Aizvērt

Uzņēmējs Modris Fokerots apsūdzēts par Eiropas naudas izkrāpšanu

2015. gada 20. februārī, 15:06
Uzņēmējs Modris Fokerots apsūdzēts par Eiropas naudas izkrāpšanu
Par naudas izkrāpšanu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un ļaunprātīgu izvairīšanos no nodokļiem aizdomās tiek turēts kuldīdznieks Modris Fokerots, viens no lielākajiem zemes īpašniekiem Latvijā, ziņo aģentūra LETA.

M.Fokerots aģentūrai apliecinājis, ka viņš iesaistīts tiesvedībā, par ko 20. februārī informējis Valsts ieņēmumu dienests (VID), taču apsūdzībai nepiekrīt un uzskata, ka neko nav pārkāpis. „Esmu nomaksājis visu, kas pienākas, un nav neviena likuma panta, ko es būtu pārkāpis, bet problēma ir VID darbinieku visatļautībā un iznīcinošajā attieksmē pret biznesu. Par to liecina fakts, ka manas grāmatvedes klātbūtnē VID vadošais darbinieks pasaka acīs: „Neliksim mieru, jo no jums ir, ko paņemt.”” Uzņēmējs savā darbībā neko noziedzīgu nesaskatot, jo „visas meliorācijas būves un infrastruktūra ir sakārtotas pēc ES standartiem”.

 

M.Fokerota ģimenes īpašumā ir vairāk nekā 6000 ha meža un lauksaimniecības zemes.
VID Finanšu policijas pārvalde šī gada 9. februārī Saldus rajona prokuratūrai nosūtījusi kriminālprocesu par divu fizisku personu noziedzīgajām darbībām saistībā ar ELFLA naudas izkrāpšanu un izvairīšanos no nodokļiem. Valsts budžetam esot nodarīti 48 733,88 eiro zaudējumi kā nenomaksātais pievienotās vērtības nodoklis (PVN), bet Lauku atbalsta dienestam – 179 209,27 eiro zaudējumi.

Izmeklēšanā konstatēts, ka viena fiziska persona, būdama PVN maksātāja, 2010. gadā, izmantojot apzināti radītu fiktīvu darījumu ķēdi, īstenoja šķietamus meliorācijas darbus. Šī persona krāpnieciskajā shēmā iesaistīja citas fiktīvas juridiskas personas ar paša ģimeni saistītajos nekustamajos īpašumos, norāda VID. Noziedzīgi iegūtā nauda, visticamāk, izmantota samaksai nelegāli nodarbinātām, izmeklēšanā nenoskaidrotām personām, kā arī maksai par tehniku un palīgmateriāliem.

Šis ir jau otrais kriminālprocess, kurš VID Finanšu policijas pārvaldē tika izmeklēts saistībā ar noziedzīgām darbībām vienā un tajā pašā uzņēmumā, kas pamatā nodrošināja shēmas darbību. 2012. gada 27. augustā Kurzemes apgabala prokuratūrai nosūtīts kriminālprocess par līdzīgiem noziegumiem. To izskata Saldus rajona tiesa, un galīgais lēmums vēl nav pieņemts, ziņo LETA.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi