Aizvērt

Būt kopā – tas ir prieks

2019. gada 31. jūlijā, 01:00
Raksta autors: Laila Liepiņa
Būt kopā – tas ir prieks
19. novadu senioru saietā – izstāde "Kā sēnes pēc lietus". Skatītāji, balsojot ar konfektēm, izvēlējās labāko – Rumbas pagasta kompozīciju "Kārtējie nodokļi – lai mājas palicējiem neskauž": pirmā sēne – jautras kompānijas nodoklis, otrā – bagātīgi klāta galda nodoklis, trešā – deju grīdas deldēšanas nodoklis.
Foto: Laila Liepiņa
Rumbas pagasta Mežvaldē kā sēnes pēc lietus pļaviņā bija saradušies ballētāji – galanti kungi un dāmas košās kleitās un cepurēs. Tur notika 19. novadu senioru saiets "Ballīte ar putniem", kurā 259 dalībnieki ieradušies no 20 vietām un pirmie – jau deviņos no rīta.
Vārds tika dots katra novada un pagasta pārstāvjiem. Visi velēja citiem prieku, laimi, veselību, bija arī muzikāli sveicieni. Rumbas pagasta pārvaldes vadītāja Lija Šēle: „Vecumu nosakām paši: izvēlamies būt veci vai arī nesūrojamies un gadus neievērojam. Saglabājiet humora izjūtu un nākotnē skatieties ar cerībām!”

Čaklākie bija sarūpējuši izstādi Kā sēnes pēc lietus. Puķu, dārzeņu un rokdarbu kompozīcijas rādīja, ka bērni, augi, dzīvnieki un nodokļi šovasar tiešām auguši. Kuldīgas novada domes priekšsēde Inga Bērziņa priecājās, ka izstādē redzamā vēlme, lai būtu daudz mazbērnu, noteikti īstenosies, jo sestdien domē salaulāti astoņi pāri, – tad jau būs arī bērniņi.

Liela piekrišana bija izzinošiem pasākumiem. Pagasta padomes zālē varēja pārbaudīt zināšanas par putniem – pēc attēla piemeklēt atbilstošu dziesmu. Turpat Tautas tēlotājas mākslas studijas Kuldīgas palete darbu izstāde Ar putniem. Savukārt mežā, izstaigājot sēņu taku, varēja iepazīt to sugas. Liela piekrišana izrādījās spoguļu nišai, kurā varēja sastapt no spoguļiem veidotas dzērves, uzzināt, ka pirmais spogulis bijis ūdens, tad slīpēts akmens. Sievietes priecājās par tādu, kas visas dāmas attēloja slaidas un ar garām kājām. Noskatījušies iluzionista Edžus trikus, par spīti karstumam, spēlējot grupai Zaļā galma kapella, sanākušie izmēģināja deju placi.

Kuldīdzniece Ērika Lēmane apmeklējusi gandrīz visus senioru saietus un saka: prieks tikties. Viņa pat zinot divus pārus, kuri svētkos viens otru atraduši un ir kopā vēl tagad.

Sanākušie sacīja paldies Rumbas pagasta pārvaldei par organizēšanu un dāvināja puķes un augus jaunai košumdobei, kas atgādinās par jauko pasākumu. Kuldīgas senioru vārdā Astra Gūtmane vēlēja: „Lai jums zaļo dārzi, lai jums zaļo meži un lai cilvēkiem ir prāti moži!”

Nākamgad senioru saiets notiks Gudeniekos.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: