Aizvērt

Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā

2019. gada 19. jūnijā, 00:05
Vasaras saulgrieži Jūrkalnes Ugunspļavā
Desmito reizi gada garākajā dienā un īsākajā naktī Jūrkalnē svin košākos latviešu gadskārtu svētkus – vasaras saulgriežus.
21. jūnijā pasākuma apmeklētāji tiek gaidīti no 20.00, lai kopā piedzīvotu saulgriežu nakts burvību. Svinēšana ies līdz saullēktam, jo senie latvieši ticēja, ka tumsā vairojas ļaunie spēki, bet gaismā ‒ labie, tāpēc gaismas pavediens nedrīkst pārtrūkt, stāsta viens no organizatoriem Uģis Dadzis.

Saulei norietot, no stāvkrasta jūrā tiks ripināts ugunsrats, bet pusnaktī savu griezienu sāks ugunsdzirnavas. Gaidāma folkloras kopu sadziedāšanās, nakts danči un citas saulgriežu tradīcijas un rituāli. Muzicēs Jauno Jāņu orķestris, Stiprās sievas un Ogas, kapela Strops un folkloras kopa Suitu dūdenieki, kā arī Ventspils novada etnogrāfiskais ansamblis Maģie suiti un folkloras kopas Kāndla, Sītava, Pūnika, Pilltīn un Urdava.
Saulgrieži ir laiks, kad daba pilnbriedā un cilvēks un daba saplūst vienotā veselumā. Šie svētki ir laiks, kad smelties mūsu senču zināšanas, izjust savu piederību dabai, kā arī gūt spēkus un enerģiju visai vasarai un gadam.
Foto no iepriekšējo gadu vasaras saulgriežiem Jūrkalnē.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi