Aizvērt

Divas dažādas grāmatas

2019. gada 3. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Daina Tāfelberga
Divas dažādas grāmatas
Apgāds "Jumava" izdevis skrundenieces Vitas Eglītes otro detektīvromānu "Mēmais kliedziens", kurš tāpat kā iepriekšējais ("Trīsreiz nogalināts") parakstīts ar pseidonīmu Kārlis Kurzemnieks jeb autores vecātēva vārdu.
Mēmais kliedziens turpina stāstu par tikko izglītību ieguvušo izmeklētāju komandu. Šoreiz viņiem jāatšķetina noziegums, kurā nogalināta jauna kurlmēma meitene un pazudusi viņas draudzene, kā arī skolotājs. „Grāmatas pamattemats ir vardarbība,” saka autore. „Ne velti tajā izmantoti citāti no Viljama Goldinga romāna Mušu valdnieks. Vardarbība gan emocionālā, gan fiziskā ziņā ir pamatā aprakstītajām sadzīviskajām situācijām un pastrādātajiem noziegumiem. Tie notikumi ir smagi. Bija vietas, kuras rakstot, pati raudāju un jautāju sev, vai tā vajadzēja.”

Vienlaikus ar šo grāmatu klajā nākusi vairāku autoru grāmata Iespējamās tikšanās, kurā viena no varonēm ir V.Eglīte. Tajā sarunājas astoņas sabiedrībā pazīstamas personības ar cilvēkiem, kuri ir invalīdi. Skrundenieces Vitas tikšanos ar mūziķi Kārli Kazāku aprakstījusi žurnāliste Aiva Kanepone. Grāmata ir Jumavas un Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas Sustento kopīgi veidots projekts, domājot par tolerantākas un atvērtākas sabiedrības veidošanu. Projekta patronese, Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējone norādījusi, ka tā ir grāmata par līdzcilvēkiem – viņu mērķiem un ceļu uz to sasniegšanu, bailēm un to pārvarēšanu, sasniegumiem un neveiksmēm. Grāmatas varoņi – gan tie, kas ir šo sarunu iniciatori, gan tie, kas atsaucās aicinājumam sarunai par būtisko, – atklāj savus dzīves līkločus un ļauj saskatīt, ka ikviens no mums var kļūt par iedvesmojošu paraugu citiem. Arī Sustento valdes priekšsēde Gunta Anča atzīst, ka grāmatā savienotas divas pasaules, kuras citkārt nesatiktos, jo Latvijas sabiedrībā nav iespēju tām būt kopā dažādās vietās, pasākumos un notikumos. Taču ne invaliditāte, ne popularitāte nav šķērslis, lai veidotos aizraujoša saruna par dzīvi, iespējām un sapņiem. Diemžēl veselības dēļ V.Eglīte netika uz grāmatas atvēršanas svētkiem prezidenta pilī, kuros piedalījās I.Vējone, K.Kazāks, mācītājs Juris Cālītis, psihoterapeite Aina Poiša, rakstnieks Ēriks Hānbergs un citi sarunu biedri.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi