Aizvērt

Veiksmīgi apkaro maluzvejniecību

2017. gada 8. novembrī, 05:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Veiksmīgi apkaro maluzvejniecību
Foto: Valsts policijas arhīvs
Valsts policijas (VP) un Valsts vides dienesta darbinieki reidā pie Ventas pagājušonedēļ atkal atklājuši maluzvejniecību, vairākus cilvēkus aizturot.
Kā informē VP Kurzemes reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Signe Šteinberga, 2. novembrī ap vieniem naktī Ventas rumbā atrasts murds, kurā bija 343 nēģi. Tie konfiscēti, aprēķināts 8256 eiro kaitējums dabai. Izdevies arī aizturēt trīs personas, kas, iespējams, šo maluzvejniecību organizējušas. Kā drošības līdzeklis noteikts apcietinājums, sākts kriminālprocess. Profilaktiskajā reidā piedalījās VP licencēšanas un atļauju sistēmas biroja darbinieki kopā ar Kuldīgas iecirkņa kriminālpolicistiem un vides inspektoriem.

Nelikumīgu zvejniecību policija atklājusi arī citās ūdenstilpēs, kur nozvejoti nēģi, laši, zandarti, meža vimbas un līdaka. Gadījumā, kad aizturēts viens cilvēks, sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110. panta 2. daļas par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez atļaujas, aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem (patvaļīga iegūšana), ja radīts būtisks kaitējums. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Savukārt gadījumos, kad aizturēti vairāki cilvēki, sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 110. panta 21. daļas – par zivju vai ūdensdzīvnieku ķeršanu vai citādu iegūšanu bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā laikā vai aizliegtās vietās, vai ar aizliegtiem rīkiem vai paņēmieniem, ja radīts būtisks kaitējums un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējās vienošanās. Par to paredzēta brīvības atņemšana līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Profilaktiskie reidi turpināsies visu lieguma laiku.
Komentāri
Andris
2018. gada 31. martā, 14:37
Noperc licenzi un zvejo cik gribi! Vai tad tik gruti to saprast?
sauciet kalpus
2017. gada 19. novembrī, 15:43
Kungi sanāk kopā, izštuko kādus likumus vajag pieņemt, lai kungu galdam būtu nēģi,samaksā partijām ( lobija-uzpirkšanas likums nav), saeima nobalso, prezidents izsludina, rezultātā- VIENS LIKUMS VISIEM, JEB TAUTA, TEV NAV KO SKATĪTIES UZ NĒĢIEM! Tālāk tiek iiesaistīta policija un citas struktrūras, tiem savukārt ir darbs. Bet kakla kungiem viss sakārtots! Dabai netiek nodarīts pāri!
hugo
2017. gada 16. novembrī, 16:40
ja nesaproti, varu paskaidrot ar līdzībām - mednieks un malumednieks. Arī abi medī, tikai viens ar papīriem un otrs - bez. Te ir tas pats. Ko tur nesaprast?
frīdis
2017. gada 10. novembrī, 23:23
Kaitējums dabai !!! Kaut ko nesaprotu ! Cits darbonis turpat blakus 10x lielākos apjomos zvejo , ar licenci . Tas normāli , tas nav maluzvejnieks. Tam dokumenti porjadki . Tas zvejo un tirgo. Tas otrs noķertais tas ir maluzvejnieks sodāms noziedznieks un pie tam vēl kaitē dabai ! Tas pirmais nekaitē! .....nu kaut kas te neiet kopā !
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.