Aizvērt

Trīs personālizstādes vienuviet

2019. gada 12. jūlijā, 02:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Trīs personālizstādes vienuviet
Tālivaldis Muzikants ar akmens masas skulptūrām "Sarkanā roze" un "Melnā roze".
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Līvijas Rezevskas izstāžu zālē Kuldīgā šonedēļ durvis vērušas trīs izstādes, kuru autori ir Muzikantu ģimene: tēlnieki un gleznotāji Ieva, Tālivaldis un viņu dēls, topošais mākslinieks Emīls Kristiāns.
Vecāki ir Baldones mākslas skolas dibinātāji un pedagogi, Tālivaldis šo mācību iestādi vada jau 30 gadu.


VĒRTĪBA IR CILVĒKS

„Nodarbojamies katrs ar kaut ko savu, bet visi kopā – ar mākslu,” stāsta Tālivaldis. „Mēs ar Ievu esam tēlnieki. Viņas izstāde Latvija. Gadalaiki ir cikls, kas veltīts Latvijai. Tā ir simboliska, jo lielākā vērtība ir cilvēki. Ievai ļoti rūp tas, ka viņi brauc prom. Šeit notur mīlestība pret Latviju.

Ieva portretus gleznojusi lielus, jo katrs cilvēks ir svarīgs. Cikls ir kā cilvēka mūža ritējums no bērnības līdz sirmam vecumam, no pavasara līdz ziemai – ar domu, ka katrs mūža posms ir skaists. Tie ir mūsu draugi, pazīstamie un tuvie. Kad cilvēki iemīlējušies, viņi lielāko laiku pavada, skatoties viens uz otru. Ieva vēlējās parādīt, kā viņi ar mīlestību skatās uz Latviju, un ir izvēlējusies ainavu parādīt saulesbriļļu atspīdumā. Pavasarī mazs bērns skatās uz ziedošiem kokiem, vasarā jauns cilvēks uz nobriedušu rudzu lauku utt.”


AKMENS UN ROZES

„Mani darbi ir akmens un rozes,” turpina Tālivaldis. „Tās man ļoti mīļas – stādu dārzā, veidoju no akmens masas. Šīs divas ir paša izaudzētas dārzā. Veidoju vairākas skices, veidoju akmens masā, apdedzināju 1300 grādos un glazēju. Uz Kuldīgu atceļojusi sarkanā un melnā roze.

Arī akmeņi man mīļi, jo esmu tēlnieks. Šie ir īpaši, jo nāk no jūras,” viņš rāda. „Man patīk staigāt un vērot, un katrs akmens ir cits tēls. Es saredzu tur sejas, pētu, skatos… Tos, kuri mani uzrunā, atvedu mājās un skatos, ko pavisam nedaudz pievienot, lai tēls parādītos vēl vairāk. Te man ir Dzintara meklētāja, puisis ar pīrsingu lūpā, austrumnieku sieviete, kurai acis vien redzamas. Ir spalvainie akmeņi, kas bijuši izstādē Nākotnes māksla.”

Emīla Kristiāna izstāde Keybord inspirācija 1. stāvā rāda jauna mākslinieka meklējumu un eksperimentu ceļu glezniecībā, vienlaikus atklājot domu dziļumu un filozofisko attieksmi pret pasauli.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: redakcija@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Notikumi Baltkrievijā:
prasa rūpīgāku analīzi;
raisa bažas par mūsu drošību;
ved uz demokrātisku valsti;
bija paredzami;
mani pārsteidz;
ir jāatbalsta baltkrievu tauta;
mani neskar;
mani neinteresē.