Aizvērt

Auto "lidojums" beidzas traģiski

2014. gada 26. decembrī, 20:53
Raksta autors: Juris Lipsnis
Auto "lidojums" beidzas traģiski
Foto: Aculiecinieka arhīvs
Ceturtdien, 25. decembrī, 15.45 autoceļa Talsi-Stende-Kuldīga 43. kilometrā (starp Kuldīgu un Rendu) traģiskā avārijā gājis bojā 1976. gadā dzimis vīrietis.

1977. gadā dzimusi autovadītāja ar automašīnu VW Sharan neizvēlējās pareizu braukšanas ātrumu, iebrauca pretējā braukšanas joslā un ieslīdēja grāvī. Negadījumā cietis arī 2004. gadā dzimis zēns, kurš nogādāts slimnīcā. Saskaņā ar Valsts policijas informāciju sieviete vadījusi auto 2,13 promiļu reibumā.

 

Kurzemniekam izdevās sazināties ar kādu garāmbraucēju, kurš avārijas vietā ieradies apmēram minūti pēc notikušā. „Mēs nobloķējām satiksmi, lai kāds neuzbrauc uz ceļa guļošajam cilvēkam – tam bija ļoti smaga galvas trauma, un vienīgais, ko varējām līdzēt, bija sasegt, lai saglabātu siltumu,” viņš teica. „Šarāns bija nācis no Kuldīgas puses nenormālā ātrumā, šoferi, kurus tas bija apdzinis, izteicās, ka esot aizlidojis garām ar 130-140 km/stundā. Bija pārlidojis ceļa pretējā pusē, uzmetis kūleni un iegāzies ar purnu grāvī. Viens bija piespiests ar auto, no blakus mājas dabūjām resnu virvi, lai varētu pavilkt mašīnu nost un atbrīvot piespiesto, bet

tam nekas nekaitēja, ja neskaita totālo dzēruma pakāpi – viņš tā arī tur streipuļoja apkārt.”

Tikmēr pretējā ceļa pusē sievietes no garāmbraucoša auto sniegušas palīdzību bērnam, kuram arī bijusi kaut kāda trauma.

„Vainīgā bija arī krietnās burās – vervelēja par stulbo medicīnu, kas nevar laicīgi atsūtīt ātro palīdzību, un ar savu bravūru vairāk traucēja glābējiem nekā palīdzēja, bet pie smagāk cietušā cilvēka viņa pat nepiegāja,” piebilda aculiecinieks. „Portālos redzēju daudz uzbraucienu ceļu uzturētājiem, bet velti – ceļa apstākļi bija normāli. Normāls ziemas ceļš, pa kuru nevar lidot, bet braukt ar 90 km/h var droši.” Viņš bija neizpratnē,

kas gan tā par sievieti, kura var atļauties braukt dzērumā, gandrīz nogalinot savu bērnu.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kuldīgas daļas komandieris Aivars Raukaitis pastāstīja, ka glābēji gan ieradušies avārijas vietā, bet viņu palīdzība cietušajiem nav bijusi vajadzīga – izdzīvojušie no sadragātās automašīnas izkļuvuši saviem spēkiem, un viņiem palīdzību jau snieguši mediķi. Glābēji notīrījuši ceļu no atlūzām, lai tās netraucētu satiksmei, un atgriezušies daļā.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.