Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (15.01.-22.01.)

2015. gada 1. februārī, 00:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas (15.01.-22.01.)
Foto: Juris Lipsnis
15. janvāris. Valsts policijas (VP) Ugāles iecirkņa inspektors lūdz pavērot, vai pa Kuldīgu neklaiņo kāda persona no viņa pagasta.

Trokšņaina nedēļa

Stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns.

 

15. janvāris. Valsts policijas (VP) Ugāles iecirkņa inspektors lūdz pavērot, vai pa Kuldīgu neklaiņo kāda persona no viņa pagasta. Apdrošinātāji grib, lai rakstām aktu par ugunsgrēku Liepājas ielā, bet mēs ar tādām lietām nenodarbojamies! Pilsētas laukumā ēkai sabojātas durvis un pasta kaste, video redzami vairāki aizdomīgi cilvēki, par ko informējam VP. Jelgavas un Rumbas ielas krustojumā guļ vīrietis, kopā ar protokolu aizgādājam mājās.

16. janvāris. Vienā no Kuldīgas vidusskolām jaunieši neklausa sociālo pedagogu, izskaidrojam viņiem, ka tā nedrīkst. Virkas ielā klaiņojot suns, bet, kamēr aizbraucam, tā tur vairs nav (tāpēc jau tos sauc par klaiņojošiem). Patruļa Sūru ielā pamana auto, kas novietots uz ietves, un raksta protokolu. Baznīcas ielā auto nolikts invalīdu stāvvietā. Gaismas ielas kāpņu telpā uzturoties nevēlama persona. No Planīcas ielas gaļas veikala neiet ārā bomzis.

17. janvāris. Pusnaktī kāds zvana un lūdz pievērst uzmanību kamerām – pie Liepājas ielas bāra bļaustoties jaunieši. No Sermītes sūdzība par pārāk skaļu mūziku, kamēr aizbraucam, tā apklususi. Aizrādām jauniešiem, kuri trokšņo dzīvoklī Ventspils ielā. Plostu ielā bļaustās jauniešu kompānija. Palīdzam nodrošināt kārtību manēžā, Katrīnas kausos. Rātslaukumā klaigā kāda sieviete. VP ziņo par ģimenes skandālu Priedainē, jau zināmā adresē. Kārtējo reizi mūsu klātbūtnē notiek izlīgums. Gaismas ielā pie konteineriem nolikts dīvāns, video redzams auto un divi vīri, sākam lietvedību. Lielgabarīta mantas tā nedrīkst izmest – jāsazinās ar komunālajiem. Jelgavas ielā esot piekauts vīrietis, aizbraucam – neviena nav. Skrundas ielas dzīvoklī skaļa mūzika, vaininieks mums jau zināms – viņš migrē no viena dzīvokļa uz nākamo un visur par viņu sūdzas.

18. janvāris. Pa Dzelzceļa ielu iet pieci trokšņaini un nepilngadīgi jaunieši, iespējams, reibumā. Atvedam uz policiju, aprunājamies un izdalām vecākiem, kuri atbraukuši viņiem pakaļ. Vecākiem vēl būs jānāk uz pārrunām. Policijas ielā kāds lauzies dzīvoklī, izsitis logu, ziņojam VP. Baznīcas ielā uz ietves sēž vīrietis – esot piekauts, nododam viņu mediķiem. Jelgavas ielā ieklīdusi nevēlama persona. Dzirnavu ielas pagalmā jaunieši lietojot alkoholu. Kāda sieviete sūdzas, ka viņa pa telefonu nolamāta. Liepājas ielā kāds laužas dzīvokļa durvīs. Pievakarē saņemam sūdzību par VP automašīnu, kas stāvot Aizputes ielas zaļajā zonā. Izrādās, policisti apturējuši auto, kam nav tehniskās apskates un apdrošināšanas, bet tajā sēdošie ielenkuši policijas auto un zvana mums, ka policisti pārkāpj noteikumus. Pilsoņu zināšanai: ceļu satiksmes noteikumi par apstāšanos un stāvēšanu uz operatīvo transportu neattiecas, toties par traucēšanu policistiem pildīt dienesta pienākumus gan var sodīt. Ja nu šoferim ir pretenzijas, viņam jāsūdzas augstākstāvošai VP instancei. Smilšu un Pētera ielas krustojumā guļ kāds aizputnieks, sazināmies ar Aizputes kolēģiem un uz novada robežas nododam gulētāju viņiem. Jelgavas ielā krīt un ceļas vīrietis alkohola reibumā.

