Aizvērt

Mežābeles mūžam un godam

2019. gada 3. jūnijā, 00:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Mežābeles mūžam un godam
Pie sirmās mežābeles Turlavā uzstājas folkloras kopa "Nārbuļi".
Foto: Sandras Brantevicas arhīvs
„Tas bija neaizmirstams brīdis – pērkonam ducinot un melnajiem mākoņiem garām slīdot, Harijs Krūze Ciemgaļu mežābelei lasīja tikko radušos dzejoli,” tā pēc piektās dižkoka godināšanas saka šīs performances aizsācēja, turlavniece Sandra Brantevica.
Piekto gadu Turlavā ābeļziedu laikā domubiedri godina Ciemgaļu mežābeli, un šogad piedalījušies vairāk nekā 30 cilvēku. Mērķis ir vairāk nekā 300 gadu seno koku saglabāt, iemūžināt daiļdarbos un popularizēt. Pērn maijā lielākie zari vainagā aplūza. Toties sen atlūzušais žuburs (stara) iesakņojies, un spēcīgās atvases zied un briedina ābolus.

Stāsta S.Brantevica: „Daži ir piedalījušies visās performancēs. Pasākuma burvība – katrs dalībnieks ir daļa no tā. Visus gadus kopā ar folkloras kopu Nārbuļi un vadītāju Alīdu Štromani esam dziedājuši un dancojuši. Ziepes ugunskura lielajā katlā vārījām kopā ar Sanitu Lūciņu, pirtī noderīgus un citus lina darinājumus piedāvāja Lienes Elertes Lina stāsts, pieredzē dalījās garšīgās Jūrkalnes maizes cepēji Inga un Juris Lastovski, pļavu rotājām ar rokdarbnieces Intas Vīdersones tamborētām sedziņām kā baltiem ziediem, Anna Dintere rādīja savas mammas simtgadīgos, apbrīnas vērtos rokdarbus, ar mežābeles žāvēto ābolu tēju cienāja Olga Junkere, lauku olu uzkodas gatavoja Ārija un Visvaldis Brantevici, bija vienreizēja iespēja cienāties ar Jāņa Grīvīša alu, un uz atvadām smaržoja Ainas Ozolas dāvātie puķu pušķīši,” uzskaita S.Brantevica. „Liels paldies dzejniekam Harijam Krūzem par dzejoli!” Viņa pateicas visiem, kuri palīdzējuši pasākuma tapšanā, kā arī mežābeles draugiem no Kuldīgas, Laidiem, Padures, Lažas, Liepājas, Jūrkalnes un Jelgavas, aicinot atkal uz tikšanos nākamā gada 28. maijā.Harija Krūzes dzejolis

Komentāri
Marita Snipke
2019. gada 7. jūnijā, 16:49
Kuldīgas pusē ir par vienu radošo cilvēku vairāk! No sirds priecājos... Dzejolis skaists!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi