Aizvērt
Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

Vienotība telpā un laikā – Dziesmu svētki

„Vēlējāmies Latvijai svētkos uzdāvināt kaut ko īpašu – mīļu, sirsnīgu un tautisku izstādi. Dziesmu svētki ir mūsu simbols, un daudziem citu valstu iedzīvotājiem latvieši asociējas tieši ar dziedāšanas un dejošanas tradīciju, krāšņiem tautastērpiem. Dziesmu svētki ir tā visa apvienojums,” saka izstādes "Vienoti dziesmā, dejā un sirdī" veidotāja, Kuldīgas novada muzeja krājuma un pētniecības nodaļas vadītāja Inna Rozentāle.
2018. gada 12. novembrī, 08:00
Nākamajā numurā piektdien, 16. novembrī
  • Karogs virs raidstacijas.
  • Mācītājs, kapelāns Mārtiņš Burke-Burkevics
  • Svarīgākie notikumi 100 gados.
  • Stiprā Knopkenu dzimta.
  • Jaunieši un simtgadniece – par dzimteni.
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130
Drukātās avīzes e-versija Nr. 130 Skatīt vairāk
Vecākas ziņas
Kultūrā ar pilnu atdevi

Kultūrā ar pilnu atdevi

2018. gada 7. novembrī, 03:00
„Darba ritms bija spraigs, tādēļ atvaļinājumu ņēmu visu mēnesi, lai atpūstos un atgūtu radošumu. Fiziski šajā darbā nenogurst tik daudz, cik garīgi,” saka Gunta Matēviča, ilggadējā Alsungas kultūras nama vadītāja.
Kas ir teātris?

Kas ir teātris?

2018. gada 7. novembrī, 00:00
"Teātris ir visur" – apliecināja M.Čehova Rīgas krievu teātra vadošais aktieris Jakovs Rafalsons, kurš meistarklases dalībniekiem no Kuldīgas, Jelgavas, Maskavas un citurienes atklāja, kā aktiermākslas knifiņus var izmantot ikdienā. Kopā ar J.Rafalsonu starptautiskajā skatuves mākslas festivālā "Teātris ir visur Kuldīgā" bija arī festivāla un M.Čehova teātra direktore un aktrise Dana Bjorka.
Kurzemes Gada balva fotogrāfijā

Kurzemes Gada balva fotogrāfijā

2018. gada 4. novembrī, 20:38
Pirmo Kurzemes fotodienu Gada balva fotogrāfijā aizceļoja uz Talsiem, bet arī kuldīdznieki nevar justies apdalīti.
Tādas tikšanās iedvesmo

Tādas tikšanās iedvesmo

2018. gada 2. novembrī, 04:00
Koncerti, kuros var ne tikai dziedāt, bet arī parunāties ar klausītājiem, ir tie mīļākie, jo var just cilvēku atvērtību un gaišumu, atzīst Nacionālā teātra aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Mārtiņš Egliens. 25. oktobrī ar viņiem varēja tikties Jaunmuižas pamatskolā.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 2. novembrī, 00:00
Novembra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Kas kultūrā Kurzemē

Kas kultūrā Kurzemē

2018. gada 1. novembrī, 00:00
Oktobra pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
Lai dzīvo ballīte!

Lai dzīvo ballīte!

2018. gada 29. oktobrī, 03:00
Bērnu ballītes – arvien populārākas. Daudzi rīko pat vienu un divus gadus vecajiem. Tās vairāk gribas pašiem vecākiem. Kā aizraujošu ballīti sarīkot mūsdienu bērnam, kuram apkārt tik daudz iespaidu, 29. oktobra „Kurzemniekā” stāsta bērnu ballīšu rīkotāja Laila Meluškāne no Cēsīm un Kuldīgas „Brīnumzemes” saimniece Diāna Pantjušenkova.
 Leģendu nakts Pelčos un Padurē

Leģendu nakts Pelčos un Padurē

2018. gada 28. oktobrī, 17:13
Sestdien Pelču pilī apmeklētāji varēja izbaudīt patiesi spokainas izjūtas, taustoties tumsā, aplūkojot raganas un spokus. Savukārt Padures muižā šīgada tēma bija kolhoza laiks.
Karamelizētais skanējums novērtēts

Karamelizētais skanējums novērtēts

2018. gada 26. oktobrī, 02:00
Kuldīgas kultūras centra meiteņu ansamblis "Karameles" no konkursa "Šauļu kantāte" Lietuvā atgriezies ar uzvaru. Savukārt jauktais ansamblis "Trifeles" saņēmis sudraba balvu. Tā bijusi jauniešu pirmā uzstāšanās starptautiskā mērogā.
Košums pie Kuldīgas tērpa

Košums pie Kuldīgas tērpa

2018. gada 26. oktobrī, 00:00
„Mūsu mākslas skola vienmēr taisījusi īstu mākslu,” tā skolas 40. dzimšanas dienas svinībās un izstādes "Pa_Zīmēties" atklāšanā teica tagadējā Kuldīgas 2. vidusskolas, bet savulaik – Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību skolas direktore Guntra Buivida.
Teātris ir visur Kuldīgā

Teātris ir visur Kuldīgā

2018. gada 22. oktobrī, 14:57
Mazas muzikālas pasakas.
Līdz nākamajam gadam!

Līdz nākamajam gadam!

2018. gada 22. oktobrī, 10:51
Ar mīļiem vārdiem, sveicieniem festivāla „Teātris ir visur Kuldīgā” rīkotājiem, viesiem un dedzīgiem flamenko paraugdemonstrējumiem svētdienas vakarā tas noslēdzās. Bet, kā teica viesi no Maskavas Malajas Bronnajas teātra: „Neizslēdziet mūs no savām sirdīm! Gribam nākamgad atkal braukt ciemos uz Kuldīgu – skaistāko Latvijas pilsētu.”
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Sludinājumi

Darbs datoru sistēmu tehniķim

Nacionālo bruņoto spēku Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs (90000040549) aicina darbā DATORU SISTĒMU TEHNIĶI (civilā darbinieka amats). Motivācijas vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopijas iesniegt līdz 16. novembrim Ventspils ielā 102, Kuldīgā, vai e-pastā: NG4BDEHQS1@mil.lv. Vairāk pa tālr. 63403613 vai mājaslapā: https://www.facebook.com/ KurzemesBrigadesKaraviriZemessargi/.
Aptauja
Kā stiprināt savu imunitāti rudenī?
Uzturā lietoju dabīgos vitamīnus.
Daudz esmu svaigā gaisā.
Kārtīgi izguļos.
Bieži mazgāju rokas.
Vēdinu telpas.
Mēģinu nestresot.
Slimoju reti.
Neko nedaru.
Kurzemnieks Horoskopi