19. janvāris. Nostrādājusi signalizācija pie Torņa ielas tualetes. Komunālie ziņo, ka Vijolīšu ielā ilgstoši stāv smagā tehnika, kas traucē kaimiņiem. Video redzam, ka Sūru ielā uz ietves atkal stāv auto.

20. janvāris. Kurinātājs ziņo, ka Liepājas ielas pagalmā uzlauztas garāžas durvis, braucam turp un saucam arī VP. Sūru ielā divi auto nolikti uz ietves. Šādus gadījumus mēs pieskatīsim īpaši rūpīgi, jo Kuldīga nu nav tā pilsēta, kur nevar atrast brīvu stāvvietu. Gaismas ielas dzīvoklī esot dzirdams skandāls, braucam klausīties. Ģimene ir bāriņtiesas redzeslokā, paziņojam viņiem.

21. janvāris. 1905. gada ielā trīs mašīnās nav zīmītes ar apstāšanās laiku. Vienā ir vadītājs, viņam izsniedzam kartona pulksteni, pārējiem tiek protokols. Liepājas ielā guļ sen neredzēts vīrs, zinām, kur viņš dzīvo – vedam pa dārgo mājās. Virkas ielā skandāls, galveno skandālistu nogādājam VP, jo viņš draudējis citam dzīvokļa viesim.

 

Svinīgā apģērbšanas procedūra
Stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Andis Doniņš.

15. janvāris. Skrundā sieviete izkritusi no gultas un vairs netiek atpakaļ, kopā ar sociālo dienestu ieceļam viņu gultā, informējam radiniekus. Rudbāržu sociālajā mājā jaunieši lieto alkoholu un traucē naktsmieru. Uz A9 šosejas satiekam neredzamu gājēju un izsniedzam atstarojošu vesti. Saņemam informāciju par nelikumīgu kredīta ņemšanu uz sveša vārda, ziņojam VP.

16. janvāris. Skrundā kafejnīcai izgāztas durvis, bet telpās viss ir kārtībā. Dzeldā mazgadīgu bērnu klātbūtnē tiek lietots alkohols. Dzērājus aizdzenam, informējam bāriņtiesu. Rudbāržos atkal trokšņojot. Skrundas tirgus laukumā pēc 23.00 sastopam divas nepilngadīgas personas, pavadām mājās. Meklējam agresīvu braucēju ar BMW.

18. janvāris. Sūdzība par naktsmiera traucējumu Kalēju ielā Skrundā. 

19. janvāris. Kopā ar TV5 žurnālistiem apstaigājam pašvaldības jauno īpašumu – lokatora pilsētiņu. Skrundā pie dzelzceļa pārbrauktuves auto iebraucis mājas pagalmā un apgāzies. Skrundā iereibusi sieviete traucē mājas iemītniekiem.

20. janvāris. Nīkrācē sūdzība par aizdzērušos personu. Aprīkojam ar atstarojošu vesti kārtējo neredzamo gājēju uz šosejas A9. Vestes iegādājās pašvaldība, bet svinīgā apģērbšanas procedūra uzticēta mums.

21. janvāris. Kopā ar VP darbiniekiem veicam sankcionētu kratīšanu un palīdzam aizturēt divas personas. Kopā ar tiesu izpildītāju un komunālo pakalpojumu vadību iepazīstinām ģimenes ar tiesas spriedumu par izlikšanu no dzīvokļa par parādiem – trīs Dzeldā, vienu Pumpuros. Visiem dots mēnesis laika atrast citu dzīvesvietu. Kādā kāpņu telpā atrasta Izraēlas pilsoņa pase.

Pierakstīja Juris Lipsnis

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi