Aizvērt

Latvijas dzimtu saietā – arī ķoniņi

2019. gada 5. jūlijā, 06:00
Raksta autors: Justīne Smilga
Latvijas dzimtu saietā – arī ķoniņi
Latvijas dzimtu saietā Inita Peniķe rāda nupat iznākušo grāmatu "Kuršu ķoniņi cauri paaudzēm".
47 dzimtu pārstāvji, arī turlavnieki – kuršu ķoniņu pēcteči Peniķi –, Rīgā, Viesturdārzā, piedalījušies Latvijas dzimtu saietā.
Satikušās tās, kuras oficiāli reģistrējušas savu ģerboni. Pasākumā stāstīts, kā top unikālais heraldikas izdevums Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā, un atklāts dāvinājums Rīgai – dzimtu sols. Saietu organizēja un izdevuma tapšanu atbalsta Baltic International Bank.

Projekta vadītāja, mākslas vēsturniece Ramona Umblija tur teica: „Tieši pirms gada satikāmies Nacionālajā bibliotēkā un pieteicām projektu par dzimtu ģerboņiem. Izdevuma pirmajā daļā būs visi Valsts heraldikas komisijā apstiprinātie – to ir pāri par 80. Otrajā daļā būs stāsti par pašām dzimtām, to portreti, vēsturiski materiāli, un tās tapšanā līdzdarbojas vairāk nekā 50 dzimtu pārstāvju.” Izdevumu laist klajā plānots nākamā gada beigās.

Dzimtu pārstāvji dalījās atmiņās par ģerboņu tapšanu. Inita Peniķe no Turlavas: „Peniķu dzimtas ģerbonis radies tālajā 1504. gadā, kad Andrejs Peniķis saņēmis lēņu grāmatu, kurā viņš nodēvēts par kuršu ķoniņu. Esam priecīgi un lepni, ka tieši Latvijas simtgades gadā mūsu ģerbonis apstiprināts heraldiski un tas attēlots uz jaunās grāmatas vāka.”
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kas rudenī jūs visvairāk var iepriecināt?
Labs laiks
Krāsainās koku lapas
Novākts dārzs, laba raža
Sagatavotie krājumi ziemai
Dzestrie rīti
Siltums radiatoros
Ceļojums uz siltajām zemēm, pagarinot vasaru
Ziemassvētku tuvošanās
Kurzemnieks Horoskopi