Aizvērt

"Karameles" atkal uzvar

2019. gada 24. maijā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
"Karameles" atkal uzvar
Foto: "Karameļu" arhīvs
Kuldīgas kultūras centra vokālais ansamblis "Karameles" no II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa fināla atgriezās ar pirmo vietu mazo vokālo ansambļu grupā.
Karameļu vadītāja Agnese Čīče pastāstīja, ka pēc uzstāšanās noskatījušās ierakstu un secinājušas: ir labi, bet vēl ir daudz, uz ko tiekties. „Bijām ļoti uztraukušās, bet vienlaikus pēc pirmajā kārtā iegūtās pirmās vietas bija liela motivācija to noturēt. Mums tas arī izdevās desmit ansambļu konkurencē. Mūsu grupā konkurence bija vislielākā. Lielo vokālo ansambļu grupā sacentās četri, bet pusprofesionālo – tikai Ēra no Mazsalacas,” stāsta A.Čīče. Dalībniecēm bija jānodzied 15 minūšu koncertprogramma, visas dziesmas izpildot a capella – bez pavadījuma. „Tas bija jaunums. Konkurss bija ilgs, bet pārējos mēs nedzirdējām – bija jāgatavojas pašām, turklāt saka, ka pirms uzstāšanās labāk nevajag klausīties sāncenšus. Dziedājām divas Lauras Jēkabsones dziesmas, jo mums ar šo komponisti ir laba sadarbība. Dziesmu Mani noburt slavēja diriģents Ārijs Šķepasts. Bet nobeigumā – Rīga dimd bijušās kuldīdznieces Elīnas Lūses apdarē.” Jautāta, ko Karameles darīs tālāk, A.Čīče pastāstīja, ka gatavosies festivālam Itālijā, uz kuru dosies septembrī, un koncertēs gan Kuldīgā, gan citās Latvijas pilsētās, uz kurām tiek aicinātas.

Konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs un biedrība Latvijas Vokālo ansambļu asociācija. Žūrijā bija Latvijas Radio kora mākslinieciskais vadītājs Sigvards Kļava, diriģents Ā.Šķepasts un citi Latvijā pazīstami koru un vokālo ansambļu eksperti. Pirms rezultātu paziņošanas klātesošos priecēja vokālā grupa Latvian Voices.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi