Aizvērt

Kas kultūrā Kurzemē

2019. gada 2. augustā, 16:57
Kas kultūrā Kurzemē
Augusta pasākumu kalendārs pielikumā "3K - kas kultūrā Kurzemē".
MŪZIKA

3. augustā Ventspils pilsētas svētkos uz Rozmarijas skatuves koncertēs elektroniskās popmūzikas apvienība Lali Puna no Vācijas, ambientās tehnomūzikas parādība tпсб no Krievijas, džeza un progresīvās rokmūzikas kolektīvs Phlox no Igaunijas, ģitārmūzikas trio Ņikto no Rīgas.

4. augustā Ventspils koncertzālē Latvija solo koncertu ar Dāvida Kļaviņa radīto iespaidīgo instrumentu 470i piedāvās ukraiņu izcelsmes nepārtrauktās klaviermūzikas meistars un pionieris Ļubomirs Meļņiks.

7. augustā pie Bodnīcas Brocēnos muzikāls vakars Prieks būt mājās. Piedalās aktieris Marģers Eglinskis.

9. augustā Brocēnu vecajā estrādē programma Mazais Tiguļkans. Piedalīsies komponists Raimonds Tiguls un viņa domubiedri.

10. augustā Liepājas koncertzālē Lielais dzintars amerikāņu džeza dīva, dziedātāja, dziesmu autore un Brodvejas aktrise Šeina Stīla apvienojusies ar pašmāju artistisko Latvijas Radio bigbendu, lai sniegtu savu pirmo kopīgo koncertu Liepājai. Desmit gadus pēc sava pirmā soloalbuma spēcīgā vokāla īpašniece ir nodēvēta par amerikāņu džeza dīvu, vienu no mūsu laika spožākajām dziedošajām sensācijām.

16. augustā Jāņa Čakstes laukuma muzikālajā brīvdabas koncertā sezonas noslēgumā muzicēs dziesminieks Goran Gora.

17. augustā Kuldīgas Mākslas namā festivāla Via Baltica flautas, čella un klavieru trio koncerts Ziedonis. Trioletas. Mūzika trīs izcilo mūziķu – Ditas Krenbergas, Ingas Ozolas (Sunepas) un Jura Žvikova izpildījumā.

No 20. līdz 24. augustam Ventspilī, teātra namā Jūras vārti, norisināsies starptautiskais Alīdas Vānes mūzikas festivāls, tā laikā notiks V Starptautiskais vokālistu konkurss.

23. augustā Kuldīgas Sv. Katrīnas baznīcā koncerts Baltijas dzintari, kurā piedalīsies ērģelniece Larisa Carjkova, Latvijā dzīvojošais lietuviešu saksofonists Arvīds Kazlausks un igauņu dziedātāja Anu Mari Ūspelda, atskaņojot Baltijas valstu komponistu skaņdarbus.


MANTOJUMS

17. augustā Talsos norisināsies tradicionālais Dižmāras gadatirgus, kas šogad veltīts garšaugiem un to daudzveidībai. Šefpavāra lomā būs Valmieras drāmas teātra aktieris Imants Strads. Viņa vadībā par bagātīgu garšaugu buķeti gādās mūsdienu deju studija Elfas, meiteņu grupa Piparmētra, akordeona virtuozs Māris Balaško un citi Valmieras drāmas teātra aktieri. Tāpat Dižmāras tirgū paredzēts konkurss Garšvielu eksperts, asākās mēles noskaidrošana, Dille Idille bērniem Talsu ezera promenādē un Garšu laboratorija Radošajā sētā. Vakarā Sauleskalna brīvdabas estrādē paredzēts koncerts No salda kanēļa līdz karstasinīgam čili kopā ar Samantu Tīnu un kolorīto čigānu ansambli AME ROMA, bet dienas noslēgumā neizpaliks Kiš-miš un dejas Talsu pilsētas laukumā.

24. augustā
Saldū starptautisks folkloras festivāls Saldie vārti.

