Aizvērt

Ingas Pūces gleznās uzzied pavasaris

2019. gada 17. maijā, 02:00
Raksta autors: Kristīne Āboliņa, Kuldīgas novada muzeja sabiedris
Ingas Pūces gleznās uzzied pavasaris
„Gleznošana – tā ir mana pasaule, stihija, kurā esmu es pati. Cita dimensija, kurā beidzot varu elpot,” savas izstādes atklāšanā muzejā sacīja darbu autore Inga Pūce.
Foto: Kristīne Āboliņa
„Par gleznotāju sevi nedēvēju, taču viss, kas saistīts ar gleznošanu, dara mani harmonisku,” tā par mākslas nozīmi savā dzīvē stāsta Kuldīgas Mākslas un humanitāro zinību vidusskolas vizuālās mākslas skolotāja Inga Pūce, kuras darbi līdz 9. jūnijam apskatāmi Kuldīgas novada muzejā.
Tajos redzams piesātināts košums, netverams vieglums un krāsu bagātība, kas apliecina, ka mākslas radīšana kļuvusi par nepieciešamību.

Izstāde Labrīt! 10. maijā atklāta mūziķes Gunas Pūcītes dziesmu pavadījumā, un pie mākslinieces tovakar ļoti daudzi ieradās ar ziediem. Muzeja sabiedrisko attiecību un izglītības nodaļas vadītāja Anita Balode atklāšanā sarunājās ar I.Pūci, uzdodot jautājumus par izstādes darbiem un radīšanu. Autore atklāja, ka brīvāko laiku, kas skolotājiem ir vasara, gleznošanai ieplānot nav iespējams, jo mākslas darbi tiek radīti, kad atnāk iedvesma. Savukārt iespēja izlikt tos publiskai apskatei bieži vien liek saņemties – atrast brīvu brītiņu, pieķerties otām un uzgleznot vēl ko jaunu.

I.Pūci iedvesmo daba: „Šķiet, ka gleznojot uzvedos kā dekorators, – gribot negribot domāju par kompozīciju un to, kā glezna sēdēs telpā. Nekad nespēju saprast, kā nonāku līdz tik košām krāsām. Vai tas būtu temperaments vai arī vēlme ikdienas pelēkumam iecirst pļauku? Katras gleznas pirmsākums meklējams dabā. Dažkārt auksts, aizkavējies pavasaris liek uzgleznot sauli citrona veidolā. Citkārt vēl neuzziedējuši pavasara ziedi manās gleznās sāk birt un ieskandināt vasaru.”

Izstādes nosaukums Labrīt! atnācis viegli – tas simbolizē jauna sākumu, un rīts Ingai ļoti patīk, jo tas ir enerģijas pilns un diena tik tikko sākusies. Muzejā apskatāmi dažādos laikos radīti darbi, sākot ar Ringlu un Zilo Marlēnu, kas ir vieni no pirmajiem, beidzot ar gleznu Viņš, kas tapusi šogad un kurā redzama autore un viņas kaķis. Iespaidīgas ir arī šogad radītās gleznas Būt kokam I un Būt kokam II, kurās redzams ziedošs koks pavasarī, – abas tās veido māksliniecisku kopumu. Inga smej: „Koki mani uzrunāja jau tad, kad tie vēl nebija modē!” Starp darbiem izceļas peonijas – vienkopus saliktas četras gleznas ar ziediem dažādos toņos veido brīnišķīgu kompozīciju, pie kuras daudzi apstājas, lai uz mirkli to apbrīnotu.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: