Aizvērt

Kur pārlaist nakti un kam atdot kaķi

2016. gada 26. martā, 12:20
Raksta autors: Juris Lipsnis
Kur pārlaist nakti un kam atdot kaķi
Foto: Juris Lipsnis
No kārtības sargātāju ikdienas: stāsta Kuldīgas pašvaldības policijas vecākais inspektors Dzintars Pakalns.

17. marts. Stendes ielā starp mājām stabs apdraud garāmgājējus, īpašnieks sola to līdz 1. aprīlim novākt. Patruļa piefiksē trīs nepareizi novietotas automašīnas – Kalna, Baznīcas un Raiņa ielā. Pārbaudām vairākas nesakoptās teritorijas. Valsts policija (VP) apturējusi automašīnu, kas izbraukājusi zaļo zonu pie autoservisa Kaļķu ielā. Servisa īpašnieks sola necelt pretenzijas, ja autovadītājs sakārtos izbraukāto laukumu. Mums sūdzas, ka uz Basu ceļa esot izmētāta malka, savilktas lentes. Aizbraucam un tās dažas pagales no ceļa novācam.

 

18. marts. Palīdzam sociālajam dienestam pārvest pusaudzi no viena krīžu centra uz citu. Dzirnavu ielā nepareizi novietotas divas automašīnas, vienai atstājam protokolu, otras vadītājs ir tuvumā un saņem aizrādījumu. Stāvlaukumā Aizputes ielā kāds vīrietis nes kastes ar maizes ceptuves logo. Pierakstām nesēja personas datus, nododam VP. Pie Egļu ielas garāžām raļļo jaunieši, paziņojam VP. Autoostā guļ vīrietis. Kad piebraucam, viņš sajūtas izgulējies un dodas prom. Mazajā Annas ielā skan skaļa mūzika, neapstiprinās aizdomas, ka tur varētu būt iereibuši mazgadīgie.

 

19. marts. Grants ielā skaļa mūzika, kad ierodamies, tā apklust. Pie izklaides vietas Liepājas ielā nesaskaņas starp vairākiem jauniešiem, informējam VP dežūrdaļu. Kāds lūdz, lai izmetam no viņa dzīvokļa nepiederošu personu – pats divas dienas neesot bijis mājās, un nu bail atgriezties. Kā ciemiņš iekļuvis dzīvoklī, zvanītājs nevar paskaidrot. Aizbraucam – neviena nav. Priedainē mājai izsists logs un durvju stikls, vainīgi esot jaunieši. Kāds mūsu paziņa no Jelgavas ielas ziņo, ka viņa mājai izsista loga rūts. Tā kā nodarīti materiālie zaudējumi, iesakām rakstīt iesniegumu VP. Lapegļu ielā pa garāžu jumtiem skraida četri zēni, nogādājam viņus dzīvesvietā.

Pilsētas laukumā kāds ar auto ietriecies apgaismes stabā, tas sašķiebies.

VP par notikušo informēta, auto noskaidrots. Ventspils ielā civilvīrs aizslēdzis dzīvokļa durvis un neielaiž tur dzīvesbiedri, bet dzīvoklī esot vēl kāds vīrietis. Aizbraucam, vīrs atver durvis un ielaiž sievu, bet viņai pēkšņi vairs nekādu pretenziju nav. No Padures pagasta ziņo, ka kādas mājas koridorā sēžot vīrietis ar pārsistu galvu un nespējot pateikt, kur dzīvo. Aizbraucam, vīrs izstāsta, kur dzīvo – izrādās, turpat, kur sēž. Aizvedam viņu uz slimnīcu, lai apkoptu brūci.

 

20. marts. Padures pagastā nepieciešama palīdzība saistībā ar aizbildnībā esošas personas uzvedību. Izrādās, mazgadīgais neklausa vecomāti un neiet uz skolu. Informējam bāriņtiesu, aizvedam pusaudzi uz skolu. Ēdoles ielā izbērtas betona plāksnes, skaidrosim, vai tie ir būvmateriāli vai būvgruži.

 

21. marts. Kāda sieviete no Smilšu ielas pārcēlusies dzīvot citur un atstājusi divus kaķus.

Persona, kura par to informē, piedāvā mums, lai kaķus savācam,

bet mēs tomēr paziņojam dzīvnieku patversmei. Mūs informē, ka Kuldīgā pazudis suns, iespējams, atrodas Pelčos. Aizbraucam, mājas saimnieks sākumā stāsta, ka suns ir viņa, bet tomēr atdod to saimniecei. Rātslaukumā izkustināts viens no betona stabiem. Video redzam, ka tam no rīta uzstūmusies automašīna, vadītājam būs jānāk sniegt paskaidrojumu. Liepājas ielā ļoti skaļa mūzika traucē naktsmieru, dzīvokļa īpašniece sola runāt ar īrnieku. VP lūdz aizvest pie viņiem vīrieti, kurš alkohola reibumā guļ ceļa malā Ventas ciemā. Atrodam, aizvedam.

 

22. marts. Pazudis septiņgadīgs puika – tēvs viņu gaidījis pieturā, bet dēla autobusā nav bijis. Vēlāk izrādās, ka sajaukts autobuss, un puika atradies. Liepājas ielā pie kāda veikala esot kautiņš. Steidzami braucam turp, bet tas laikam bijis ļoti ātrs kautiņš, jo ne pie veikala, ne apkārtnē neviena nav.

 

23. marts. Uzņemšanas nodaļā iegājis vīrietis, kuram netālu no Kuldīgas sabojājies auto –

esot nosalis un gribot pārlaist nakti slimnīcā.

Mediķi šādu pakalpojumu sniegt nav ar mieru un izsauc mūs. Aizbraucam, noskaidrojam, ka vīrietis ir no Vārmes. Viņš piedāvājas pārnakšņot pie mums, savukārt mēs iesakām padomāt par citiem variantiem. Viss beidzas laimīgi – nogādājam vīrieti pie paziņām. Annas ielā pagalmā kūpot dūmi, aizbraucam – viss mierīgi. Raiņa ielā auto traucē gājējiem. Kafejnīcā Liepājas ielā regulāri ieklīstot vīrietis alkohola reibumā un traucējot darbu. Aizbraucam un palūdzam viņu atstāt viesmīlīgās telpas.

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.