Aizvērt

Kuldīgā top kadri ar Coja faniem

2019. gada 26. jūlijā, 00:52
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Kuldīgā top kadri  ar Coja faniem
Rīdzinieki Edgars Kristaps Rupeiks, Matīss Pēteris Lodziņš un kuldīdznieki Mārtiņš Vasmuss, Kristīne Matvejeva, Klāvs Dermaks, Anda Goršanova un Roberta Rožkalne filmā par Viktoru Coju masu skatā tēlo fanus un skrien pakaļ autobusam, kurā radi ved zārku ar bojāgājušo rokdziedātāju.
Foto: Lāsma Reimane
Laukumā pie Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcas nedēļas nogalē uzņemti kadri Krievijas, Latvijas un Lietuvas kopražojuma spēlfilmai 47. Tā vēsta par notikumiem teju pirms 30 gadiem, kad ceļu satiksmes negadījumā Latvijā bojā gāja krievu rokdziedātājs Viktors Cojs
Detektīvstāstam pirmie kadri pagājušonedēļ nofilmēti Tukuma policijā, bet jau nākamie, kuros no Krievijas atbraukušie mūziķa radi viņa mirstīgās atliekas ved ar autobusu un V.Coja fani skrien tam pakaļ, tapa Kuldīgā. Latvijas posma filmēšana vēl līdz augustam turpināsies Rīgā un Engurē, pēc tam – Sanktpēteburgā un Pleskavā. Režisors ir Aleksejs Učiteļs no Krievijas, galvenās lomas izpilda krievu aktieri Jevgeņijs Ciganovs un Nadežda Kaļeganova, bet kadros būs arī latviešu aktieri Inga Tropa un Artūrs Skrastiņš.

Masu skatos Kuldīgā filmējas arī vairāki vietējie. Robertai Rožkalnei un Andai Goršanovai šī ir pirmā pieredze un esot interesanti – ar nepacietību gaidīšot, kad filma parādīsies TV ekrānos. Kristīne Matvejeva iepriekš masu skatos filmējusies režisora Vara Braslas Vectēvā, kas bīstamāks par datoru, bet Mārtiņš Vasmuss pirms pāris gadiem piedalījies filmā, kuras nosaukumu neatceroties, bet kas uzņemta pie skolas Piltenes ielā.

Kopproducents Gints Grūbe no studijas Mistrus Media stāsta, ka sižets atklāj to, kas ar bojāgājušā Coja piederīgajiem notiek pēc viņa nāves, kā viņi Tukumā atpazīst mirstīgās atliekas un dodas atpakaļ uz Ļeņingradu. Pirmizrāde 2021. gadā plānota Krievijā, gada nogalē – Latvijā.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: