Aizvērt

Kā Skrundā svētkus svinēja

2019. gada 13. maijā, 07:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Kā Skrundā svētkus svinēja
Laivu braucienā, kas Skrundā ir svētku parādes vietā, krastam veiksmīgi pietuvojās visas sešas dalībnieku komandas, tostarp daiļās raganas jeb "Skaistuma laboratorija".
Foto: Aivita Staņeviča
Ar moto "Esi viens no...!" jau vairākus gadus maija otrās nedēļas nogalē Skrunda pulcēja gan novada iedzīvotājus, gan viesus.
Šogad programmā bija gan ierastas tradīcijas, gan jaunumi. „Ja Muhameds nenāk pie kalna, kalnam jāiet pie Muhameda,” tā par savu dalību svētkos teica modes māksliniece Elita Patmalniece. „Ne jau tikai Rīgā ir dzīve – arī te viss kaut kas taču notiek!” Māksliniece radošajā darbnīcā zīmēja interesentu portretus un ļāva arī pašiem izpausties zīmējumos un krāsās.

„Nav ne par aukstu, ne par karstu,” teica kādreizējā Skrundas pašvaldības vadītāja Nellija Kleinberga, patruļkuģa Skrunda krustmāte. Savukārt bijušais Raņķu pagasta vadītājs Andris Sadovskis novērojis, ka cilvēku mazāk nekā iepriekš. Taču Skrundai vienmēr bijis jārēķinās, ka maija sākumā tuvākajā apkārtnē notiek ļoti daudz citu pasākumu.

Zemessardzes 45. nodrošinājuma bataljons jau vairākus gadus izrāda kaujas tehniku, cienā ar zupu. Šogad pirmoreiz lustīgu muzikālu sveicienu bija atvedis Zemessardzes orķestra pūšamo instrumentu ansamblis. „Šeit ir atsaucīga publika, prieks redzēt, ka mūsu uzstāšanās ļāva izdancoties gan jauniem cilvēkiem, gan sirmiem ļaudīm,” atzina bundzinieks Jānis Vēbersts.

„Galvenais, lai cilvēkiem svētki patiktu,” teica Skrundas novada domes priekšsēde Loreta Robežniece. „Mēs devām iespēju izvēlēties, ko apmeklēt, ko skatīties, būt kopā ar citiem vai nesvinēt.”Galerijā – Dainas Tāfelbergas, Annas Bivbānes un Aivitas Staņevičas foto
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.