Aizvērt

Kulturālo kartupeļu ziedonī

2019. gada 17. jūlijā, 08:00
Raksta autors: Iveta Grīniņa
Kulturālo kartupeļu ziedonī
Kamēr pieaugušie Pārventā gatavojās klausīties koncertu Kartupeļu ziedonis, bērni ar sajūsmu piedalījās eksperimentos, ko rādīja Marģers Majors no zinātkāres centra ZINOO.
Foto: Jēkabs Aleksandrs Krūmiņš
Imanta Ziedoņa muzeja filiāle – kulturālais kartupeļu lauks Kuldīgas Pārventā – ir pilnos ziedos un klausās kartupeļu radio. Bumbuļiem, kas te vieno I.Ziedoņa "Kurzemīti" un hercogu Jēkabu, bija veltīta izzinoši izklaidējoša diena ar darbnīcām, lekcijām un brīvdabas koncertu "Kartupeļu ziedonis"..
I.Ziedoņa fonda Viegli vadītāja Žaneta Jaunzeme-Grende atklāj, ka šis uzskatāms par izmēģinājumu gadu, jo projekts paredzēts sešiem gadiem.

„Idejai pieslēdzām uzņēmumu Amazone grupa un Kuldīgas novada domi,” stāsta fonda vadītāja. „Mums piedāvāja deviņas vietas, kur kartupeļus stādīt. Šogad izmēģinām iestādīt, ravēt, vērot, kā tie zied, cik cilvēku šī vieta var uzņemt, kā skanēs koncerts. Ravējam paši. Arī kaimiņi iesaistās – lauku pieskata. Vēl būs izaicinājums, kā tos noraksim un mēģināsim pārdot Hercoga Jēkaba tirgū.

Ziedoņa muzejam ir divas nopietnas daļas: krājums, kas mūsu gadījumā ir apraksts Kurzemīte, un pētniecība. Piecus gadus pētīsim, kas mainījies vietās, par kurām Kurzemītē rakstīts. Imanta 90. jubileju 2023. gadā ceram sagaidīt kartupeļu laukā un 2024. gadā noslēgt projekta pirmo kārtu. Kuldīga gatavojas uz UNESCO iet ar Kurzemes hercogisti, hercogu Jēkabu. Varbūt kartupeļi visiem iepatiksies un tos te stādīs vienmēr.” Vietā, kur kādreiz atradās skatu tornis, fonds iecerējis piknika vietu, kurā būs galds, I.Ziedoņa bibliotēka, skanēs Kartupeļu lauka radio. Arī radio ir eksperiments, kas liek atrisināt tehniskās problēmas. Tas ir muzeja komunikācijas kanāls. Fondam Kuldīgā esot savi cilvēki, kuri to uzmana. Līdzās ziedošajam laukam Padures uzņēmums Amazone rīkoja semināru par kartupeļu audzēšanu, pārstrādi, slimībām, šķirņu selekciju utt. Ārpus nopietnajām runām virmoja kartupeļu un dzejnieka gars. Katrs varēja ierakstā ierunāt savu mīļāko I.Ziedoņa dzejoli vai epifāniju, notika ātrmizošanas sacensības, zinātniski eksperimenti, radošas darbnīcas.

Vakara koncertā uzstājās Kartupeļu bigbends mūziķa Goran Goras vadībā ar īpaši aranžētām dziesmām: Imanta Kalniņa Dūdieviņu, grupas Pērkons dziesmu Pie baltas lapas u.c. Tās mijās ar
I.Ziedoņa dzeju, ko lasīja Mārtiņš Burke-Burkevics. Skatītāju vidū tika manīts arī dzejnieka dēls Rimants Ziedonis un draugs Ēriks Hānbergs.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:

Lūdzu autorizējies, lai komentētu.
Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Kāds būtu labākais novadu reformas variants?
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas un Alsungas novadu.
Apvienots Kuldīgas, Skrundas un Alsungas novads un Jūrkalnes pagasts.
Kuldīgas novads kopā ar Skrundas novadu.
Kuldīgas novads kopā ar Alsungas novadu un Jūrkalnes pagastu.
Alsungas novads apvienots ar Gudenieku un Jūrkalnes pagastu.
Lai viss paliek, kā ir tagad.
Man pilnīgi vienalga, tāpat nekas nemainīsies.
Kurzemnieks Horoskopi