Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (22.01.-28.01.)

2015. gada 2. februārī, 00:00
Raksta autors: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas (22.01.-28.01.)
Foto: Juris Lipsnis
Agri no rīta zvans – pa Sūru ielu braucot auto ar mīkstu riepu un iereibušiem jauniešiem. Patruļa pamana, ka Sūru un Dzirnavu ielas krustojumā nolauzta zīme, bet gabaliņu tālāk grāvī guļ apgāzusies automašīna Seat, netālu mīņājas daži jaunieši.

Uz tiesu – ar suni

Stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns.

 

22. janvāris. Agri no rīta zvans – pa Sūru ielu braucot auto ar mīkstu riepu un iereibušiem jauniešiem. Patruļa pamana, ka Sūru un Dzirnavu ielas krustojumā nolauzta zīme, bet gabaliņu tālāk grāvī guļ apgāzusies automašīna Seat, netālu mīņājas daži jaunieši. Noskaidrojam, ka viņi kādā benzīntankā nomainījuši mīksto riepu, uzliekot rezerves riteni jeb t.s. cīsiņu, kas, iespējams, vainojams avārijā. Baznīcas un Skolas ielas krustojumā auto traucē satiksmei, netālu noliktas divas mašīnas bez laika norādes. Ģimnāzijas stadionā kautiņš – trešās klases skolēni skaidro attiecības. Pārrunājam, kas un kā.

23. janvāris. Video redzam, ka Sūru ielā pie lielveikala automašīna novietota pie dzeltenās līnijas, kur to aizliegts darīt, par to uzrakstām protokolu. Vēlāk turpat konstatēts vēl viens tāds pats pārkāpums. No tiesas zvana – pa gaiteni skraidot vilku suns bez pavadas un uzpurņa. Atvedam saimnieku un suni uz policiju un skaidrojam notikušā apstākļus. Izrādās, suņa saimnieks, kāds alsundznieks, iepriekš tiesas ēkā pamanījis kaķi un nolēmis, ka tad jau tur jebkurš var iet ar dzīvniekiem. Apsekojam divas nenotīrītas ietves. Kaļķu ielā kādam pilsonim ar krāsu noķēpāta automašīna, informējam Valsts policiju (VP). VP patruļa lūdz, lai nogādājam viņu dežūrdaļā iereibušu personu no Ziedu ielas. VP dežūrdaļa ziņo, ka Annas ielas dzīvoklī esot nepiederoša persona. Kad aizbraucam, nevēlamais jau ir prom. Jelgavas ielā uz ietves guļ stipri piedzēries cilvēks, tas esot jānogādā VP. Liepājas ielā pie veikala esot divas iereibušas personas. Jā, ir, bet neko sliktu nedara – cenšas tikt mājās. 

24. janvāris. Zvans no slimnīcas – esot jānogādā mājās piekauta persona. Gaismas ielas kāpņu telpā guļ sieviete, izrādās, viņai turpat arī dzīvoklis. Annas ielā esot izmesti atkritumi, izskatās gan, ka tos no tvertnes izvilcis kāds dzīvnieks vai putns. Kabiles pagastā kādam izdevies iespundēt šķūnītī agresīvu, klaiņojošu suni. Saimniece ir zināma, no viņas pieņemam paskaidrojumu (iepriekš šī sieviete vairākkārt apgalvojusi, ka viņas suns nu gan neklaiņojot). Rumbas pagastā pieklīdusi melna laika ar sarkanu siksnu, ziņojam patversmei. Liepājas ielā uz soliņa kāds guļot, tomēr ne video, ne apskatē neko tādu neredzam. Pļavas ielā esot trokšņojuši jaunieši.

25. janvāris. Liepājas ielā pie izklaides vietas bļaustoties klienti, bet mēs tur nevienu nesastopam. Vēlāk tas pats cilvēks sūdzas par skaļu mūziku tai pašā izklaides vietā. Priedainē naktī esot izlauztas mājas ārdurvis. Paziņojam VP, jo ir materiālie zaudējumi. VP ziņo, ka no slimnīcas aizgājusi 16 gadus veca meitene. Izbraukājam pilsētu, bet aprakstam atbilstošu personu nekur neredzam (pēc stundas noskaidrojas, ka meitene atradusies).

26. janvāris. Sociālā darbiniece ziņo, ka Dzintaru ielā kādā dzīvoklī esot nevēlamas personas. Aizbraucam – tur ir tikai dzīvokļa saimnieks. Mucenieku ielā pie lielveikala kādas personas lieto alkoholu un uzmācas nepilngadīgajiem. Kuldīgas ūdens lūdz palīdzēt kāda dzīvokļa apskatē. Piltenes ielas pagalmā iebraucis auto ar jauniešiem, kuri skaļi un necenzēti lamājas. Kad aizbraucam, jaunieši jau ir prom, laikam sajutuši, ka par viņiem interesējamies.

27. janvāris. Baznīcas ielā neatļautā vietā nolikts auto. Torņa ielas tualetē nostrādājusi signalizācija. Pie garāžu kooperatīva Venta kārtējo reizi izmesti atkritumi, konstatējam, ka piemēslotas trīs vietas.
28. janvāris. Baznīcas ielā aiz zīmes stāv divi auto. Vakara ielā dzīvoklī ieklīdis pavecs vīrs – sajaucis durvis. Annas ielā dzīvoklī kārtējo reizi mēģina iekļūt bijušais civilvīrs. Kārtējo reizi viņu neizdodas sastapt.

 

Paklusa nedēļa
Stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Andis Doniņš.

23. janvāris. Novada lauku teritorijā sūdzība par kaimiņiem, kuri izveidojuši nelikumīgu notekūdeņu izliešanas vietu, kas piesārņojot aku. Ikaišos kādā mājā, kuras īpašnieks miris, esot iekārtojušies nevēlami cilvēki. Pārbaudē šī informācija neapstiprinās – māja aizslēgta, ielaušanās pazīmju nav.

24. janvāris. Jaunmuižā kāds aizmidzis uz ielas.

26. janvāris. Skrundas autoostā aizrādām diviem pīpmaņiem. 

27. janvāris. Netālu no Skrundas noticis satiksmes negadījums, ir cietušais. Izrādās, vieglais auto avarējis Saldus novadā pie Airītēm, sagaidām mediķus un palīdzam iecelt cietušo šoferi viņu automašīnā, vēlāk sniedzam informāciju par notikušo Saldus policistiem.

28. janvāris. Saņemta sūdzība par sievieti, kura lopu ganīšanai izmantojot pašvaldības zemi. Skrundas kara pilsētiņā tiekot sisti logi. Aizbraucam – tur klīst trīs iereibuši raņķenieki, logu sišanu gan nekonstatējam.

 

Pierakstīja Juris Lipsnis

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.