Aizvērt
Asinīm parakstīta vienošanās

Asinīm parakstīta vienošanās

Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks Sandis Laime raganu fenomenu pēta jau daudzus gadus. Par šo tēmu rakstījis disertācijas darbu, pat izdevis grāmatu "Raganu priekšstati Latvijā. Nakts raganas". To, ka S. Laime ir pieredzējis referents, var pamanīt uzreiz. Viņš uzstājies Baltijas valstīs, arī Somijā, Krievijā, Baltkrievijā, Polijā, Vācijā, Norvēģijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Indijā un nu arī Liepājā.
2020. gada 1. aprīlī, 12:49
Nākamajā numurā otrdien, 7. aprīlī
  • Ar bērniem mājās visu dienu. Pieredze.
  • Ko krīze mainīs tūrismā?
  • Pauze arī sportistiem.
  • Konkursi laika īsināšanai.
  • Kā dzīvo cilvēki Kabilē.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27
Drukātās avīzes e-versija Nr. 27 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Rokot dziļāk

Rokot dziļāk

2020. gada 6. martā, 09:20
Ar kuldīdznieci HELENU DZILNU-DZIRNAKU satiekos mājīgajā kafejnīcā Šarlote, kur runājam vispirms par literatūru, tostarp dzeju, vēlāk arī par fotografēšanu un dzīvi. Lai gan dzejas rakstītāja apgalvo, ka ar svešiniekiem nespēj būt atklāta, mūsu saruna nav virspusēja un jau pašā sākumā pārejam uz tu.
Mauču vietā gleznas

Mauču vietā gleznas

2020. gada 6. martā, 00:22
Izstāde "Ceļš tālāk" Alsungas novada tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā beidzās ar darbu autores Daces Nastevičas meistarklasi.
Mūzikā kopš bērnības

Mūzikā kopš bērnības

2020. gada 4. martā, 12:21
Par mūzikas spēcīgo ietekmi uz cilvēka organismu un garastāvokli šaubu nav – tā dziedina, atjauno, piepilda un iedvesmo. Tieši mūzika ir tā, kas 17 gadus vecās stendenieces GRĒTAS GRANTIŅAS dzīvē ir kļuvusi par galveno virzītājspēku. Jauniete ir sadarbojusies ar Latvijas spilgtākajiem māksliniekiem, dalījusi skatuvi ar labākajiem draugiem un uzstājusies lielākajās Latvijas koncertzālēs. Ikdienā Grēta ir sastopama Rīgas Doma kora skolā, kur cītīgi gatavo diplomdarbu, lai pabeigtu vidusskolu.
 Februārī skan Strazda dziesmas

Februārī skan Strazda dziesmas

2020. gada 2. martā, 12:15
Komponists JĀNIS STRAZDS savu 40. dzimšanas dienu nosvinēja jubilejas koncertā "Strazda dziesmas" koncertzālē "Lielais dzintars" tieši īstajā datumā – 14. februārī. "Sākotnēji nebija domas svinēt, bet kolēģi sāka teikt, ka tomēr apaļš skaitlis un daudz sarakstīts, tāpēc vajag," viņš atzīstas. Galvenie vainīgie bijuši viņa dziesmu izpildītāji Andris Ērglis un Igo.
Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē

Kalendārs. Kas kultūrā Kurzemē

2020. gada 29. februārī, 12:26
KINO 1. martā Liepājas Latviešu biedrības namā notiks dokumentālista Ivara Zviedra pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Valkātājs" seanss. Par filmā redzētajiem pierobežas dzīves stāstiem būs iespējams diskutēt ar tās veidotāju I. Zviedri.
"Tēvzeme palīdz izaugt par krietnu cilvēku"

"Tēvzeme palīdz izaugt par krietnu cilvēku"

2020. gada 29. februārī, 12:05
Muzeja un pētniecības centra "Latvieši pasaulē" vadītāja MARIANNA AULICIEMA izauga, klausoties teiksmainus atmiņu tēlojumus par grosmammas un grospapa uzceltām mājām tagadējā Saldus novada Novadnieku pagastā.
Konkursā izaugušie

Konkursā izaugušie

2020. gada 28. februārī, 04:51
4. martā 16.00, dienu pēc Kārļa Davidova dzimšanas dienas, Kuldīgas Mākslas namā notiks viņa vārdā nosauktā starptautiskā čellistu konkursa ieskaņas koncerts "Ekspromts".
No vectēva diapozitīviem

No vectēva diapozitīviem

2020. gada 18. februārī, 08:00
Skrundas muižā pilsētniekiem un viesiem jauku gleznu izstādi sagādājusi Latvijas Mākslas akadēmijas studente Santa Paula ­– savulaik pazīstamā sabiedriskā un kultūras darbinieka Laimoņa Meļķa mazmeita.
Aicina pianisma zvaigzne

Aicina pianisma zvaigzne

2020. gada 14. februārī, 08:32
23. februārī 15.00 koncertsērijā Personīgi Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" uzstāsies jaunā pianisma zvaigzne Daumants Liepiņš.
Nemanāmāki, bet dziļi

Nemanāmāki, bet dziļi

2020. gada 14. februārī, 00:10
Līdz 1. martam Kuldīgas Mākslas namā skatāma Latvijas Mākslas akadēmijas izstāde "13/13".
Radošā Kuldīga

Radošā Kuldīga

2020. gada 13. februārī, 10:32
14. februārī laikrakstā "Kurzemnieks" pielikums "Radošā Kuldīga".
Arī satikšanās vieta

Arī satikšanās vieta

2020. gada 12. februārī, 12:33
Bibliotēka jau sen vairs nav tikai grāmatu krātuve, kaut šis no grieķu valodas cēlies vārds joprojām to nozīmē. Tagad bibliotēkas piedāvājums arī reģionos ir ievērojami plašāks un, par spīti iedzīvotāju skaita sarukumam, apmeklētāju skaits aug un lasīšanas paradumi mainās.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Mani visvairāk šobrīd satrauc:
paša veselība
tuvinieku veselība
naudas trūkums
bezdarbs
dzīve četrās sienās
valdības lēmumi
medicīnas iespējas
dezinformācija
bezatbildīgi cilvēki
nākotne
Kurzemnieks Horoskopi