Aizvērt

Nākamgad dziedās "Saldus saulē"

2019. gada 2. augustā, 02:00
Raksta autors: Inguna Spuleniece
Nākamgad dziedās "Saldus saulē"
Kuldīgas popgrupa "Putas" pēc jauno dziedātāju konkursa "Saldus saulīte". Centrā – Reičela Neilande.
Foto: Agneses Čīčes arhīvs
Ar labiem panākumiem no konkursa "Saldus saulīte" atgriezušies Kuldīgas mūzikas pedagoģes Agneses Čīčes audzēkņi.
14 gadus vecā Reičela Neilande, kura dzied Kuldīgas novada bērnu un jauniešu centra popgrupā Putas un mācās par solisti, savā grupā ieguvusi Grand Prix un tiesības nākamgad rokfestivālu Saldus saule atklāt ar 30–40 minūšu programmu. Tagad jāmeklē sadarbības iespējas, jo uz šī pasākuma skatuves nevar dziedāt fonogrammas pavadījumā – jāmeklē mūziķi, jādomā par repertuāru.

A.Čīče pastāstīja, ka arī Saldus saulīti organizē Andris Akermanis, lielā festivāla rīkotājs. „Apbrīnoju šo cilvēku, kurš atrod laiku tik daudzām lietām. Saldus saulīte ir viens no retajiem konkursiem, kurā var piedalīties bez maksas, bet apskaņošana bija ļoti laba. Necerēti, bet arī balvas ir grandiozas! Pirmajai vietai bija ļoti dārgs firmas mikrofons, otrajai – profesionālas austiņas, trešajai – daudz saldumu. Balvā bija arī ieraksts studijā, bet to neieguvām. Toties vedām mājās daudz citu balvu,” pedagoģe ir ļoti apmierināta.

Viņa priecīga, ka mums daudz talantīgu bērnu. Jaunāko grupā (5–7 g.) pirmo vietu ieguvusi Heidija Jēkabsone. Meitenīte dzied gan solo, gan Kuldīgas kultūras centra (KKC) grupā Konfektītes. Otrajā vietā – aizputniece Alīna Rone, kas arī ir mazā konfektīte.

Vidējā grupā (8–13 g.) otrā vieta KKC vokālajai grupai Konfektītes, trešā – Rūdolfam Pilskungam, kurš tagad pie skolotājas brauc no Rīgas. Vecākajā grupā (no 14 g.) bez R.Neilandes labi panākumi arī citiem. Toms Samsons, kurš pie A.Čīčes ierodas no Saldus, ieguvis otro vietu un skatītāju simpātijas, bet trešajā vietā – ansamblis Putas. Konkursanti bijuši arī no Rīgas, Liepājas, Saldus. „Vienmēr jau ir konkurence, bet šķiet, ka mēs konkurējam pozitīvi. Pēc konkursa kolēģi pajautāja, vai būsim arī nākamgad. Ja būsim, uz godalgotām vietām esot maz izredžu,” smejas Agnese.
Komentāri
the litch
2019. gada 4. augustā, 21:20
Kaut kādi debili komentāri. Pusaudži ir pusaudži un tā viņi ģērbjas un izskatās. Ir viss ok - lai meitenes darbojas! Īgnie kartupeļēdāji gan lai sapūst savā tupumā.
Doma.
2019. gada 3. augustā, 10:04
Ir,ir,piekrītu.Un istabas čības ar kājās.
Jaunule
2019. gada 2. augustā, 15:55
Tā ar atstiepto pakaļu melnajā kleitā, izcili piestāv bērnu dziedāšanas konkursam! Sūti kaut pie stieņa
Pievieno jaunu komentāru: