Aizvērt

Par vienu točku mazāk

2016. gada 29. janvārī, 15:32
Raksta autors: Juris Lipsnis
Par vienu točku mazāk
Foto: Skrundas novada PP arhīvs
Ceturtdien, 28. janvārī, Skrundas novada pašvaldības policija (PP) likvidējusi kārtējo kontrabandas cigarešu tirgotavu.

Kā pastāstīja inspektors Normunds Eihe, tiesas sankcionētā apskatē izņemts 6420 cigarešu ar Krievijas un Baltkrievijas akcīzes markām. Bija pieaicināti arī valsts policisti.

Pērn šeit likvidētas trīs kontrabandas cigarešu tirdzniecības vietas, darbība pārtraukta arī diezgan lielā nelegālā alkohola ražošanas vietā. Skrundas pašvaldības policija, iespējams, ir viena no retajām Latvijā, kurai ir tiesas atļauja izpildīt šīs funkcijas, jo parasti ar to nodarbojas Valsts policija.

Kompānijas Nielsen tukšo paciņu pētījumā noskaidrots, ka pērnā gada pēdējā ceturksnī 24,8% no Latvijā izsmēķētajām cigaretēm bijusi kontrabanda. Tas gan ir zemākais skaitlis pēdējos sešos gados, tomēr Latvijas austrumos kontrabandas cigaretes joprojām ir lielā cieņā: Daugavpilī (50,1%), Krāslavā (38,8%), Alūksnē (38,3%) un Ludzā (34,6%). Tā kā nelegālās cigaretes tiek ievestas galvenokārt no Krievijas un Baltkrievijas, tas nav nekas pārsteidzošs, savukārt satrauc fakts, ka nelegālie smēķi ļoti populāri ir arī Saldū, Kuldīgā un Jūrmalā, kur konstatēts straujš pieprasījuma kāpums. Konstatēts, ka Saldū 42,9% no tukšajām paciņām nav ar Latvijas akcīzes marķējumu, Kuldīgā – 38,6%, bet Jūrmalā – 38,1%.

Attēlā:

Nelegālajā tirgotavā Skrundā izņemtās cigaretes.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi