Aizvērt

Nebaidīties kāpt uz skatuves

2019. gada 3. maijā, 02:00
Raksta autors: Anna Bivbāne
Nebaidīties kāpt uz skatuves
Divgadnieks Emīls Zutis uz skatuves ir kopā ar māsu Dagmāru, lai justos drošāk.
Foto: Anna Bivbāne
„Dziedāšana palīdz sevi attīstīt, un es nākotnē vēlos kļūt par dziedātāju,” saka Amēlija Strazdiņa, kura mazo vokālistu konkursā "Skrundas balss" 10–14 gadu veco dalībnieku grupā ieguvusi galveno balvu.
Skrundas kultūras namā muzikāli sacentās 38 dalībnieki.

„Pasākums notiek piekto gadu,” skaidro popgrupas Bums vadītāja Guna Jaunzeme. „Sākumā konkurss saucās Skrundas cālēns un tajā piedalījās pirmsskolas vecuma bērni. Izrādot interesi lielākiem bērniem, nosaukumu nomainījām pret Skrundas balsi.”


PĀRLIECĪBAI UN IZAUGSMEI

Pasākuma ideja dzimusi G.Jaunzemei: „2012. gadā uzdrīkstējos vadīt Skrundas bērnu popgrupu. Pāris gadu vēlāk nodomāju, ka ilgi nav noticis dziedāšanas konkurss. Tādu rīkoju tāpēc, lai attīstītu bērnu muzikālās spējas un prasmi uzstāties. Dalībniekiem tas dod drosmi, pārliecību, izaugsmi, mērķtiecību.”

G.Jaunzeme uzsver, ka šāds pasākums nepieciešams tāpēc, lai bērni gūtu pieredzi, uzstājoties publikas priekšā: „Dalībniekiem ir trīs vecuma grupas: līdz sešiem gadiem, no septiņiem līdz deviņiem un no desmit līdz 14 gadiem. Viņi cits no cita mācās. Redzot priekšnesumus, mēģina pārvarēt uztraukumu. Arī žūrijas novērtējums ir svarīgs, lai var izsecināt, kā tad veicies, kas būtu jāuzlabo. Šogad žūrijā bija cilvēki no Kuldīgas puses: vokālās pedagoģes Agnese Čīče un Madara Orola, saksofonists un dziedātājs Ralfs Grāveris. Viņi vērtēja priekšnesuma sarežģītību, māksliniecisko kvalitāti un režiju.”

Pēdējos gados dalībnieku skaits audzis: „Dziedātāji brauc no tuvākām un tālākām vietām, un par to liels prieks. Bērni laikus tiek gatavoti. Pie manis viņi nāk mācīties pašu izvēlētas dziesmas. Ja tādu vēl nav, tad piedāvāju.”


„VAR PARĀDĪT BALSI”

A.Strazdiņa dzied kopš četru gadu vecuma: „Šajā pasākumā piedalos piekto gadu. Šodien dziedāju dziesmu No rieta līdz rītausmai. Izvēlējos kopā ar mammu, jo man tā ļoti patīk – tā ir aktīva, varu parādīt savu balsi. Uz skatuves jau izveidojusies pieredze: braucu uz dažādiem konkursiem, dziedu popgrupā Bums.”

Arī nīkrācniece Paula Ezeriete vēlas sevi pierādīt uz skatuves: „Dziedu no septiņiem gadiem, un tas dod prieku. Dziedāšanu apgūstu Liepājā pie pedagoģes Andras Bumbieres. Šodien dziedāju dziesmu Tava sirds ir tavas mājas. Bija vieta, kurā sajaucu. Bet mamma ir lielākais atbalsts un brauc visur līdzi.”

Skrundeniece Gita Rubežniece-Zute ir dalībnieku Emīla un Dagmāras mamma: „Māsa līdzēja brālim uzstāties, lai viņš jūtas drošāk. Šis bija mēģinājums saprast, kā sokas. Māsa uzstājās viena, jo var tikt galā saviem spēkiem. Emīls dziedāja Dipu dapu lācis nāk, Dagmāra izpildīja dziesmu Sēņotāji. Man galvenais bija izvēlēties ritmisku dziesmu – tai nav jābūt sarežģītai, jo bērnam satraukuma pilnajā mirklī var iet grūtāk. Paldies Gunai Jaunzemei par atbalstu un bērnu sagatavošanu. Dēls dzied jau no mazām dienām, kopš prot salikt kopā divus vārdus. Redzot bērnus uzstājamies, esmu iemācījusies priecāties par mirkli. Viņu vecumā galvenā ir uzdrīkstēšanās. Audzējam muskuļus, jo skatuviskā pieredze ir labs izaicinājums.”
SKRUNDAS BALSS UZVARĒTĀJI

Līdz sešiem gadiem
Grand Prix Paulai Jansonei
1. Katrīne Ničipore
2. Marta Freimane
3. Hanna Bolsunovska

7–9 gadi
Grand Prix Laurai Rosvaldei
1. Selīna Veinberga
2. Vendija Jakšta
3. Elizabete Ničipore

10–14 gadi
Grand Prix Amēlijai Strazdiņai
1. Anna Kate Leona
2. Paula Skarpa
3. Kristiāna Zīlmane
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.