Aizvērt

FIB atnāca pakaļ

2019. gada 20. februārī, 08:00
Raksta autors: Dina Poriņa
FIB atnāca pakaļ
2012. gada sākumā Mārtiņš Apškalns un Igors Pirins kopā ar citiem Kuldīgas pauerliftinga pārstāvjiem tika sveikti pasākumā "Sporta laureāts" 2011. Drīz pēc tam M.Apškalns Gērnsijas salā tika apcietināts par naudas izkrāpšanu ar kredītkartēm, bet nu kopā ar I.Pirinu Amerikā tiek tiesāts par viltus tirdzniecību ar automašīnām un svešas naudas izmānīšanu
Plašā operācijā ASV, Latvijā, Lietuvā un Somijā arestēti desmit cilvēki, kuri iesaistīti krāpšanas un naudas atmazgāšanas shēmā. Viņu vidū arī kuldīdznieki Mārtiņš Apškalns un Igors Pirins, plašāk pazīstami kā pauerliftingisti. Decembrī abi izdoti Amerikas tiesībsargiem.
Kā pagājušonedēļ ASV informēja Ņujorkas dienvidu apgabala federālais prokurors Džefrijs S.Bermans, šis grupējums kopā ar līdzdalībniekiem, populārās interneta vietnēs uzdodoties par auto tirgotājiem un kolekcionāriem, izkrāpis naudu no cilvēkiem, kuri domājuši, ka maksā par dārgām, retām automašīnām. Kad noziedznieki un pircēji vienojušies par cenu, avansa maksājumu un transporta izdevumiem, naudu vajadzējis pārskaitīt it kā transporta firmām, kas patiesībā bijušas t.s. čaulas kompānijas. No to kontiem bankās peļņa daudzkārt noņemta un sūtīta uz tām valstīm, no kurām nāk apsūdzētie un līdzzinātāji. Tas darīts vismaz no 2016. gada janvāra līdz 2018. gada decembrim. Noziegumos cietušas ASV privātpersonas un bankas, un iespējamie upuri vēl tiek aicināti pieteikties.

Pērnā gada nogalē Kuldīgu pāršalca runas par īpašu aizturēšanas operāciju. M.Apškalns un I.Pirins tika arestēti un nosūtīti uz ASV, kur 21. decembrī tiesā viņiem izvirzīta apsūdzība. Ņujorkā aizturēti Jānis Berns, Raitis Grigorjevs, Agris Petrovs un Valters Volksons, Rīgā – Sergejs Logins, Viļņā – Diāna Maksimoviča un Vladislavs Zapoļskis, Helsinkos – Pāvels Berncs.

ASV vadītajā divu gadu izmeklēšanā iesaistīti Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), Muitas un robežkontroles dienests, Ņujorkas policijas departaments un dienvidu apgabala prokurors, kā arī Latvijas, Lietuvas un Somijas tiesībsargājošās iestādes. Kā sacījis FIB pārstāvis Viljams F.Svīnijs: „Ir svarīgi, lai šie apsūdzētie saprot, ka FIB spēj viņus nogādāt Amerikā, kur stāties tiesas priekšā un par noziegumiem saņemt sodu.” Par krāpšanu maksimālais sods ir 30 gadu cietumā, par naudas atmazgāšanu – 20.

Kuldīdznieks M.Apškalns par līdzīgiem nodarījumiem jau apcietināts 2013. gadā Gērnsijas salā Lielbritānijā, kur par krāpšanu ar kredītkartēm un naudas atmazgāšanu (no 2010. līdz 2012. gadam) viņam piespriesti četri gadi cietumā. 2014. gadā viņš izdots Latvijai.
Komentāri
Kuldigas kaķis
2019. gada 21. februārī, 11:06
Pirmkārt, jebkuram vecākam ir jādzīvo tā, lai par viņa padarītiem darbiem un nedarbiem bērniem nebūtu jākaunas, tātad, notikušā atspoguļojums presē, citos medijos ir tikai vecāku atbildība un viss. Otrkārt, mani līdz asarām sasmīdināja galvenās redaktores FB profilā rakstītais, ka laikraksts tagad pētīs kā no maziem puikām izauga noziedznieki.Cilvēki gadiem apmeklē psihologus, lai rastu skaidrojumu savai rīcībai, rakstura iezīmēm un visbeidzot, lai saprastu, kāpēc esmu tieši tāds, kāds esmu.Un Kurzemnieks tagad to pētīs......nu nesmīdiniet tautu.
Diana
2019. gada 21. februārī, 10:10
Un kur pārējie Kuldīgas varoņi, kas arī nu jau labu laiku šīs lietas sakarā sēž Amerikā???Kāpēc nevar tiešām pilnu rakstu uzrakstīt, ja ir visa informācija...
Laba mācība tiem, kas domā, ka neparko šajā dzīvē nav jāmaksā...
Mārtiņš
2019. gada 21. februārī, 07:53
Pasaules ievērības cienīgā notikumā iesaistīts arī Kuldīgas vārds. Žēl tikai, ka nē tajā labākajā kontekstā. Labs raksts!
Ziks
2019. gada 20. februārī, 19:48
Tada baumu avize :D rakstu rskstija ar kads 8 klases skolnieks
Dains
2019. gada 20. februārī, 19:30
Pauverlifteri! Ja nejedzat rakstit nerakstat!
Smiekls
2019. gada 20. februārī, 15:31
...pazīstami kā pauerliftingisti. Tiešām nekas vairāk!? tad jau pie tirgus tantēm, var uzzināt vairāk!
Kārena.
2019. gada 20. februārī, 10:28
Nu tie Jūsu virsraksti,ir reāli smieklīgi.Tālu šīe gāja vai nāca.
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Pasaulē atkal jauni Covid-19 uzliesmojumi. Vai Latvijā:
cilvēki ir uzmanīgi un piesardzīgi;
zaudējuši modrību
uzvedas atbilstoši valdības noteiktajam;
pārkāpj distancēšanās noteikumus;
cilvēki būtu stingrāk sodāmi;
valdībai būtu jāpievelk groži;
policijai stingrāk jāuzrauga pulcēšanās pārkāpumi;
sodiem jābūt bargākiem.