Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. jūnijā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Jūnija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
MŪZIKA

1. jūnijā Talsos jau astoto reizi norisināsies Raimonda Tigula brīvdabas koncerts, kas pulcēs komponista draugus un domubiedrus, radot īpašu sajūtu vakaru ikvienam koncerta apmeklētājam. Šogad Tiguļkalna ozolu ielokā R.Tiguls būs kopā ar kameransambli Trio ART-i-SHOCK, dziedātāju Jolantu Strikaiti-Lapiņu, džeza ģitāristu Matīsu Čudaru, Armēnijas pūšaminstrumentu virtuozu Levonu Tevanjanu, džeza saksofonistu Denisu Paškeviču, basģitāristu Robertu Rasu un Arti Orubu pie bungām.

1. jūnijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars tenors Juris Vizbulis un pianists Rūdolfs Vanks atskaņos Franča Šūberta dziesmu ciklu Skaistā dzirnavniece. Tas ir romantisks un aizraujošs mīlas stāsts par romantisku varoni, viņa ilgām pēc laimes, kuras liek doties ceļojumā, kurā jauneklis atrod savu dzīves mīlestību – skaisto dzirnavnieci, piedzīvo laimes nojausmas un dziļu mīlestību, kaisli, kam seko vilšanās, izmisums un greizsirdība, sastopoties ar sāncensi un zaudējot mīļoto un sāpēs meklējot mierinājumu strauta dzelmē.

No 7. līdz 9. jūnijam Saldus Sv. Pētera un Pāvila katoļu baznīcā notiks Vasarsvētku kamermūzikas festivāls. 7. jūnijā – ērģeļmūzikas koncerts, 8. jūnijā – Līgas Baltābolas kameransambļa koncerts ar Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem, 9. jūnijā – koncertsaruna Iedvesmas spēks radīšanas procesā kopā ar muzikoloģi Intu Zēgneri un teoloģijas profesoru Andri Mariju Jerumani. Sarunas laikā muzicēs Liepājas Simfoniskā orķestra arfiste Dārta Tisenkopfa. Noslēgumā – orķestra mežragu kvarteta koncerts.

8. jūnijā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars atklās vasaras koncertu sezonu ar franču džeza, fanka, hiphopa un soula grupu Electro Deluxe. Mūziķi sevi dēvē par vilkiem jēra ādā. Ar dinamītam līdzīgu jaudu viņi iekarojuši pasaules koncertzāļu lielākās skatuves Ķīnā, Indijā, Kanādā, Meksikā, Turcijā, kā arī Eiropā. Liepājā grupa izpildīs dziesmas no sava jaunākā albuma Circle un arī populārākos skaņdarbus no iepriekšējiem albumiem.

26. jūnijā Ventspils Jūras vārtos leģendārā baltkrievu ansambļa Pesņari 50. jubilejas koncerts. Mūziķi koncertējuši 72 valstīs. Pēdējo piecu gadu laikā aizvadīti vairāk nekā 380 koncerti. Pēdējos desmit gados grupa ierakstījusi septiņus albumus ar vairāk nekā 60 jaunām dziesmām.

28. jūnijā Saldū Intara Busuļa un Abonementa orķestra labāko dziesmu brīvdabas koncerts.TEĀTRIS

1. jūnijā Ventspils Jūras vārtos nedzirdīgie no visas Latvijas, kā arī viesi no Baltijas valstīm un Francijas pulcēsies 23. nedzirdīgo amatiermākslas festivālā Prieku sirdij rodi Ventspilī. Piedalīsies 14 kolektīvi, kas iepriecinās skatītājus ar dejām, teatrāliem uzvedumiem, melodeklamācijām, poēziju un pantomīmu.
6. jūnijā
Ventspils Jūras vārtos viesosies Latvijas Nacionālais teātris ar režisora Toma Treiņa izrādi Dūja. Tā ir komēdija par mūsdienu teātra aizkulišu saspringto un briesmu pilno dzīvi – jauns režisors nāk ar neaprakstāmām ambīcijām, vecais premjers nav ar mieru tām pakļauties, lokālā zvaigzne kārtējo reizi gaida bērnu, skatuves strādnieks labprāt nosvilinātu teātri, Kultūras ministrija negrib dot naudu, direktoram paliek sirmi mati, bet teātrim ir savi fani, kas gatavi atdot pusdzīvi, lai nokļūtu šajā paradīzē.14. jūnijā Liepājas teātrī notiks pēdējā šīs sezonas pirmizrāde – Antona Čehova Ķiršu dārzs. Režisore Dita Lūriņa to nodēvējusi par rēgu sonāti. Ķiršu dārzs ir viena no tām autora lugām, kuru vismaz pēc nosaukuma atpazīst lielākā daļa skatītāju, līdz ar to arī par lugas tēliem mūsu iztēle jau ir saveidojusi savu personisko mītu. Tad nu šie rēgi līdīs ārā no putekļainām pažobelēm, lai vēl vienu reizi satiktos un paklimstu kopā pa ķiršu dārzu, kurš kārtējo pēdējo reizi uzziedēs. Lomās: Inese Kučinska, Everita Pjata-Gertnere, Signe Dancīte, Leons Leščinskis, Karīna Tatarinova, Agnese Jēkabsone, Edgars Ozoliņš, Kaspars Kārkliņš, Viktors Ellers, Rolands Beķeris, Gatis Maliks, Sandis Pēcis.MĀKSLA

1. jūnijā Talsu novada muzejā tikšanās ar lirisko abstrakciju gleznotāju Madaru Gulbi. Viņas izstāde Mežs ir burvis skatāma līdz 19. jūnijam.

Līdz 5. jūnijam Kuldīgas Mākslas namā ikviens var aplūkot Kuldīgas Mākslas skolas audzēkņu diplomdarbus, bet pēc tam – Latvijas Mākslas akadēmijas bakalauru darbus.

Līdz 9. jūnijam Kuldīgas novada muzejā apskatāma Ingas Pūces gleznu izstāde Labrīt. Tajā ir dažādos laikos radīti darbi, sākot ar Ringlu un Zilo Marlēnu, kas ir vieni no pirmajiem, un beidzot ar gleznu Viņš, kas tapusi šogad un kur redzama autore un viņas kaķis. Iespaidīgas ir arī šogad radītās gleznas Būt kokam I un Būt kokam II, kurās attēlots ziedošs koks pavasarī, – abas veido māksliniecisku kopumu.

12. jūnijā Kuldīgas novada muzejā tiks atklāta tēva un dēla – Aivara un Indara Vētrāju – fotoizstāde Mana Kuldīga, ko varēs aplūkot līdz 14. jūlijam.MANTOJUMS

1. un 2. jūnijā Dundagas novadā notiks ikgadējās Slīteres ceļotāju dienas, kurās pirmo reizi Latvijā norisināsies arī Mājas kafejnīcu dienas, kad savas durvis dažādu lībiešu piekrastei raksturīgu ēdienu baudīšanai vērs vietējie novada iedzīvotāji. Zivis un zupa no tām, sklandrauši, lībiešu slorkam, skābputra, grūbu putra ar baravikām vai žāvētu gaļiņu, pankūkas un daudz kas cits būs nogaršojams pie Lībiešu krasta ļaudīm jūnija sākumā. Ēdienu par simbolisku samaksu varēs baudīt 22 vietās, ļaujot Lībiešu krastu iepazīt no Valpenes līdz pat pašai Kolkai.7. jūnijā Jāņa Čakstes laukumā Liepājā bezmaksas brīvdabas koncertu sniegs muzikālā apvienība Zari. Grupa pēc albuma Sazaroti izdošanas sākusi darbu pie oriģinālmelodijām, ko tuvākā nākotnē paredzēts laist klajā EP albumā. Zari, radot jaunus skaņdarbus, palikuši uzticīgi latviešu tautasdziesmu tekstiem un buramvārdiem, jo tas ir ļoti bagāts un neatkārtojams mantojums. Grupa to vēlas atdzīvināt jau ar citu muzikālo sajūtu.23. jūnijā visā Latvijā svinēs vasaras saulgriežu svētkus.

No 27. līdz 29. jūnijam Liepājā norisināsies vēsturisku notikumu rekonstrukcija – Kuģa “Saratov” sagaidīšanai Liepājā 100. Kuģa sagaidīšanas iestudējumu 27. jūnijā varēs vērot laukumā pie Muitas mājas. No Vecās ostmalas līdz Jāņa Čakstes laukumam vīsies svētku gājiens. 28. jūnijā pie Muitas mājas – koncerts Ar prieku un gandarījumu un zaļumballe 20. gs. sākuma noskaņās. 29. jūnijā šeit un Liepājas vēsturiskajos kvartālos būs pasākumi ģimenēm un bērniem, bet LOC Olimpiskajā centrā vairāk nekā 2000 Latvijas koru, deju kolektīvu un pūtēju orķestru dalībnieku tiksies Kurzemes dziesmu svētkos Es esmu dzīvība.

15. jūnijā, Publiskās adīšanas dienā, Kuldīgas novada muzejā interesenti aicināti adīt kopā ar rokdarbu kopu Čaupe.

28. jūnijā Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā Latvisko dziesmu festivāls.CITAS LIETAS

2. jūnijā Jaunauces pilī notiks Dārza svētki. Programmā – muižniecības balles tērpu parāde, muižnieku balles deju demonstrēšana, klasiskās mūzikas koncerts Vasaras sapnis (piedalās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele un kvartets Undertango), būs apskatāma izstāde Krustceles Hildegarde Feldt. un pils gida pavadībā.

7. jūnijā visā Latvijā norisināsies Baznīcu nakts.

9. jūnijā Karostā, Redānā, notiks Karostas cietuma rīkotā Brīvības cīņu simtgadei veltītā Karostas festivāla noslēgums. Varēs apskatīt starptautiskā mākslinieku plenēra un fotogrāfu plenēra Karosta – foto osta darbus, atklās piemiņas vietu Brīvības cīņu dalībniekiem, koncertēs džeza ansamblis Magone. Varēs doties ekskursijā pa Brīvības taku.

29. jūnijā Brocēnu pilsētas svētki.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi