Aizvērt

Dzintars – simbolizē latvietību un var būt moderns

2019. gada 19. jūlijā, 14:00
Raksta autors: Elizabete Rublāne, Jolanta Hercenberga
Dzintars – simbolizē latvietību un var būt moderns
Saules akmens dzintars, kas no priežu sveķiem veidojies pirms miljoniem gadu, ar saulaino krāsu gammu un dziednieciskajām īpašībām cilvēku sirdis iekarojis jau sirmā senatnē. Atšķirībā no daudziem citiem dārgakmeņiem tas atzīts par vienu no vērtīgākajiem pasaules minerāliem.
Baltijas jūras dārgakmens Latvijas teritorijā dzintars tiek apstrādāts vairāk nekā 6000 gadu. Tas kalpojis gan kulta priekšmetiem, gan rotām. Krāsu variācija ir plaša: dzeltena, oranža, balta,  sarkana, pat zaļa un zila. Attīstoties tirdzniecībai, tas vests tūkstošiem kilometru, kļūstot par Baltijas jūras apkaimes atpazīstamības zīmi. Latvijā savu atradņu nav, par lielākajām tiek uzskatīts Kaļiņingradas apgabals Krievijā, bet dienvidrietumu vēji to nes uz mūsu pusi un izskalo jūras krastā. Latvijā dzintars atrodams galvenokārt Kurzemes piekrastē – no Rucavas līdz Kolkai. Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arheoloģijas pētniece Irita Žeiere atzinusi, ka dzintars līdzīgi kā Nameja gredzens asociējas ar latvietību.Visu rakstu lasiet 19. jūlija Kurzemniekā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru:Aicinājums
Ja jums ir interesanta informācija par kādu notikumu (vai jau notikušu, vai gaidāmu), dodiet ziņu mūsu portāla redakcijai: aiga.blumberga@kurzemnieks.lv.
Aptauja
Tas, ka bankas pārtrauc ierasto kodu karšu izmantošanu, man
liekas normāli
sagādā problēmas
patīk, jo jau sen lietoju Smart-ID
patīk, jo lietoju kodu kalkulatoru
vienalga, jo banku pakalpojumus internetā neizmantoju
Kurzemnieks Horoskopi