Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 1. jūlijā, 00:00
Kas kultūrā Kurzemē
Jūlija pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē", ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.
MŪZIKA

4. un 18. jūlijā Saldū, Māra Čaklā skvērā, notiks muzikāls vakars.

5. jūlijā Rojas jaunajā brīvdabas estrādē notiks pirmizrāde Čikāgas piecīši – leģendu atgriešanās. Rīgas Jaunā muzikālā teātra izrāde, kuras režisors ir Valdis Lūriņš, veidota kā muzikāla vīzija, kurā populāri aktieri un dziedātāji rādīs to, kādi bija un kādi varēja būt Čikāgas piecīši, kad viņi uzsāka savu muzikālo darbību.

5. jūlijā Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā saldenieka Ojāra Ulmaņa 70. jubilejas piemiņas koncerts. Piedalās ansambļi Karameles un Trifeles no Kuldīgas, koncertmeistars – Zigurds Turss.

6. jūlijā Kuldīgas estrādē Latvijas dziedošo aktieru salidojums Kurzemē. Piedalīsies leģendārās aktrises Olga Dreģe, Mirdza Martinsone, kā arī Lelde Dreimane, Zane Dombrovska, Nacionālā teātra populārais dziedošo aktieru ansamblis Greizais ratiņš: Dace Bonāte, Uldis Anže, Normunds Laizāns, Ivars Puga, Valdis Zilveris u.c.
6. jūlijā koncertzālē Lielais dzintars Liepājā vienīgo kopīgo koncertu sniegs pašmāju leģendārā rokenrola grupa Keksi, apvienojušies ar blūza un soulmūzikas zvaigzni Jūdžinu Hideaway Bridžesu. Dziesmu autors un ģitārists ar panākumiem izdevis septiņus mūzikas albumus un uzstājies visā pasaulē. Kā klejojošam nomadam viņa mājas ir tur, kur gaidāms nākamais koncerts.6. jūlija vakarā Kuldīgas estrādē Grandiozā nakts Kuldīgā. Piedalīsies: Eolika, PērkonsDzelzs vilks, Tranzīts, Ansis u.c.

6. jūlijā Ventspils Reņķa dārzā notiks šlāgerfestivāls Uz dziesmotā viļņa, kurā iecienītas estrādes melodijas izpildīs vairāk nekā 30 dziedātāji un grupas. Pasākumu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa un Dailes teātra aktieris Ģirts Ķesteris. Īpašie viesi – komponists Jānis Lūsēns, kurš šogad svin 60 gadu jubileju, kā arī dziedātāji Uģis Roze, Ingus Pētersons, Žoržs Siksna, Laimis Rācenājs un Neaizmirstulītes. Pēc pusnakts zaļumballi spēlēs grupa Dakota.

10. jūlijā un 24. jūlijā Brocēnos pie Bodnīcas muzikālie vakari.

19. jūlijā Kuldīgas estrādē spēlēs Instrumenti.

24. jūlijā Liepājā, koncertdārzā Pūt, vējiņi!, izskanēs koncerts Mīlestība – latviešu komponistu R.Paula, J.Lūsēna, Z.Liepiņa, I.Kalniņa, U.Marhileviča, M. Brauna u. c. mūziklu un rokoperu skaņās tērpta atzīšanās divos cēlienos. Koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieri Marija Bērziņa, Zane Dombrovska, Madara Botmane, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Raimonds Celms un Egils Melbārdis.

26. un 27. jūlijā Kalnsētas parkā rokfestivāls Saldus saule.
26. jūlijā Liepājā, Jāņa Čakstes laukumā, bezmaksas brīvdabas koncertā muzicēs grupa Raxtu Raxti. Muzikālā apvienība, kurā darbojas grupas Autobuss debesīs dalībnieki un pazīstami tautas mūziķi, atskaņo Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos un savas versijas par latviešu tautasdziesmu tēmām.27. jūlijā Liepājā, koncertzālē Lielais dzintars, festivālu Liepājas vasara atklās koncertā Roka balādes. Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs diriģenta Gintara Rinkeviča vadībā. Uz skatuves kāps latviešu dziedātāji Daumants Kalniņš un Atis Ieviņš, kā arī Jeronims Miļus no Lietuvas. Programmā daudzu leģendāru apvienību mūzika (Queen, Deep Purple, ForeignerDepeche Mode, Bryan Adams, Metallica, Bon Jovi, Led Zeppelin un vēl).
TEĀTRIS

4. jūlijā koncertdārzā Pūt, vējiņi!, Liepājā, Pannas teātris piedāvās brīvdabas izrādi – īsti latvisku un visiem pazīstamu Rūdolfa Blaumaņa komēdiju No saldenās pudeles. Tā ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, kur dziņas briest un rūgst, kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri.

19. jūlijā Saldus Kalnsētas parkā koncertuzvedums Nerātnā vasaras nakts Saldū.MĀKSLA

Līdz 7. jūlijam Kuldīgas vecajā rātsnamā mākslinieces Artas Baltās apgleznoto spoguļu izstāde Skaistuma trauslā.

Līdz 10. jūlijam Ventspils Livonijas ordeņa pilī apskatāma Ventspils mākslinieku vasaras izstāde. Tajā piedalās 16 mākslinieki ar vairāk nekā 25 stilistiski daudzveidīgiem darbiem.

Līdz 14. jūlijam Kuldīgas novada muzejā Aivara un Indara Vētrāju fotoizstāde Mana Kuldīga.

No 15. jūlija līdz 1. septembrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā izstāde Kāzu tradīcijas.

Līdz 20. jūlijam Saldus mākslas skolā apskatāmi skolēnu zaļās prakses darbi.MANTOJUMS

26. jūlijā Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā par godu saimnieču dienai būs izstāde Priekšauti un tematiskas meistarklases. Būs dižošanās ar tautastērpiem.

27. jūlijā Dundagā norisināsies trešais sklandraušu festivāls Pie goda, pie galda, pie labiem ļaudīm, kam šogad dots moto Rotā saule, rotā meita, rotā mana valodiņa. Svētki sāksies Dundagas luterāņu baznīcā ar Ventspils skolēnu zvanu ansambļa skaņām, bet festivāla atklāšana iecerēta Dundagas pils parka estrādē. Visas dienas garumā būs koncerti, izrādes, darbnīcas bērniem, tirdziņš, sklandrauši un citi gardumi. Varēs klausīties un vērot grupas Sunny Groove Dixie, deju kolektīva Dun-dang, Dundagas vidusskolas zēnu vokālā ansambļa, Saldus senioru akardeonistu ansambļa, folkloras kopas Rāmupe, Sendienas, amatierteātra grupas Tā viš i un citus priekšnesumus. Unikālas šai dienai veltītas izrādes: Lauvas acenes sniegā, mūzikls Mūzikas skaņas un Dundagas amatierteātra izrāde, koncerts Visādi ir un visādus vajag ar mūzikas grupas Daba san, dejotāju, jauktā kora piedalīšanos. Arī šoreiz neiztikt bez darbīgo ļaužu godināšanas Gods godam pretī nāk. Būs apskatāma arī cimdu un segu izstāde. Svētki noslēgsies ar zaļumballi nakts garumā, ko spēlēs grupa Ilūzija.CITAS LIETAS

No 5. līdz 7. jūlijam Talsos norisināsies pilsētas svētki. Trīs dienu garumā papildus koncertiem ar dziesmām, dejām un šovprogrammu būs arī sportiskas aktivitātes, tai skaitā orientēšanās un makšķerēšanas sacensības, Latvijas amatieru čempionāts futbolā, nakts pastaiga pa Talsiem, tirgus lustes, gardēžu laukums un svētdien arī brančs. No jaunumiem varēs baudīt, piemēram, radošo pastaigu Sentalsiem piestāv māksla un svētku gājienu Mūza un daile jeb sievišķības triumfu Talsos.

13. jūlijā Jūras svētku galvenais vadmotīvs Liepājā būs tautasdziesma Pūt, vējiņi!, un to koncepcija tiks balstīta uz trīs atslēgas vārdiem – vējš, jūra un Kurzeme. Svētku programma norisināsies laukumā pie koncertzāles Lielais dzintars, Juliannas pagalmā, Liepājas ostas promenādē un mazajās ieliņās ap to. Zvejnieku svētki šajā dienā notiks arī Pāvilostā un Jūrmalciemā.
No 24. līdz 28. jūlijam Sabilē svinēs 21. Sabiles vīna svētkus. Trešdienā gaidāma svētku iedejošana pilskalnā Iepūt sabilniekam, un viss ies vaļā! Ceturtdienā notiks izklaides pagājušo dienu stilā Kolhozciemā. Piektdienā iecerēts grupu Pelni, Linga un Rock’n’Berries koncerts un danči Sabiles sidra dārzā un uz ābolu rampas skatuves. Sestdienā notiks vīna un amatnieku tirdziņš, nošļūciens pa vīna putām, dullas izdarības ar un bez vīna pagalmos un vārtrūmēs, koncerti – no Aivara Hermaņa līdz Dzeguzītei, pieaugušo Popiela, svētku atklāšanas un teatralizētais gājiens. Balle līdz rītam ar grupu Halo un Klaidonis.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi