Aizvērt

Svētku egle liesmo kā lāpa

2018. gada 3. janvārī, 11:40
Raksta autors: Iveta Grīniņa, Jolanta Hercenberga
Svētku egle liesmo  kā lāpa
Foto: Aculiecinieku foto un video
Jaunā gada pirmās dienas vakarā daudzi bija liecinieki tam, ka Kuldīgas Pilsētas laukumā milzu liesmām dega lielā svētku egle.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka iemesls varētu būt elektroierīču īssavienojums. Izsaukums saņemts 1. janvārī 19.20, kad egle jau bijusi liesmās. Dzēsēji konstatējuši, ka deg 10 kvadrātmetri, un ugunsgrēks likvidēts četrās minūtēs.

Kā zināms Kurzemniekam, videonovērošanas kamerā Pilsētas laukumā redzams, ka pirms egles aizdegšanās pie tās redzami divi jaunieši. Valsts policija noskaidro apstākļus, pārbauda faktus un neizslēdz nevienu no iespējām.

SIA Kuldīgas komunālie pakalpojumi (KKP) būvniecības un remonta daļas vadītājs Elviss Viļumsons pārliecināts, ka no īssavienojuma egle nevarēja aizdegties ar tādu liesmu. „Tur elektroinstalācija nebija tik apjomīga. Kaut kas varēja sakust vai gruzdēt, bet koks bija slapjš. Spriežot pēc tā, cik lielas liesmas, tā noteikti bijusi ļaunprātīga dedzināšana,” viņš uzskata un piebilst, ka sadeguši arī visi rotājumi – tie vairs nav izmantojami.

Vakar KKP darbinieki egli aizveda.

Kuldīgas novada pašvaldība Valsts policijai rakstīs iesniegumu par zaudējumiem – pēc sākotnējām aplēsēm tie ir vairāk nekā 2500 eiro.

Domes māksliniece Inese Sulojeva: „Ir tik ļoti žēl ne tikai no praktiskās puses, bet arī emocionālās, jo egle uzskatāma par svētku galveno simbolu, turklāt tā bija dekorēta ar bērnu un vecāku darinātajiem rotājumiem. Pie egles atradās arī bērnu veidotā ziedojumu kaste. Ik dienu varēja redzēt, kā cilvēki to papildina ar pārtiku. Labi, ka tā ugunsnelaimē nav cietusi.”

Šogad Kuldīgas rotājumi no vandalisma cietuši vairāk nekā citugad – Estrādes parkā sabojātas septiņu koku gaismas virtenes, tās saplēstas arī pieciem kokiem pie bibliotēkas. Pilsētas laukumā 7 m augstā egle bija rotāta ar Ice Light virtenēm (70 m), oranžām virtenēm (70 m), desmit lielām, spīdošām pārslām, kā arī ar 45 apgleznotām bumbām.
Komentāri
Vispār
2018. gada 12. janvārī, 00:49
man lielāks prieks būtu par to egli, ja tā būtu mežā palikusi. Kāds gan var būt prieks par 2500 eiro, kur varēja labāk nabagiem saldumus nopirkt.. Iztērēja to milzu naudu un, tāpat, agrāk vai vēlāk(ja nebūtu nodedzis) izmestu ārā.
akak
2018. gada 5. janvārī, 19:47
Es zinu kas ir vainigais....Grrrinčs!!! :D Vispar sis gadijums lidzigs tam salmu azim ko zviedrija teju katru gadu nodedzina....zinot, ka musu lieliskaja pilseta piromanu netrukst iespejams ir radusies lidziga piromanu tradicija, par kuru katru gadu rakstis pasaules/eiropas prese un turisti pludis bariem...lai paskatities uz piromanu pilsetu vai ari pasi meginatu egli nosvilinat...ta ka iespejams no si itka slikta gadijuma iegusi reklamu un ka saka slikta reklama nav....
Mežavecis
2018. gada 5. janvārī, 08:23
Gadījums protams nepatīkams, tomēr mazliet mulsina tie 2500,- ..... vienīgi ļoti labi , ja tie bija bērni, kuri nopelnīja ar rotājumu gatavošanu...
dzirdēju
2018. gada 4. janvārī, 18:35
cilvēku esot nositis Liepājas ielā
fricis
2018. gada 4. janvārī, 13:03
Kas tur ar to mūžiko cietumnieku Kļavlapu bija? Kurzemnieks neko neraksta...
Pilsētnieks ar dvēseli
2018. gada 3. janvārī, 11:14
Ginta, kad gan tur kāds ir juties droši pēdējā laikā?! Drīz jau Kuldīgā vairāk kā 50% no ielās staigājošajiem būs cietumnieki un atsaldeņi. It īpaši spilgtas izpausmes redzam svētku laikā, kad ierodamies atpūsties ar visu ģimeni. Priekš mazā iedzīvotāju skaita tur ir fantastisks apjoms padibeņu. Sapratu, ka grib mākslas akadēmijas filiāli atvērt un ko vēl ne, bet šaubos vai kāds jaunietis turp dosies mācīties, ja uz katra stūra dod pa žokli tāpēc vien, ka neesi vietējais. Draugiem pavisam noteikti neieteikšu doties tur mācīties. Nemaz nerunāsim par to, ka nav vietas, kur jauniešiem atpūsties nesastopoties ar visādiem izbijušiem cietumniekiem. Kuldīgā katrs pats par sevi, jo policijā sēž mis un misteri "Man arī te jadzīvo", un banģugu drauģeļi, kuri māk vien taksistot bomzīšus.
Ginta
2018. gada 2. janvārī, 21:39
Gada beigās Mucenieku ielas avārija ar ieriebušu sievieti (bērnu māti, amatpersonu) pie skolas, slepkavība Liepājas ielā Kuldīgas centrā, bonusā vēl egle nodeg, vairs nejūtos droši mūsu pilsētā!
Anna
2018. gada 2. janvārī, 20:04
Egli novāca un aizveda šodien 02.01.2018
Amanda
2018. gada 2. janvārī, 18:45
Un tagad šos jauniešus atmaskot, un likt samaksāt par rotājumiem 2500€ apmērā!!
Vils
2018. gada 2. janvārī, 16:41
Atsaldētajam tukšpaurim, kurš to izdarīja, novēlu daudzas negulētas naktis, pavadot murgos, ka tiks atmaskots!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.