Aizvērt
Vecākas ziņas
Dzejas lasījumi dīvānā

Dzejas lasījumi dīvānā

2019. gada 11. septembrī, 06:00
„Nebija izjūtas, ka esmu aizgājusi uz kultūras centra pasākumu, bet ciemos uz mājām pie kāda drauga,” tā par dīvāna dzejas lasījumiem sestdien teica viena no pasākuma dalībniecēm.
Rūc un kuļ jau piekto gadu

Rūc un kuļ jau piekto gadu

2019. gada 11. septembrī, 04:00
Ja rīkotāji pareizi rēķina, šis bija piektais rudens, kad Jautrajā mašīntalkā Padurē pie klēts darbā tiek laista kuļmašīna "Imanta".
Kultūras mantojuma dienas

Kultūras mantojuma dienas

2019. gada 11. septembrī, 00:00
13. līdz 15. septembrī Kuldīgas novadā notiks Eiropas kultūras mantojuma dienu pasākumi. Lai izceltu un apbrīnotu restauratoru paveikto, šogad šo dienu tēma ir restaurācija.
Muzicē temperamentīgie spāņi

Muzicē temperamentīgie spāņi

2019. gada 9. septembrī, 02:00
Straujus spāņu ritmus un dienvidniecisku temperamentu Kuldīgas klausītājiem bija iespēja izjust kultūras centrā, kur koncertēja Spānijas Operacionālo kaujas nodrošinājuma spēku orķestra ansamblis.
Izstāde, kurā "kronenbergoties"

Izstāde, kurā "kronenbergoties"

2019. gada 9. septembrī, 00:00
Kuldīgas novada muzejā durvis vērusi izstāde "Zīmē un rīmē". Tā izveidota mākslinieka un rakstnieka Alberta Kronenberga 130. jubilejā 2017. gadā un visu šo laiku ceļo. Šis autors uzrakstījis un ilustrējis septiņas bērnu grāmatas. Izstādē izmantotas trīs: "Mazais ganiņš", "Zelta laiki" un "Sprunguļmuižā gadatirgus". Vecāka paaudze vēl tagad atceras A.Kronenberga tekstus un bildes no bērnības laikiem.
Dzejas diena Kuldīgas mūzikas skolā

Dzejas diena Kuldīgas mūzikas skolā

2019. gada 5. septembrī, 16:47
11. septembrī 16.00 E.Vīgnera Kuldīgas mūzikas skolā viesosies dzejnieks Andris Vērdiņš. Koncertā tiks lasīta dzeja, tiks izdziedātas dziesmas ar A.Vērdiņa tekstu, muzicēs mūzikas skolas audzēkņi un meiteņu koris "Cantus".
Entuziastu dullums

Entuziastu dullums

2019. gada 4. septembrī, 00:00
Vietējo kultūrvidi lielākoties uztur pašvaldību un valsts finansēti bibliotekāri, kultūras namu un muzeju darbinieki, amatieru un profesionālu mākslas kolektīvu dalībnieki. Arī lielākā daļa nozares infrastruktūras atrodas publiskā sektora pārziņā. Kopš 2012. gada Latvijā aizsākusies kultūras vēstnieku kustība. Tie ir citu nozaru profesionāļi, kuri vietējās sabiedrības interesēs tērē entuziasmu, laiku un personīgus līdzekļus. Kultūras vēstnieku darbi rāda, ka dažviet kultūras telpa un sabiedriskā dzīve būtu krietni pliekanāka bez viņu intelektuālā un finansiālā ieguldījuma. Jūlija izskaņā Kurzemes un Zemgales pierobežā, Smārdes pagastā, notika kultūras vēstnieku kārtējās mācības.
Visa vasara vienos seriālos

Visa vasara vienos seriālos

2019. gada 3. septembrī, 00:00
Lai arī varētu šķist, ka aktieri vasarā bauda atvaļinājumu, tā gluži nav. Uzrunājām vairākus, kas paspējuši nofilmēties neparastos kinoprojektos gan pie latviešu, gan ārvalstu režisoriem, gan tepat Latvijā, gan tālu prom.
Skrundas senioriem interesanti notikumi

Skrundas senioriem interesanti notikumi

2019. gada 2. septembrī, 04:00
Skrundas novada senioriem augusta otrā puse bijusi interesantiem iespaidiem bagāta. Jau ceturto reizi notika senioru dārza svētki. Tie kļuvuši par tradīciju, kas aizsākta Skrundas pilsētas 20. jubilejas gadā, un pulcē kuplu skaitu senioru.
"Visa pamatā ir vēlme un arī veiksme"

"Visa pamatā ir vēlme un arī veiksme"

2019. gada 2. septembrī, 00:00
Pārliecināta māksliniece, Tautas tēlotājas mākslas studijas "Kuldīgas palete" vadītāja Iveta Brence. Septembrī studija svin savu 50. gadskārtu. Šajā laikā tai bijuši divi vadītāji – mākslinieks Vilnis Rasa un nu jau devīto gadu Iveta. Viņa saka, ka jubilejai gatavojas jau labu laiku. Ceļā uz svētkiem pirmā izstāde bijusi, kad paletieši svinējuši 47,5 gadus, tai sekojušas vēl vairākas – dažādos izteiksmes veidos un žanros.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. septembrī, 00:00
Septembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
Jaunības sapņu piepildījums

Jaunības sapņu piepildījums

2019. gada 30. augustā, 05:00
„Zīmēšana un gleznošana ir viena no tām lietām, ko man patīk darīt visvairāk. Ja ilgi neesmu pieķērusies, ļoti pietrūkst,” saka kuldīdzniece Ligita Traščenko. Viņa ir šuvēja, bet jau piecus gadus piepildījusi jaunības sapni – pasauli atainot krāsās un zīmējumos.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi