Aizvērt

Četras interesantas izstādes

2019. gada 8. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Četras interesantas izstādes
Izstādi "ARS – māksla un medicīna" vēl pirms atklāšanas tika apskatīt Latvijas Nacionālā muzeja krājuma speciālisti, kuri Kuldīgā bija caurbraucot. Attēlā – Ilze Tauriņa, Daina Auziņa un Māra Lāss.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Kuldīgā pagājušās nedēļas nogalē atklātas četras mākslas izstādes, kurās skatītājiem tiek piedāvātas gan klasiskas vērtības, gan laikmetīgās mākslas paraugi.
Līdz 11. augustam Kuldīgas Mākslas namā skatāma izstāde ARS – māksla un medicīna. Tajā ir daļa no medicīnas sabiedrības ARS mākslas kolekcijas, kurā ir ap 50 mākslas darbu un kas veidota 25 gadus. Izstādē skatāmi Ievas Iltneres, Irēnas Lūses, Vijas Zariņas, Frančeskas Kirkes, Kristapa Zariņa, Kaspara Zariņa, Ilmāra Blumberga un citu autoru darbi.

Kuldīgas mākslinieku rezidences galerijā skatāma izstāde Leipcigas pleijliste. Izstādes kurators Uldis Pētersons saka, ka Leipciga ir jaunā Berlīne un pamatoti pretendē uz Vācijas radošās galvaspilsētas titulu. Modernajā Plagwitz rajonā bijušās kokvilnas dzirnavas kļuvušas par Leipcigas mākslas centru. Tajā atrodas vairāk nekā 120 mākslinieku studijas, darbnīcas un galerijas.

Kuldīgas mākslinieku rezidences galerija 2. stāvā aicina uz projekta Viesmīlība izstādi. Tā tapusi kuratoru vasaras skolas laikā kā radoša pētījuma rezultāts. Būtiska nozīme bijusi mijiedarbei ar vietējiem iedzīvotājiem, ieskatoties aiz Kuldīgas tūrisma fasādes, sadarbojoties ar māksliniecēm Annemariju Gulbi un Luīzi Rukšāni.

Savukārt Līvijas Rezevskas izstāžu zālē vienkopus skatāmas trīs personālizstādes: Ievas un Tālivalža Muzikantu gleznas un tēlniecības darbi, kā arī viņu dēla – topošā mākslinieka – Emīla Kristiāna gleznas.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: