Aizvērt

Par kukuļņemšanu aizturēti divi policisti

2016. gada 26. augustā, 14:38
Raksta autors: Iveta Grīniņa, Dina Poriņa
Par kukuļņemšanu aizturēti divi policisti
Foto: www.kurzemnieks.lv
Aizdomās par kukuļņemšanu Valsts policijas Iekšējās drošības birojs (IDB) aizturējis divus ceļu policistus. Neoficiālas ziņas liecina, ka tie ir mūspuses kārtības sargi.

IDB mājaslapā teikts, ka pagājušonedēļ tas aizturējis divus Valsts policijas jaunākos inspektorus, kuri tiek turēti aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu, pildot dienesta pienākumus. Aizturētajiem noteikts ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un aizliegums ieņemt amatu.
Ziņa par iespējamu naudas nodošanu un pieņemšanu IDB rīcībā nonākusi, pateicoties sabiedrības vērībai.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka valsts amatpersonas no autovadītāja pieņēmušas kukuli par to, lai netiktu noformēts administratīvais protokols par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

IDB sācis kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 320. panta (kukuļņemšana) 3. daļas. Tajā teikts, ka par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts, sods ir brīvības atņemšana no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez tā un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Notiek pirmstiesas izmeklēšana. IDB atgādina, ka nevienu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīgā nodarījumā, kamēr vaina nav pierādīta, kā paredz Kriminālprocesa likums.

Kurzemniekam pieejamā neoficiālā informācija, ko IDB nedz apstiprināja, ne noliedza, liecina, ka aizdomās turamie ir divi Kuldīgas ceļu policisti. Viens esot vairāk pieredzējis darbinieks, otrs – nesen beidzis Policijas koledžu. Augusta vidū Skrundā, kur satiksmes uzraudzības rotas inspektori pie kafejnīcas apturējuši kādu automašīnu, esot pieņemts 40 eiro kukulis. Savukārt šis fakts esot nofilmēts. Par vairāk pieredzējušo ceļu policistu jau agrāk bijušas aizdomas par līdzīgu darbību, pieņemot krietnu lielāku kukuli.

Uz Kurzemnieka lūgumu precizēt avīzes rīcībā esošās neoficiālās ziņas, no IDB saņemta atbilde: „Papildus biroja mājaslapā publiskotajai informācijai varam apstiprināt, ka iespējamais kukuļošanas gadījums notika Skrundā augusta sākumā. Izmeklēšanas interesēs plašāku informāciju nevaram sniegt.”
 

Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Novadu reforma, no 119 izveidojot 42 pašvaldības:
veicinās reģionālo attīstību
neko nemainīs
sanaidos cilvēkus
sen bija vajadzīga
ietaupīs naudu
apvienos resursus
ir piekāpšanās lielajām pilsētām
vēl vairāk iztukšos laukus
nav pārdomāta līdz galam
Kurzemnieks Horoskopi