Aizvērt

Spoku stāstu šarms

2019. gada 3. maijā, 04:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Spoku stāstu šarms
Zviedru stāstniecei Megai Nomgordai Kuldīgas festivāls "Ziv’ zup’" šķiet ļoti jauks. Pats labākais: tas atvērts jebkura vecuma runātājiem un klausītājiem.
Foto: Laila Liepiņa
13. Kurzemes stāstnieku festivāls "Ziv’ zup’", kas allaž notiek reizē ar pavasara palu šovu "Lido zivis Kuldīgā", sapulcināja daudz dalībnieku no Latvijas un uzņēma arī Zviedrijas stāstnieci Megu Nomgordu.
Festivālu organizē Kurzemes kultūras mantojuma centrs Kūrava. 26. aprīlī notika zviedru viešņas meistarklase, kā arī kuldīdznieku un draugu stāstu vakars, bet 27. aprīlī viss turpinājās Kūravā, kur šogad godā celts Rendas spoku stāstnieces Līnas Zemtures mantojums. No viņas folkloristi saņēmuši trīs burtnīcas, kurās apkopots ar roku rakstītais. Festivāla izveidotāja, Kūravas vadītāja Ina Celitāne atzinās, ka jūtoties kā laimīgākais cilvēks pasaulē – uz Ziv’ zup’ atbraukuši stāstnieki no visas Latvijas, tostarp UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas tīkla Stāstu bibliotēkas dalībnieki, katrs rādot savu izloksni un stāstījuma veidu.

M.Nomgorda Zviedrijas dienvidos, Krūnuberjas reģionā, vada stāstnieku tīklu Leģendu zeme. Tā darbība iekļauta UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas labo prakšu reģistrā. „Esmu laimīga atrasties šajā skaistajā pilsētā,” sacīja zviedru stāstniece. „Ļoti jauki, ka festivālā piedalās daudzas paaudzes. Labprāt arī turpmāk sadarbotos gan ar Kūravu, gan Kuldīgu pašvaldības līmenī.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.