Aizvērt

"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu

2019. gada 20. maijā, 00:00
Raksta autors: Eduards Skabis
"Meždzirnas" maļ vienpadsmito gadu
Kabiles "Meždzirnas" savā 10. gadskārtā.
Foto: Eduards Skabis
Ne gluži miljons tauriņu bija salidojuši uz Kabiles vidējās paaudzes deju kolektīva "Meždzirnas" desmitās jubilejas koncertu "Krūtīs ziedu tauriņu miljons" saieta namā, bet savs pusotrs tūkstotis gan – atzinās kultūras dzīves organizētāja Anda Ķieģele, kura, nežēlojot brīvo laiku, paspējusi izveidot krāšņu skatuvi.
Sumināt draugus un partnerus, neraugoties uz sējas laiku, bija ieradušies vidējās paaudzes deju kolektīvi Snēpele un Pūre, jauniešu kolektīvs Imuliņa un, protams, kabilnieku Kamēr vari. Lai gan īpaši gaidīti arī tie, kuri kādreiz dejojuši, ieradās tikai pāris – Aivis Sīlis un Elīna Ose. Cildināti tika veterāni Dairis Freimanis un Inga Belova, kā arī Gella Kuštane, kura šo kopu izveidoja un uzaicināja Andru Eimani to vadīt. Pati Gella jau pārgājusi pie senioriem.

Kā saka Andra: „Desmit gados esmu izaugusi kā vidējās paaudzes deju kolektīva vadītāja. Viņi kļūst jaunāki un jaunāki, ir forši, jautri, prot paši sev izveidot svētkus, labprāt piedalās pasākumos.” Viņu bērni izaug acu priekšā un jau sāk apmeklēt Kabiles bērnu deju kolektīvu.

Meždzirnas, tāpat kā vecākie kolēģi Kamēr vari, Kuldīgas novada deju skatēs izcīnījuši ceļazīmi gan uz 2008., gan 2018. gada Vispārējiem Latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Spilgtākās atmiņas – par dalību lieluzvedumā Māras zeme. Abu kolektīvu vadītāja Andra cer uz vēl ilgstošu sadarbību.
Komentāri
Anonīms
2019. gada 20. maijā, 23:30
Vēl viena kļūdiņa. Inga, kura dzimusi kā Belova, jau kādu laiku ir Inga Sīle. :)
Eduards
2019. gada 20. maijā, 14:12
Rakstā jābūt 2013.gada (nevis 2008.g.) Vispārējiem Latviešu Dziesmu un deju svētkiem. Kolektīvs dibināts 2008.gada rudenī.
Atvainojos par pārpratumu! Autors.
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi