Aizvērt

Maluzvejnieki iekrīt

2015. gada 5. maijā, 15:10
Raksta autors: Juris Lipsnis
Maluzvejnieki iekrīt
Foto: Kuldīgas novada pašvaldības policijas arhīva foto
Naktī uz pirmdienu Valsts policija (VP) aizturējusi četrus kuldīdzniekus, kuri Ventas rumbā nelikumīgi noķēruši 282 vimbas.

Maluzvejniekus aizturēja rīdzinieki – Galvenās kārtības policijas pārvaldes licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki un Valsts vides dienesta pilnvarots sabiedriskais inspektors, kuri Kuldīgā pārbaudīja informāciju par iespējamu nelikumīgu zveju.

 

Policisti pie rumbas pamanīja četrus maluzvejniekus, kuri ar t.s. zivju groziem bija paguvuši saķert vairākus maisus vimbu. Maliķi nepakļāvās prasībai nelikumības pārtraukt un centās aizbēgt. Bēgļi paslēpās kādā garāžā netālu no Ventas, kur tika aizturēti. Izņemtas zivis, arī zvejas rīki un to sagataves.

Aizturēšanas dalībnieks no VP Lauris Arājs atzina, ka pārtraukt nelikumīgo rūpalu palīdzējusi arī Kuldīgas novada pašvaldības policija. Tās priekšnieks Rinalds Gūtpelcs īsi komentē: „Jā, gan ar informāciju, gan videonovērošanas ierīcēm.”

Aizturētā četrotne ir vietējie, dzimuši 1968., 1970., 1969. un 1974. gadā, turklāt divi pēdējie (brāļi) par līdzīgiem nodarījumiem jau nonākuši policijas redzeslokā. Zivju resursiem nodarīti 40 890 eiro zaudējumi.
VP Kuldīgas iecirknī sākts kriminālprocess. Vakar tika lemts par drošības līdzekli (tā kā tas notika pēc redakcijas darbalaika, par lēmumu informēsim turpmāk).

Kuldīgas novadā rūpnieciska zveja Ventā ar jebkādiem zvejas rīkiem ir aizliegta. Lai vimbas ķertu likumīgi, jāiegādājas makšķerēšanas licence. Vienai dienai A zonā, kas sākas 100 m lejpus rumbas un beidzas pie tilta, tā maksā piecus eiro, B zonā no tilta līdz Abavas ietekai – trīs.

Makšķerēšanas noteikumu ievērošanu Ventā pieskata arī SIA Kurzemes cope, tās vadītājs Guntis Kārkliņš policijas veikumu vērtē ļoti atzinīgi: „Ja Ventā uzdarbojas smēlēji, zudumā aiziet lieli zivju resursi, un likumīgajiem makšķerniekiem prieks par lomu tiek atņemts.”

 

 

Attēlā: Vimbas, kas cenšas šķērsot Ventas rumbu, tiek ķertas ar t.s. zivju groziem. Pašvaldības policisti no rumbas tādus izvilka arī 30. aprīlī.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi