Aizvērt

Muižas parkā kā Brīnumzemē

2019. gada 31. jūlijā, 04:00
Raksta autors: Jolanta Hercenberga
Muižas parkā kā Brīnumzemē
Padures muižas pastaigu takas paēnā romāna "Alises piedzīvojumi Brīnumzemē" tēli, kuru lomās iejutās Padures amatierteātra dalībnieki, risināja Brīnumzemei raksturīgas problēmas – cik lietderīgi ir otram uzdot minēt mīklu, kurai atminējuma nemaz nav.
Foto: Jolanta Hercenberga
Padures muižas parkā pasākumā "Cecīlijas Alises tējas dzeršana" apmeklētāji ļāvās meditācijai gongu skaņās, spēlēja kroketu, tikās ar romāna "Alises piedzīvojumi Brīnumzemē" tēliem un 19. gadsimta muižas iemītniekiem.
Romāna tēli – Alise, trakais Cepurnieks, Marta zaķis un Susuriņš (Padures amatierteātra dalībnieki) – pastaigu alejā zem liepām pie balti klātā galda dzēra tēju un pārsprieda sev svarīgas sarunas. Muižas priekšpusē bija ekspozīcija par kompleksa vēsturi un Tautas tēlotājmākslas studijas Kuldīgas palete dalībnieku darbu izstāde. Alises Volanskas radošajā darbnīcā ikviens varēja iemēģināt roku ārstniecības augu zīmēšanā.

Koku paēnā apmeklētāji ļāvās Daces Straumes gongu meditācijai, bet pie Latvijas Kroketa federācijas pārstāvja Normunda Zelčāna varēja apgūt šīs spēles pamatus. Senā angļu spēle Latvijā neesot izplatīta – regulāri to spēlējot ap 40 cilvēkiem, aktīvākie piedaloties Eiropas un pasaules čempionātos.

Iecienīti bija Padures Kaņepvērpju produkti – kaņepju tēja, sēklas un cepumi. Saimniece Silva Funka stāsta, ka šo augu sākusi audzēt māju nosaukuma dēļ. Preces viņa piedāvā tirdziņos un vislabāk tās tiek pirktas līdzīgi kā šajā reizē, kad pagaršota tēja.

Muižas īpašnieks Jānis Lazdāns, vēloties cilvēkus ieinteresēt par šo vēsturisko objektu, regulāri rīko kultūras pasākumus, un Cecīlijas diena notiek ceturto gadu. Ideja radusies tāpēc, ka te dzīvojusi Cecīlija Sofija Balfūra (1824–1889), viena no skotu tirgotāja Džona Balfūra meitām. Viņas jaunības laiks atbilst jaunās dzīvojamās ēkas celtniecības un jaunā angļu stila parka iekārtošanas laikam. Pasākumā varēja sastapt arī klīstošo Cecīliju, kuras tēlā bija iejutusies Inga Apine.
Komentāri
Inga
2019. gada 4. augustā, 14:30
Bija forši. Man patika! Krokets, gongi, fotostūrītis, kompānija, salūts. Muižā iegāju, apskatīju. Lai saimbiekam daudz radošu ideju, pacietība nauda un veselība muižu un parku atjaunohot!
Māra
2019. gada 31. jūlijā, 16:03
Bijām un bijām dziļi vīlušās. Nepameta sajūta ka ciemiņi ""viesībās "" ieradušies par agru, neaicināti un nelaikā. Pasākumam patiesi skaista bija tikai afiša un reklāma... . Muižas ēka no ārpuses, kaut laika zoba skarta, tomēr ļoti skaista, bet to var redzēt jau no ceļa (tādēļ nav jāmaksā nesamērīgi lielā cena 10,- Eur par ieeju muižas teritorijā). Ēkā iekšā apskatīt kādas tur istabas un kambari muižkungs nelaida, bet parks pa šiem 12 gadiem (cik zinu īpašums iegādāts jau 2007.g) joprojām nesakopts, ja neskaita izcirstos krūmus un priekšpusē nopļauto zāli. Tā pati vienīgā puķu dobe viena kvadrātmetra lielumā ar dažām izkaltušām puķēm un nezālēm aizaugusi. Vienīgais ko gan gribas pateikt: paldies amatierteātra bērniem par centību.
Zaķis
2019. gada 31. jūlijā, 10:00
Romāns? Man liekas, ka tā ir pasaka
Pievieno jaunu komentāru: