Aizvērt

Skrundas Ventmalā skanīgas balsis

2019. gada 5. jūnijā, 06:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Skrundas Ventmalā skanīgas balsis
„Esmu gandarīts, ka to dzirkstelīti izdodas noturēt,” pēc sestā Kurzemes vīru koru dižkoncerta Skrundā priecājas tradīcijas autors un mākslinieciskais vadītājs, diriģents un komponists, novadnieks Edgars Račevskis.
Foto: Aivita Staņeviča
Sestdien Skrundas estrādē izskanēja sestais Kurzemes vīru koru dižkoncerts, un šoreiz tajā pievienojās arī vairāki jauktie kolektīvi.
Kā ierasts, kopā ar diriģentu Edgaru Račevski bija atbraucis Rīgas Latviešu biedrības vīru koris Latvis, Liepājas Dziedonis, Nīcas un Brocēnu novada koris, Inčukalna pūtēju orķestris, tenors Māris Evalds, mežragu spēlēja Arvīds Klišāns, klavieru pavadījumu – Ilze Ozoliņa. Otro reizi te piedalījās ansamblis Suitu vīri, Ventas krastā dziedošo pulku no jauna kuplināja solisti: Ivo Kempelis (tenors), Madara Ivane un Annija Sprugevica (soprāns), divi diriģentes Lorijas Cinkusas vadītie kolektīvi – Ventspils vīru koris un Latvijas studentu korporāciju prezidiju konventa vīru koris P!K!V!K!, kā arī trīs Liepājas jauktie kori: Intis, Lauma un Līva.

Kā atzina Skrundas kultūras nama menedžere Liene Krūmiņa, diena bija vēsa, tomēr skatuve – piepildīta, un arī klausītāju nav trūcis. Tradicionāli dižkoncerts beidzās ar visus saviļņojošo dziesmu Vakars Ventmalā (Birutas Senkēvičas vārdi), ko E.Račevskis veltījis dzimtajam novadam.

„Kā tad bez tās? Man sakrājušās daudzas dziesmas saistībā ar Ventu un Skrundu,” teic novadnieks. „Kādas desmit jau ir, un pamazām iekļaujam repertuārā. Bez Vakara Ventmalā viena no populārākajām ir Kursas Viestura dziesma ar Artura Heniņa vārdiem – arī viņš nācis no Skrundas. Un tā veltīta vēl vienam dižam novadniekam – ansambļa Vecie zēni vadītājam Viesturam Meļķim. Abi esam dzimuši vienā gadā ar slaveniem Latvijas vīriem. Dziesma kļuvusi tik populāra, ka dzied visā Kurzemē.”

Pirmoreiz Skrundā skanēja divas jaunākās E.Račevska dziesmas. Latvijas dēliem pasaulē radusies, kad komponists Austrālijā bijis ciemos pie Sidnejas latviešu vīru kora, un vēsta par svešatnē izklīdušo tautiešu ilgām pēc dzimtenes. Savukārt Mūzu zemīte sarakstīta pirms trim gadiem 18. novembra svētkiem. Komponists atzīst, ka pats brīnījies: neviens vēl nebija sarakstījis mūziku tik brīnišķīgajām Aspazijas dzejas rindām. Tā kā koncertā piedalījies arī ansamblis Suitu vīri, programmā iekļauts pāris jestru suitu dziesmu E.Račevska apdarē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi