Aizvērt

No kārtības sargātāju ikdienas (26. februāris - 4. marts)

2015. gada 13. martā, 17:46
No kārtības sargātāju ikdienas (26. februāris - 4. marts)
Kā klājies Kuldīgas un Skrundas pašvaldības policijai?

Gribu dzīvot slimnīcā! Nē, muzejā...

 

Stāsta Kuldīgas novada pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs.

 

26. februāris. Trijos no rīta Jelgavas ielā traucēts naktsmiers – kāds aizdzēries, mūzika skan... Sūru ielā pie lielveikala durvīm, kur dzeltenā līnija, stāv kārtējais auto. Kādam šķiet, ka pie bankas Pilsētas laukumā tūlīt būs kautiņš. Piltenes ielā regulāri trokšņojot bērni. Slimnīcas uzņemšanas nodaļā kāds vīrietis meklē... mājvietu (dienā viņš dzīvo bibliotēkā, vakaros meklē ko citu).

27. februāris. Liepājas ielā (pie Pilsētas laukuma) stāv četras mašīnas bez laika norādes. Aizbraucam uz stadionu, kur suņi tiek vesti nokārtot dabiskās vajadzības, tāds tur gadās arī šoreiz. Normāli būtu, ka īpašnieki aiz saviem mīluļiem savāktu, bet pie mums tas diemžēl vēl nav iegājies. Sūru ielā viena pēc otras pie dzeltenās svītras uzrodas trīs mašīnas. Pārbaudām pagalmu Baznīcas ielā, kur varētu būt izmesti atkritumi, šoreiz tur viss kārtībā. Gaismas ielā guļ kāda persona ar asiņainu seju, nogādājam ātrajos. Baznīcas ielā klīst vīrs stiprā alkohola apreibumā.

28. februāris. Piecos no rīta Virkas ielā kāds aizmidzis uz soliņa. Pēc laika tas pats cilvēks guļ jau citā vietā, saucam ātros. Pie bērnudārza braukājot melns auto ar piedzērušiem jauniešiem, informējam Valsts policiju (VP). Kāds sadzēries neiet ārā no sporta halles, izraidām.

Pēc laiciņa sportists uz ielas uzsācis fiziskus vingrinājumus (kautiņu) ar savu sievu.

Nogādājam viņu VP. Pilsētas laukumā sieviete ar neadekvātu uzvedību un garīga rakstura problēmām. Mālu un Vītolu ielas krustojumā pazuduši divi kanalizācijas vāki, informējam avārijas dienestu un VP (vāki pēc laika tiek atrasti). Vīgriežu ielā stāv skaļa automašīna – kāds nolēmis paklausīties mūziku. rātskunga ielā dzīvoklī trokšņi. Vīgriežu ielā auto joprojām skandina mūziku, vainīgais noskaidrots. 

1. marts. Dzirnavu ielas pagalmā automašīna traucē gulēt. Liepājas ielā divi sakāvušies. Muzejā darbu traucē vīrietis, kurš ienācis parunāties (tas pats, kurš iet arī uz slimnīcu un bibliotēku), alkoholu nav lietojis. Pureņu ielas kāpņu telpā guļ divi – vīrietis un sieviete. Slimnīcā ienācis ciemiņš – nesenais muzeja apmeklētājs tagad traucē strādāt mediķiem. Novadu ielā izsista loga rūts.

2. marts. Baznīcas ielā zīmes darbības zonā stāv auto, aizrādām šoferim. Sakņu ielā izsists logs, ziņojam VP.

3. marts. Slimnīcas uzņemšanas nodaļā agresīvs pacients iemetis dakterim ar pīli. Piltenes ielā skaļa mūzika traucē naktsmieru. Pilsētas laukumā krustojumā nolikta automašīna. Kāds apstājies invalīdu stāvvietā, piedāvājam braukt citur. Ģimnāzijas stadionā mēģina nokārtoties gaišs suns.

4. marts. Palīdzam bāriņtiesai. Kāda sieviete sūdzas, ka kaimiņu puikas regulāri zvanot pie viņas durvīm. Starp citu, domes vadība saņēmusi sūdzību, ka pilsētā ir tik maz notikumu, ka pašvaldības policiju neesot lietderīgi uzturēt. Bet mūsu darbs jau nav tikai patrulēšana un ģimenes skandālu risināšana – daudz laika paņem administratīvā lietvedība, sūdzību izskatīšana, profilaktiskais darbs utt.

 

 

Skaties, kam atstāj dzīvokli...

Stāsta Skrundas novada pašvaldības policijas inspektors Andis Doniņš.

26. februāris. Nogādājam Kuldīgas tiesā kādu personu. Skrundas ielās parādījusies automašīna BMW bez tehniskās apskates. Atrodam vadītāju, izrādās, viņam nav arī vadītāja apliecības, izformējam VP. Saņemam sūdzību no sievietes, kura savā dzīvoklī ielaidusi īrniekus, bet, atgriežoties no ārzemēm, konstatējusi, ka tie sākuši nelikumīgu pārbūvi, turklāt pamanījušies dzīvoklī piedeklarēt vairākus cilvēkus.

27. februāris. Esam Dzeldā – uzrakstām četrus protokolus par suņu turēšanas noteikumu pārkāpšanu, konstatējam divas personas bez deklarētas dzīvesvietas.

Uz lauku ceļa pamanām nomestu skolas somu, netālu mežiņā staigā meitene.

Noskaidrojam, ka viņa basto skolu, sazināmies ar bāriņtiesu un mammu. Pārbaudām informāciju par iespējamu nelikumīgo uzņēmējdarbību. 

2. marts. Pārbaudām, kā novada teritorijā tiek novērsti pārkāpumi atkritumu apsaimniekošanas jomā, izrādās, ir uzlabojumi. Pārbaudām nedeklarētas personas Pumpuros. Saņemam sūdzību par klaiņojošu suni arodskolas apkārtnē. Pārbaudām kādu personu, kas uzradusies Skrundā, izrādās, tas ir jaunietis, kurš nolēmis padzīvot Lēnu rehabilitācijas centrā. Uz ielas aizturam personu, kura kārto dabiskās vajadzības. Sadarbībā ar VP pārbaudām kādu personu.

4. marts. Sadarbībā ar Rudbāržu pagasta pārvaldi un sociālo dienestu pārbaudām sadzīves apstākļus kādā dzīvoklī.

Aina ir kā kūtī, bet – ir redzēti arī trakāki skati...

Dodam laiku sakārtot dzīvesvietu, iespējams, īrniekiem būs jāpārceļas uz sociālo māju. Saņemam iesniegumu no Rudbāržu internātskolas – kāds audzēknis pieprasījis jaunākas klases skolēnam naudu un izteicis draudus izrēķināties. Informācija tiks pārsūtīta VP. Raņķu pagastā esot konflikts starp divām personām, kad aizbraucam, dzīvoklī ir tikai iereibusi sieviete – saka, neesot nevienu saukusi (iespējams, zvanījis viņas piedzērušais dēls, kurš aizgājis nezināmā virzienā).

Pierakstīja Juris Lipsnis

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi