Aizvērt

Zog auto, dzer un brauc... pusaudži

2015. gada 17. septembrī, 13:54
Raksta autors: Vija Zariņa
Zog auto, dzer un brauc... pusaudži
Pagājušonedēļ aizturēti divi pusaudži, kuri mēģinājuši Kuldīgā nozagt automašīnu, un vēl divi puikas, kuri dzēruši un vieni paši ar auto braukājuši pa Snēpeles pagastu.

„Divi Skrundas piecpadsmitgadnieki, kuri jau ir policijas uzmanības lokā, mēģināja Kuldīgā nozagt auto un ar to avarēja. Pirms vēl kāds par zādzību bija ziņojis, braucēji jau tika aizturēti,” stāsta Valsts policijas (VP) Kuldīgas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšniece Inga Spēkaine.

Viņa nedaudz sīkāk izklāsta arī notikumu, kas jau pāršalcis Latvijas medijus, – divi dzēruši trīspadsmitgadnieki vieni paši vizinājušies ar auto Snēpeles pagastā: „Abi bija pazīstami. Iedzēra, un tad jau vajag izpriecas. Šoreiz izdomāts pabraukāt ar ģimenes auto, kas tomēr vēl nebija pārreģistrēts. Puika, kurš sēdās stūres, vēl nebija nonācis mūsu redzeslokā, savukārt līdzbraucējs, kura pārkāpumu sarakstā jau ir rupja un aizskaroša izturēšanās, kaušanās un zādzības, pēc notikušā vēl iekaustīja māti.” I.Spēkaine uzsver, ka laimīgā kārtā abi mazgadīgie braucēji laikus apturēti, un atgādina vecākiem: jāpadomā, kādā vecumā mācīt bērniem braukt. Ne velti autoapmācību oficiāli drīkst sākt no 16 gadiem.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Signe Šteinberga informēja, ka 13. septembra pusnaktī, kad ceļu policija aizturēja auto Opel Astra, pie stūres bijis trīpadsmitgadīgs Kurmāles pagasta iedzīvotājs 1,72 promiļu reibumā un, saprotams, bez tiesībām. Līdzbraucējs, tikpat vecs kuldīdznieks, arī bija iereibis. Tādēļ, ka zēniem vēl nav 14 gadu, kriminālatbildība viņiem neiestājas. Bet par bērnu priekiem nāksies atbildēt vecākiem, un par to lems Kuldīgas novada domes administratīvo lietu komisija, balstoties policijas materiālos.

Savukārt Kuldīgas sociālā dienesta direktores vietniece Anda Šlakorciņa apliecināja, ka pēc oficiāla pieteikuma saņemšanas gan zēniem, gan vecākiem būs jādarbojas ar speciālistiem īpašās programmās.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi