Aizvērt

Paši dzied, paši spēlē

2019. gada 10. maijā, 02:00
Raksta autors: Madara Sala
Paši dzied, paši spēlē
V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas grupa "Cherry Seeds": Vendija Maslobojeva, Justīne Dubure, Sonora Skosa, Pauls Pujāts, Una Raikstiņa un Madars Anosovs. Kristofers Rolands Kangīzers šoreiz nepiedalījās.
Foto: Madara Sala
Neatkarības atjaunošanas dienas Kurmāles pagastā pašdarbnieku koncertā otro gadu uzstājusies arī V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas vokāli instrumentālā grupa "Cherry Seeds". Tādas apvienības, kurās jaunieši ne tikai dzied, bet arī muzicē, ir retums, taču šajā skolā – pat divas (otra mazākiem bērniem), un abas vada skolotāja Sangrita Upeniece.
Kādi bija Vilgāles pasākuma apmeklētāju iespaidi? Ilga Guļaško, kura cenšas atrast laiku un pagastā apmeklē katru pasākumu, saka: „Koncerts bija labs, viss labi saplānots.” Viņai visvairāk paticis, kā dejoja Vilgāles pamatskolas kolektīvs Riekstiņš, jo bērni bijuši dzīvespriecīgi. Arī Evrika Zīverte saka: „Viss bija labi pārdomāts. Man patīk, ka uzstājas pašdarbnieki.” Kuldīdznieku grupa šogad nonākusi pie nosaukuma Cherry Seeds (ķiršu kauliņi – aut.). Kā stāsta dalībnieki, vēlējušies to saistīt ar kādu augli un nonākuši pie ķirša, jo tajā ir kodoliņš, kas rāda, ka viņi iekšpusē ir spēcīgi, lai arī ārienē maigi. Nosaukums ir angļu valodā, jo latviski tas neesot tik labi skanējis.

Bet sācies viss ar to, ka pagājušajā mācību gadā S.Upeniecei jaunieši teikuši, ka vēlas veidot savu grupu. Skolotāja atbildējusi, ka šī ideja viņu iepriecina. Jaunieši stāsta, ka viens otram piedāvājuši tajā muzicēt. Grupā ir jaunieši gan ar, gan bez priekšzināšanām mūzikā. Vendija Maslobojeva dzied arī mūzikas skolas korī Cantus, Una Raikstiņa – savas skolas korī. Madars Anosovs mūzikas skolā nav gājis, bet ģitārspēli apguvis pašmācībā un grupas nodarbībās. Viņš spēlē gan akustisko, gan elektrisko, gan basa ģitāru. Sonora Skosa mūzikas skolā apguvusi klavieres, bet par bungu spēli nav bijis nekādu zināšanu – tās apguvusi Cherry Seeds nodarbībās un individuāli pie Kārļa Upenieka.

Mēģinājumi bieži vien notiek brīvdienās un vēlos vakaros. „Lai kaut ko sasniegtu, jāiegulda darbs, un man prieks, ka viņi to sapratuši,” atzīst S.Upeniece.

Autordziesma Latvija Vilgālē skanējusi jau ceturto reizi. Dziesmas vārdus par godu valsts simtgadei sarakstījis solists Pauls Pujāts, mūziku radījusi visa grupa. Jaunieši atzīst, ka ir tādi brīži, kad par dziesmu izvēli nevar vienoties, tāpēc gadījušies arī mazi strīdi un emocionāli uzplūdumi, bet parasti izdodas nonākt pie kopsaucēja.

No 24. līdz 26. maijam Kuldīgas jauniešu mājā vokāli instrumentālo grupu festivālā piedalīsies arī Cherry Seeds. Grupa uzstājas arī dzimšanas dienās un citos pasākumos.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.