Aizvērt

Nelaimes gadījums vai slepkavība?

2015. gada 10. novembrī, 15:22
Raksta autors: Juris Lipsnis
Nelaimes gadījums vai slepkavība?
Foto: Juris Lipsnis
Pirms nedēļas – 4. novembrī – ap 22.30 no Ēdoles dzirnavu ezera izcelta kādam vietējam iedzīvotājam piederošā Mazda 323 ar visu saimnieku.

Ir aizturētie

Netālu atradās vairāki ēdolnieki, kuri izsauca policiju un glābējus. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki konstatējuši, ka dīķī dziļi zem ūdens redzamas auto gaismas. Kad ar vinču mašīna izvilkta, salonā atrasts miris cilvēks. Konstatēts, ka bojāgājušais ir 1959. gadā dzimušais automašīnas īpašnieks Ainārs B. Ierosināta krimināllieta, un izmeklēšanas gaitā radušās aizdomas, ka Mazda dīķī nevis iebraukusi, bet iestumta. Policija aizturējusi trīs vīriešus, divi apcietinājumā palikuši. Pēc neoficiālas informācijas viens aizturētais ir ap 40 gadus vecs, abi pārējie – nedaudz pāri 20 gadiem. Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa priekšnieka pienākumu izpildītāja Inga Spēkaine apstiprina, ka visi trīs jau bijuši kārtības sargu redzeslokā.

 

Bieds apkārtējiem

Traģēdijas vietā sastaptie ēdolnieki stāsta, ka visi aizturētie ir Ēdoles iedzīvotāji, kuri jau sen vietējiem esot bieds un drauds. Pensijas dienās kompānija (tajā esot ne tikai aizturētā trijotne, bet vēl citi gados jauni ēdolnieki) regulāri apciemojusi pensionārus un atņēmusi tiem naudu. Tās kontā esot arī vairāki smagi piekaušanas gadījumi. Cietušie policijai nav ziņojuši, baidoties no pāridarītāju atriebības. Viens no apcietinātajiem it kā esot palaists brīvdienās no cietuma, kurā izcieš sodu par citu noziegumu. Notikumam ir liecinieki, kuri tumsā dzirdējuši vairāku vīriešu sarunu, ka dīķī jāstumj arī mašīna. Bojāgājušais esot atrasts nevis vadītāja sēdeklī, bet gan aizmugurē, tātad pats nekādi nebūtu varējis ezerā iebraukt.

Starp citu, tajā pašā naktī no Ēdoles pagasta pārvaldes nozagti divi trimeri un divi motorzāģi, un vairāki vietējie uzskata, ka arī tas ir trīs minēto roku darbs.

 

Veikalā ar pārsistu galvu

 

Ēdoles pagasta pārvaldes vadītāja Anda Upleja skaidro, ka bojāgājušais Ainārs saņēmis invalīda pensiju un dzīvojis sociālajā mājā Gobās, kur mīt arī viņa dzīvesdraudzene Iveta un 80 gadus vecā mamma. Iveta, kura apņēmusies Aināru apglabāt, saņēmusi likumā noteikto pabalstu un piedāvājumu bērēm bez maksas izmantot telpu kultūras namā.

„Bēres notiks Īvandē,” saka Iveta. „Pēc visa notikušā negribas neko, kas saistīts ar Ēdoli.” Dienā, kad notika nelaime, viņa dzīvesdraugam vairākkārt jautājusi, kurp viņš gatavojas ar savu auto braukt, bet skaidru atbildi nav saņēmusi. Mazda esot redzēta gan benzīntankā, gan pie veikala un autobusu pieturā Ēdoles centrā, kā arī lielā ātrumā driftējam pa ielu. Bet Iveta saka – nevarot iztēloties, ka to darītu Ainārs, kurš pie stūres bijis apdomīgs un savu auto ļoti saudzējis. „Cilvēki todien redzējuši, ka Ainārs vairākas reizes veikalā pircis alkoholu, iegādājies arī diezgan daudz degvielas, un tas galīgi nav viņa dabā,” prāto Iveta. „Kāds esot viņam redzējis pārsistu galvu, tecējušas asinis.”

 

Draudēts jau iepriekš

Vakarā Aināra mammai piezvanījis otrs dēls, kurš dzīvo Rīgā – esot saņēmis brāļa zvanu no Alsungas novada, ka tas ar auto iebraucis grāvī pie Zvirgzdu ezera. „Nesapratu, kas viņam darāms pie tā ezera, jo, ja arī gadījās iedzert, Ainārs to darīja savā dzīvoklī, nevis kompānijā,” saka mirušā vīrieša māte. Un piebilst: „Labāk būtu bijusi viņa vietā. Tas ir tik smagi – zaudēt dēlu! Ainārs bija labsirdīgs: nevienam pāri nedarīja, viņam patika makšķerēt, tāpēc lielāko daļu laika pavadīja pie ezera. Ķēra zivis, deva man, nesa ģimenei, bet citreiz, kad loms gadījās lielāks, pabaroja arī mūsmāju kaķīšus.”

Abas sievietes joprojām ir neziņā, kā nelaime notikusi, bet Iveta pārliecināta, ka Ainārs smagi piekauts un pat spīdzināts – kāds dzirdējis viņu tumsā saucam, lai taču beidz mocīt un nosit līdz galam.

Par iespējamās slepkavības iemesliem Iveta runā negribīgi, vien atklāj – tieši pirms gada nodedzināta Aināra garāža ar visu tajā esošo mašīnu, un par to uzrakstīts iesniegums policijai. Pēc tam vīrieši, kuri tagad tiek turēti aizdomās par slepkavību, esot draudējuši izrēķināties, ja iesniegums netiks atsaukts.

 

Attēlā:

Auto riepu pēdas Ēdoles dzirnavu ezera krasta nogāzē bija redzamas vēl šīs nedēļas sākumā, un par traģēdiju liecināja arī zemē iesprausts miķelīšu pušķis.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi