēr gribas.

Pie apvedceļa uzņēmuma teritorijā no traktora laistot vircu.

Aizbraucam, neko tādu neredz, arī neko nespēj pateikt. Baznīcas ielā zīmes darbības zonā pamesta mašīna, tādai nu nekādi nespējam pabraukt garām – atstājam logā protokolu. Mežvaldē kādam traucē piedzērusies sieviete. 

29. novembris. Pēc pusnakts sūdzība par traucējošiem trokšņiem Priedainē, bet, kamēr runājam, tie pieklust. Policijas ielā

augšējā kaimiņiene lejot izlietnē urīnu, apakšējā dzīvoklī smird.

Aizbraucam, izrunājamies ar iespējamo vaininieci. Liepājas ielā kāds iereibis vīrietis cenšas tikt uz mājām, nedaudz piepalīdzam.

30. novembris. Turlavas ballē kautiņš, bet pagaidām palīdzība neesot nepieciešama. Adatu ielas teritorijā trīs personas lietojot alkoholu. Kad aizbraucam, alkohols netiek lietots, bet personas strauji izklīst. Mums ziņo, ka uz Māras dīķa ledus spēlējas nepilngadīgas personas. Aprunājamies ar jauniešiem, sakām, ka ledus varbūt nav īsti drošs. Vēlāk līdzīgs zvans par jauniešiem, kuri slidinās pa dīķi Pilsētas dārzā.

Mēs neesam tādi speciālisti, lai pateiktu, cik ledus drošs,

par to būtu jādomā vecākiem, kuri ļauj bērniem turp iet.

1. decembris. Aizputes ielā vienā no pagalmiem degot ugunskurs. Kad aizbraucam, nekas nedeg, bet

sētā grozās trīs vīri nošmulētām sejām un dievojas, ka nekādu uguni neesot kurinājuši.

Pēc brīža no tās pašas adreses zvana sieviete un sūdzas, ka mājas teritorijā lienot bomži – galīgi vairs neesot glābiņa. Zvana vīrietis – netiekot savā dzīvoklī Jelgavas ielā. Nu, ja tas ir viņa dzīvoklis, tad jāmeklē kāds, kas to atver – tas nav mūsu kompetencē. No veikala ziņo – nevarot dabūt ārā piedzērušos vīrieti, tas ir mūsu paziņa, palīdzam iziet.

2. decembris. Pārtikas veikala vadītāja zvana – sētā esot pusbeigts kaķis, sazvanām patversmi. Zvans no kādas sievietes – pie Pilsētas estrādes uz dīķa esot bērni, kuri viņu neglīti apsaukājuši. Aizbraucam, tie ir pamatskolas skolēni, atvainojas sievietei par izrunāšanos. Atkal ziņo par pusaudžiem uz Māras dīķa. Aizbraucam, izrunājamies, bet pēc brīža viņi ir atpakaļ. 

3. decembris. Naktī Valsts policija (VP) ziņo, ka kāds dauzoties pie vienas mājas logiem. Aizbraucam,

noskaidrojam, ka cilvēks nakts vidū izlaists no slimnīcas.

Viņš dzīvojot Rendā, naudas nav, kā tikt mājās – nezina, tāpēc meklē pajumti pie paziņām. Noskaidrojam kādu citu adresi, aizgādājam viņu tur. VP iecirkņa inspektors lūdz pārbaudīt bibliotēkas telpas, kur varētu atrasties meklējama persona. Bibliotēkā viņa nav, bet vēlāk uzrodas savā dzīvesvietā. Arodskolas sētā ālējoties jaunieši, zvanām uz VP – tas viņiem ir pāri ielai. Pirms pusnakts zvana no VP – Jelgavas ielā bļaustoties kāda sieviete. Viņa ir pilnīgi nesakarīgā stāvoklī, kaujas, pretojas... Knapi izdodas atvest viņu pie mums, bet drīz vien atnāk vīrs un sievu savāc. Piltenes ielā kādā dzīvoklī deg gaisma un rej suns, kaimiņi saka – tas jau ilgstoši. Durvis neviens never, sazvanām VP, lai palīdz sameklēt saimnieces radiniekus. Izrādās, sieviete ir slimnīcā, dēls sola atnākt un suni savākt.

 

Kā sabojāt ziemas priekus

(stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Normunds Eihe)

31. novembris. Visu dienu esmu Rīgā – bija jāizpalīdz bāriņtiesai ar transportu.

1. decembris. Kāds Skrundā nopircis māju un konstatējis, ka tajā no iepriekšējā īpašnieka palicis suns. Kaimiņi dzīvnieku gan baro, bet tā nevar būt ilgstoši. Sākam risināt jautājumu par suņa vešanu uz patversmi, bet atliekam, jo drīzumā no ārzemēm atgriežas tā saimnieki, kuri sola par suni parūpēties. 

2. decembris. Piedalos dzīvokļu jautājumu risināšanā – jāmeklē pašvaldības dzīvokļu bijušie īrnieki, kuriem līgums beidzies, bet nav nokārtotas visas saistības.

  
3. decembris. Skrundā pie autoostas skolēni, kuriem jāgaida autobuss uz mājām, atraduši izklaidi – slidinās pa aizsalušu peļķi. Peļķe atrodas braucamajā daļā, kur autobusi stumjas atpakaļgaitā, tāpēc

nākas jauniešiem sabojāt ziemas priekus un šo izklaidi pārtraukt, padarot ledu neslīdošu.

Ierosinām skolas vadībai izveidot slidotavu pie skolas, kā tas bijis iepriekšējos gados. Jaunmuižā norāvies suns aizgājis uz kaimiņmājām un sakāvies ar vietējiem suņiem, sameklējam īpašnieku, lai tiek galā.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi