Aizvērt

Zog auto, dzer un brauc... pusaudži

2015. gada 17. septembrī, 13:54
Raksta autors: Vija Zariņa
Zog auto, dzer un brauc... pusaudži
Pagājušonedēļ aizturēti divi pusaudži, kuri mēģinājuši Kuldīgā nozagt automašīnu, un vēl divi puikas, kuri dzēruši un vieni paši ar auto braukājuši pa Snēpeles pagastu.

„Divi Skrundas piecpadsmitgadnieki, kuri jau ir policijas uzmanības lokā, mēģināja Kuldīgā nozagt auto un ar to avarēja. Pirms vēl kāds par zādzību bija ziņojis, braucēji jau tika aizturēti,” stāsta Valsts policijas (VP) Kuldīgas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Spēkaine.

Viņa nedaudz sīkāk izklāsta arī notikumu, kas jau pāršalcis Latvijas medijus, – divi dzēruši trīspadsmitgadnieki vieni paši vizinājušies ar auto Snēpeles pagastā: „Abi bija pazīstami. Iedzēra, un tad jau vajag izpriecas. Šoreiz izdomāts pabraukāt ar ģimenes auto, kas tomēr vēl nebija pārreģistrēts. Puika, kurš sēdās stūres, vēl nebija nonācis mūsu redzeslokā, savukārt līdzbraucējs, kura pārkāpumu sarakstā jau ir rupja un aizskaroša izturēšanās, kaušanās un zādzības, pēc notikušā vēl iekaustīja māti.” I.Spēkaine uzsver, ka laimīgā kārtā abi mazgadīgie braucēji laikus apturēti, un atgādina vecākiem: jāpadomā, kādā vecumā mācīt bērniem braukt. Ne velti autoapmācību oficiāli drīkst sākt no 16 gadiem.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Signe Šteinberga informēja, ka 13. septembra pusnaktī, kad ceļu policija aizturēja auto Opel Astra, pie stūres bijis trīpadsmitgadīgs Kurmāles pagasta iedzīvotājs 1,72 promiļu reibumā un, saprotams, bez tiesībām. Līdzbraucējs, tikpat vecs kuldīdznieks, arī bija iereibis. Tādēļ, ka zēniem vēl nav 14 gadu, kriminālatbildība viņiem neiestājas. Bet par bērnu priekiem nāksies atbildēt vecākiem, un par to lems Kuldīgas novada domes administratīvo lietu komisija, balstoties policijas materiālos.

Savukārt Kuldīgas sociālā dienesta direktores vietniece Anda Šlakorciņa apliecināja, ka pēc oficiāla pieteikuma saņemšanas gan zēniem, gan vecākiem būs jādarbojas ar speciālistiem īpašās programmās.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi