Aizvērt

Ar raušiem, dziesmām un dančiem

2019. gada 29. maijā, 06:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Ar raušiem, dziesmām un dančiem
Otrā dūdenieku saieta dalībnieki noslēguma koncertā Ziedulejas estrādē.
Foto: Dzintars Leja
"Suitu lebedikā" jeb pavasara gaidītākajos svētkos Alsungā pilnā sparā ritēja dažādi pasākumi: otrais Latvijas dūdenieku saiets, gardākā suitu rauša izraudzīšana, lielkoncerts Ziedulejas estrādē, orientēšanās, tirgošanās, darbnīcas un citi.
Suitu raušu konkursā kategorijā Raušu rausis uzvarēja cepēja Ruta Sokolovska, biezākais rausis izrādījās Dzidrai Vecarājai, kūstošākais – Mārim Jēkabsonam, košākais – Kalvim Slavinskim, skaistākais – Anitai Legzdiņai, netradicionālākais – Skaidrītei Nagliņai.

Uz otro dūdenieku saietu bija ieradušies 17 dalībnieki no Kurzemes un Vidzemes, sacīja tā iniciators Juris Lipsnis. Bez kopīgas muzicēšanas un atmiņām par iepriekšējo tikšanos bija arī meistarklase pie igauņu dūdenieces Leannes Barbo, kura savulaik studējusi Latvijā un tādēļ prot latviešu valodu. Viņa skaidro: „Stāstu par dūdām Igaunijā, rādu tehniskus paņēmienus, kādus mēs izmantojam, lai palielinātu šī instrumenta skaņu diapazonu.”

Tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrā bija apskatāma Ilonas Balodes fotoizstāde Dūdenieku saieta mirkļi, Alsungas mūzikas un mākslas skolas darbu izstāde – dabas objektu pētījums, kā arī vietējās porcelāna mākslinieces Sanitas Ābelītes izstāde Mēnesgaisma. Bet kultūras namā bija mākslinieces Antas Rugātes fotoizstāde Katram sava strande.

Pie tējnīcas Sapņotava izskanēja mūzikas skolas audzēkņu akustiskais koncerts, bet Ziedulejas estrādē – plaša suitu kultūras mantojuma programma ar dziesmām un dančiem folkloras kopu izpildījumā. Svētku noslēgumā kultūras namā varēja izdejoties ballē ar grupu Liedags.


Galerijā – Jolantas Hercenbergas un Dzintara Lejas foto.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Cik, jūsuprāt, ilgi vajadzētu strādāt vadošā amatā valsts (pašvaldību) iestādē?
Ne vairāk kā 5 gadus.
Ne vairāk kā 10 gadus.
Visu mūžu.
Tas atkarīgs no veselības stāvokļa.
Tas atkarīgs no darbības veida.
Laikam nav nozīmes.
Nezinu.
Kurzemnieks Horoskopi