Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (19.-25. februāris)

2015. gada 2. martā, 14:03
Raksta autors: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas (19.-25. februāris)
Foto: Juris Lipsnis
Ausekļa ielā nesaskaņas starp divām personām – viena grib, lai otra iet prom, bet tā neiet. Aizbraucam, abi izlīgst un šķiras kā draugi. Pilsētas laukumā sieviete uzmākusies garāmgājējiem, izskaidrojam, kas viņai draud, ja vēlreiz ieraudzīsim (viņa rādās ļoti saprotoša).

Kad sirdī palicis rūgtums

Stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns.

 

19. februāris. Ausekļa ielā nesaskaņas starp divām personām – viena grib, lai otra iet prom, bet tā neiet. Aizbraucam, abi izlīgst un šķiras kā draugi. Pilsētas laukumā sieviete uzmākusies garāmgājējiem, izskaidrojam, kas viņai draud, ja vēlreiz ieraudzīsim (viņa rādās ļoti saprotoša). Bāriņtiesa lūdz nogādāt Zirās mammu ar trim bērniem. Pa ceļam saņemam ziņu, ka Mucenieku ielā pie apļa guļ vīrietis, pāradresējam Valsts policijai (VP).

Šā rīta konfliktā laikam tomēr palikusi kāda neizteikta sāpe, jo

aizraidītais vīrs atgriezies Ausekļa ielā un izsitis logu. Aizvedam cietušo uz VP, lai raksta iesniegumu.

20. februāris. Bāriņtiesa lūdz palīdzību: Īvandē vīrs ieslēdzies un neielaiž dzīvoklī sievu. Aizbraucam, durvis ir ciet, toties atvērts logs, sieviete iekāpj pēc saviem dokumentiem, pēc tam vedam viņu uz Kuldīgu. Video redzam, ka pie lielveikala Sūru ielā pie dzeltenās līnijas novietota automašīna. Ventspils ielā kādā pagalmā ieklīdusi nomaldījusies sieviete, nogādājam dzīvesvietā.

21. februāris. Pureņu ielā pa pagalmu braukā auto – svilina riepas, atskaņo skaļu mūziku. Kad aizbraucam, auto jau ir prom. Ap astoņiem vakarā zvana no Priedaines – kaimiņu dzīvoklī jau trešo nedēļu notiekot dzeršana. Šī gan ir tikai pirmā sūdzība par ieilgušo plostu, turklāt vēl nav sācies naktsmiera laiks – neko nevaram iesākt.

22. februāris. Māte lūdz palīdzēt uzstiept dzīvoklī viņas smagi piedzērušos dēlu. Palīdzam. Pie Melnās kolkas deg kūla, informējam ugunsdzēsējus.

23. februāris. Mucenieku ielā dzīvoklim izsists logs, iesakām zvanīt VP. Aiz jaunā tilta guļ beigts kaķis, aiz vecā – beigts vilku suns, informējam dzīvnieku patversmi. Baznīcas ielā uz soliņa guļ vīrietis, pamodinām, lai iet mājās.

Zvans no Virkas ielas – kaimiņi nedodot tualetes atslēgu

(šādi jautājumi jau nu gan jārisina savā starpā). Rumbas ielā laternai izsists stikls, zvanām komunālajiem. Slimnīcas uzņemšanas nodaļā esot ienācis dīvains vīrietis, tas ir mūsu paziņa, pārtikas krājējs no Stendes ielas. Viņš regulāri ejot meklēt ārsta palīdzību, bet nez kāpēc vienmēr tas ir vēlu vakarā.

24. februāris. Liepājas ielā divas automašīnas noliktas bez laika norādes. Pie bijušās Planīcas ielas katlumājas bomži izvandot atkritumu konteinerus, pieņemam zināšanai – pieskatīsim. Sūdzība par kādu sievieti – viņa neadekvāti uzvedas, mēdzot ieiet Pilsētas laukuma iestādē, ņemot no sienas ugunsdzēšamos aparātus, noplēš evakuācijas uzlīmes utt. Iesakām piezvanīt tad, kad viešņa ir uz vietas. Patruļa pie Lapegļu ielas garāžām pamana vīrieti, kurš dedzina vadus. Viņš apsola vietu sakopt. Zvans – esot pazudusi draudzene, 18 gadus veca jauniete, viņas aprakstu nododam arī VP. Kilometru pirms Ēdoles uz ceļa braucamās daļas esot neadekvāts vīrietis. Aizbraucam, bet tur – trīs cilvēki, vienīgajai sievietei pārsista galva, asinis tek. Izsaucam ātros, sagaidām un nododam viņu mediķu gādīgajās rokās.

25. februāris. Netālu no 2. vidusskolas smēķē divas nepilngadīgas jaunietes, abām jāraksta paskaidrojums. Baznīcas un Liepājas ielas krustojumā novietota automašīna, vēl viena – Pasta un Jelgavas ielas krustojumā, abām atstāts protokols-paziņojums. Kalpaka ielā invalīdu stāvvietā nolikts taksis. Video redzam, ka Sūru ielā pie lielveikala dzeltenās līnijas stāv pat divi auto, vēl pēc laika uzrodas trešā.

 

Novadā dedzina atkritumus
Stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Andis Doniņš.

19. februāris. Uz ceļa Skrunda-Vārme jaunietim uzbrucis suns, noskaidrojam tā īpašnieku, sākam administratīvo lietvedību. Palīdzam tiesu izpildītājai Nīkrāces pagastā izlikt no dzīvokļa vienu no trim īrniekiem (divi pēc brīdinājuma saņemšanas izvākušies paši). Jaunmuižā pārtraucam meža izvedēju darbību, jo tā bojā ceļu.

20. februāris. Skrundas iedzīvotāja sūdzas, ka kaimiņu īpašumā tiek dedzināti atkritumus, indīgie dūmi iet caur viņas teritoriju. Sūdzība no Dzeldas – tur klīstot vismaz seši nepieskatīti suņi. Skrundā, Kalpaka ielas grāvī guļ vīrietis spēcīgā alkohola reibumā. Izsaukti arī ātrie, nogādājam viņu mājās. 

22. februāris. Skrundas iedzīvotāja sūdzas par naktsmiera traucējumu – kaimiņi lietojot alkoholu un trokšņojot.

23. februāris. Kāda skrundeniece sūdzas, ka no blakus teritorijas

viņas īpašumā regulāri tiekot iepūsti gruži no blakus zemes gabala,

kas esot pašvaldības īpašums. Noskaidrojam lietas apstākļus, gruži tiek savākti. Saņemam rakstisku sūdzību par kaimiņiem, kuri Skrundā traucē naktsmieru. Par to, vai tiks sākta lietvedība, vēl lemsim, jo informācija ir visai pretrunīga. Skrundas bērnudārza teritorijā ieklīdusi neadekvātas uzvedības sieviete no Liepājas, nododam viņu ātrajiem.

24. februāris. Sākam administratīvo lietvedību par četriem nesakoptiem īpašumiem.

25. februāris. Pārbaudām, kā novada teritorijā tiek apsaimniekoti atkritumi. Konstatējam, ka vairākās vietās konteineri gan ir, bet atkritumus krāj kaudzē un mēģina dedzināt. Izskaidrojam saistošos noteikumus un dodam laiku sakārtot teritoriju. Skrundā no Rīgas iebraukušas tumšas personas mēģina kaut ko pārdot. Izskaidrojam tirdzniecības noteikumus, pēc sarunas viņi dodas Liepājas virzienā.

 

Pierakstīja Juris Lipsnis

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi