Aizvērt

Liesmas posta pļavas un ēkas

2016. gada 16. martā, 20:59
Raksta autors: Juris Lipsnis
Liesmas posta pļavas un ēkas
Foto: www.pavilosta.lv
Sausais pavasaris sagādājis daudz darba Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Kuldīgas daļai – no 9. līdz 14. martam degošā zāle dzēsta 13 reižu.

9. martā pie Nabes ezera kūlas ugunsgrēks plosījās piecos hektāros, turklāt no zāles aizdegās un nosvila arī kāda neizmantota garāža, kuras platība – 90 m². Tai pašā dienā degušas Mazgrenču mājas Laidu pagastā. 10. martā Skrundā kūla vienā hektārā degusi pļavās Pērkona ielas galā. 11. martā bijuši trīs izsaukumi: Rendā izdega 200 m², Skrundā, Raiņa ielā, – 30 m², bet Ēdoles pagastā netālu no Apškalniem – divi hektāri. Todien ugunsgrēks bijis arī Kuldīgā, Mucenieku ielā, kur no skursteņa aizdedzies pirts jumts.

 

Sestdien, 12. martā, ugunsdzēsēji izsaukti uz kūlas ugunsgrēku pie Nabes ezera (0,7 ha), Nīkrācē pie Vairogu mājām – 1 ha, bet Kuldīgā pie Annas kapiem izdeguši daži desmiti kvadrātmetru. Dedzinātāji plosījušies arī svētdien, 13. martā: Skrundas novadā, Ikaišu ceļa malā, pērnā zāle degusi pushektāra platībā, Kuldīgā, Ganību ielā, – 0,1 ha, bet Saldus šosejas malā – 500 m². Izsaukums bijis arī uz Laidu pagasta Austrumu apkārtni, bet tur liesmas jau bija nodzēstas. Zāle izdegusi 500 m² platībā.

Mazliet mierīgāka bijusi pirmdiena, 14. marts – acīmredzot naktī nolijušais lietus zāles aizdedzināšanu padarījis neiespējamu. Tiesa gan, bez izsaukumiem nav pagājusi arī šī diena – Skrundā, Lielajā ielā, dzīvoklī konstatēts piedūmojums, kas radies no gruzdošiem elektrības vadiem. Ar šo ķibeli saimnieks gan līdz ugunsdzēsēju atbraukšanai jau bija ticis galā. Toties kūlas dedzināšana atsākusies otrdien – deguši 200 kvadrātmetri Kuldīgā, Ganību ielā.

VUGD Kuldīgas daļas komandieris Aleksandrs Štefaņuks uzsver, ka pērnās zāles dedzinātāji noplicina dienesta resursus, turklāt izsaukumi uz kūlas ugunsgrēkiem var aizkavēt reaģēšanu uz daudz nopietnākām nelaimēm. „Var taču gadīties, ka mēs kaut kur laukos dzēšam kūlu, bet tikmēr pilsētā aizdegas māja vai arī palīdzība vajadzīga avārijā cietušiem cilvēkiem,” viņš skaidro.

 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.