Līdz septembrim Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā apskatāma izstāde Kāzu tradīcijas. Muzeja krājuma eksponāti parāda, kā padomju laikā izskatījās jaunais pāris, ko darīja viesi, kādi bija svētku suvenīri un atribūti.

Līdz pat gada beigām Liepājas muzeja filiālē Liepāja okupāciju režīmos būs skatāma izstāde Otrā pasaules kara laika mode 1938 – 1945. Izstāde no Aleksandra Vasiljeva kolekcijas veidota scenogrāfes Annas Heinrihsones un mākslinieces Daces Lankas vadībā. Tajā ar priekšmetiem no savas privātkolekcijas piedalās arī Andris un Ingvilda Skābes.


MĀKSLA

Līdz 11. augustam Kuldīgas Mākslas namā skatāma izstāde ARS – māksla un medicīna. Tajā daļa no medicīnas sabiedrības ARS 25 gadu garumā veidotās mākslas kolekcijas, kurā ir ap 50 mākslas darbu. Izstādē Ievas Iltneres, Irēnas Lūses, Vijas Zariņas, Frančeskas Kirkes, Kristapa Zariņa, Kaspara Zariņa, Ilmāra Blumberga un citu autoru darbi.

Līdz 11. augustam Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā skatāma izstāde Leipcigas pleijliste – Leipcigā dzīvojošu un strādājošu piecu mākslinieku un vienas mākslinieku grupas darbi.

Līdz 25. augustam Kuldīgas novada muzejā apskatāma mākslinieces Helēnas Heinrihsones un viņas audzēkņu gleznu izstāde Tikšanās Kuldīgā.

Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijas 2. stāvā apskatāma projekta Viesmīlība izstāde, kas tapusi kuratoru vasaras skolā kā radoša pētījuma rezultāts.

Kuldīgā, Līvijas Rezevskas izstāžu zālē, skatāma gleznotāja Jāņa Jēkabsona darbu izstāde.

Ventspilī, teātra namā Jūras vārti augustā apskatāma gleznotājas Ilvitas Didrihsones darbu izstāde Aizved mani uz laimīgo zemi un Daiņa Rozentāla personālizstāde Pie jūras dzīve mana un… un tava.


TEĀTRIS

21. augustā koncertzālē Lielais dzintars uz Liepājas teātra mazās skatuves festivāls Via Baltica piedāvās Dirty Deal Teatro izrādi trilleri Andrievs Niedra. Izrāde tikusi nominēta Spēlmaņu nakts balvai kategorijā Gada sasniegums oriģināldramaturģijā. Pirms izrādes notiks lektores Lindas Zulmanes vadīta diskusija Ceļš Andrieva Niedras daiļradē.


CITAS LIETAS

2. un 3. augustā Liepājas pludmalē festivālā Summer Sound varēs baudīt sauli, jūru un mūziku. Uzstāsies Gogol Bordello, Sigala, Dynoro, Kriss Noa, Bermudu divstūris, Aija Andrejeva, Jānis Stībelis, Carnival Youth, Labvēlīgais tips, Double Faced Eels un citas grupas un mūziķi.

16. un 17. augustā Liepājā, Dienvidu fortos, notiks pirmais Klusuma festivāls. Tā būs apzināti veidota akustiska un mierīga vide, kurā viesi varēs atkāpties no aktīvās ikdienas un pilnvērtīgi atpūsties mierā. Uzstāsies Inese Galante, Sergejs Jēgers, Kaspars Zemītis, Ainars Mielavs, Ieva Akuratere un citi mūziķi.

17. augustā Ezerē plašs Pierobežas festivāls ar latviešu un lietuviešu našķiem, priekšnesumiem, tirgošanos, spēlēm, loteriju utt.

23. augustā Vadakstes tautas namā svinēs Baltijas ceļa 30. gadskārtu. Koncertēs Andris Akermanis un draugi.

Materiālu finansē reģionālo laikrakstu – Kurzemnieks, Kurzemes Vārds, Saldus Zeme un Talsu Vēstis – izdevniecības.
Komentāri
Pašlaik komentāru nav!
Pievieno jaunu komentāru: