Aizvērt

Kuldīgā bažas par spridzekli, ir evakuēti nami (papildināts)

2015. gada 8. maijā, 13:40
Raksta autors: Antra Grīnberga, Juris Lipsnis
Kuldīgā bažas par spridzekli, ir evakuēti nami (papildināts)
Foto: Antra Grīnberga
Piektdien ap 11.00 Kuldīgā operatīvo dienestu darbinieki evakuēja vairāku namu iemītniekus Liepājas ielā no veikala "Euroskor" līdz kafejnīcai "Staburadze". Tiek gaidīti sapieri, kas pārbaudīs kādu aizdomīgu saini veterinārajā aptiekā.

Kas somā tikšķ?

Apkārtējo namu iedzīvotāji, veikalu un iestāžu darbinieki pulcējas uz ielas aiz policijas norobežojumiem. Cilvēki runāja, ka kāds vīrietis veterinārajā aptiekā ienesis un atstājis somu, darbiniece pamanījusi, ka tajā kaut kas tikšķ, tāpēc izsaukusi policiju, kas no apkārtējiem namiem nekavējoties evakuējusi cilvēkus.

Valsts policijas Kurzemes pārvaldes vecākā speciāliste Signe Šteinberga apstiprina: „Šodien rīta pusē kāds vīrietis Kuldīgā, veterinārajā aptiekā Liepājas ielā, lūdzis, vai uz laiku nevar atstāt somas. Iestādes darbiniekiem licies aizdomīgi, šķitis, ka somā kaut kas tikšķ. Par šo faktu informēta policija, kas tāpat kā citi operatīvie dienesti nekavējoties ieradās notikuma vietā, lai no ēkas evakuētu cilvēkus un slēgtu satiksmi. Persona, kas somas ienesa, jau ir aizturēta, un policija noskaidro apstākļus. Notikuma vietā gaida ierodamies specvienību Omega no Rīgas, lai noskaidrotu, vai somās atrodas sprādzienbīstams priekšmets.”

 

Vai atkritumu bumba?
No neoficiāliem avotiem izskan versija, ka t.s. bumbu (iespējams, maisus ar atkritumiem) visticamāk nolicis vīrietis, kurš aprakstīts šodienas Kurzemniekā, pašvaldības policijas ziņās (rubrikā No kārtības sargātāju ikdienas). Viņam ir paradums vākt visādus priekšmetus, bet, tā kā vīrietis ir no Liepājas un šeit nav pastāvīgas dzīvesvietas, viņš bieži uzturas bibliotēkā, savukārt maisus un somas ar dažādiem ieganstiem palūdz uz laiku nolikt pie kāda cilvēka: dzīvokļos, šķūnīšos, iespējams, nu jau arī veikalos. Pirms pāris dienām viņa maisi bija sakrauti pie autoostas.

 

Cilvēki satraukti
Vienā no evakuētajiem namiem atradās kuldīdzniece Katrīna, kura pastāstīja: „Veikala Euroskor ēkā Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumam ir mācību klase. Mums bija nodarbība. Ienāca policija un pateica, ka nekavējoties jāevakuējas. Mēs arī devāmies ārā. Uz ielas bija novilktas norobežojošās lentas. Jautāju, kas notiek un kad varēsim tikt atpakaļ, bet policijas darbinieki atbildēja, ka vēl neko nevar paskaidrot.”

Darbs pārtraukts vairākām iestādēm un uzņēmumiem. Satraukti bija arī mūzikas skolas audzēkņi, kuriem klases atrodas bijušajā Swedbank ēkā un kuriem notikuši gada noslēguma eksāmeni. Cilvēki tuvējos namos nav varējuši arī tikt dzīvoklī.

 

Otro reizi
Šis Kuldīgā neilgā laikā ir vismaz otrais tāds notikums. 2014. gada janvārī anonīma zvana dēļ apmēram stundu pirms darba laika beigām tika paralizēta Kuldīgas autoostas darbība. Par laimi, toreiz trauksme izrādījās veltīga, turklāt policijai izdevās ļaunprātīgo zvanītāju notvert.

 

Viss labs, kas labi beidzas

Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa priekšnieks Ģirts Kokins atzina, ka policijai nav tiesību uz šādiem signāliem neraģēt, un apstiprināja, ka pēc saņemtā zvana iedarbināta standarta procedūra, kas paredz gan aizdomīgās vietas ierobežošanu, gan speciālistu izsaukšanu un cilvēku evakuāciju. Vēlāk pēcpusdienā no Rīgas ieradušies speciālisti pārbaudīja aizdomīgo saini, bet neko bīstamu tajā neatrada.  Ģ.Kokins pastāstīja, ka apstiprinājusies sākotnējā versija par personu, kas aptiekā šo saini atstāja. Vīrietis policijai sniedzis paskaidrojumu, bet pēc tam atlaists. Krimināllieta pret viņu netikšot ierosināta.   

 

Līdzīgi notikumi šodien risinājušies arī Liepājā - turienes policija saņēmusi zvanu par bumbu, kas ievietota apgabaltiesas ēkā Kūrmājas prospektā. Līdzīgi kā Kuldīgā arī tur izrādījies, ka nekā bīstama ēkā nav.

 

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi